Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Polon 12:20, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Azalię mam tylko tą, sąsiadka ma trochę różnych, chyba raczej ma te małe, japońskie. Kwitnienie całkiem inne faktycznie, u niej taka kulka z kwiatów, u mnie krzew kwitnący. Zależy co wolisz
Edit: może do Wojsławic warto teraz się wybrać, wiem, że rodki zaczęły kwitnąć, więc azalie też, przynajmniej te wczesne. Tam będziesz miała pełny przegląd i możliwość porównania rożnych odmian
____________________
Malgo
ajka 12:59, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Myślałam już o tym by się wybrać do jakiegoś botanicznego ogrodu, ale poczekam na cieplejsze okoliczności przyrody i pełne kwitnienie rododendronów.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 14:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja ją odradzam. Ma tendencję do podmarzania. Rosła u mnie dosyć długo. Ładna była ok. 7 lat. Przedwczoraj trzy eksmitowałam. Po tej zimie wyglądały już okropnie.

U mnie nic się z nimi nie dzieje i prezentuje się nadal ładnie, dlatego ją poleciłam. Co człowiek to inne zdanie, każdy ma prawo się chyba wypowiedzieć?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Narsilia 15:49, 21 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 492
Ja jeśli chodzi o różaneczniki to mam i azalie i rododendrony i te japońskie odmiany azali ale z tych dwóch wolę rodki większe ładniejsze liście , pełniejsze kwiaty, a azalie mi łysieją prawie co rok potem odbijają i tak bez końca delikatniejsze są do obróbki.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
ajka 16:22, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
SylwiaBe, Gruszka zawsze warto posłuchać kilka opini
Ja np już nie polecę śliwy pissdardi po swoich przejściach bardzo lubiane w ogrodach, za to polecam wierzby hakuro, które nie cieszą się sławą na ogrodowisku
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:31, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Narsilia napisał(a)
Ja jeśli chodzi o różaneczniki to mam i azalie i rododendrony i te japońskie odmiany azali ale z tych dwóch wolę rodki większe ładniejsze liście , pełniejsze kwiaty, a azalie mi łysieją prawie co rok potem odbijają i tak bez końca delikatniejsze są do obróbki.


Różnica jest taka, że rododendony są zimozielone, a azalie zrzucają liscie na zimę, przynajmniej te wielkokwiatowe. U mnie japońskie radzą sobie bardzo dobrze, nawet lepiej od różaneczników.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
olciamanolcia 16:34, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
ajka napisał(a)


Różnica jest taka, że rododendony są zimozielone, a azalie zrzucają liscie na zimę, przynajmniej te wielkokwiatowe. U mnie japońskie radzą sobie bardzo dobrze, nawet lepiej od różaneczników.


A moja azalia padła po zimie i poszła pod łopatę
różanecznik po zeszłorocznym jesiennym solidnym cieciu jest obsypany kwieciem
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ajka 16:53, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
olciamanolcia napisał(a)


A moja azalia padła po zimie i poszła pod łopatę
różanecznik po zeszłorocznym jesiennym solidnym cieciu jest obsypany kwieciem


Przyjmijmy, że jedne i drugie są trudne w uprawie
Moje rododendrony też są obsypane kwieciem, ale mimo wszystko liście nie zawsze wyglądają zdrowo, mimo ciągłego im dogadzania.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
basia3012 22:12, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
SylwiaBe napisał(a)

Basia ma na myśli Tuję Aurea Nana - też mam ją u siebie i fajnie wygląda. Pomyśl nad nią


O to, to. Chyba właśnie to ona. U nas jest już około 13 lat, jest ok. Na zdjęciach na pewno gdzieś jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ajka 23:53, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Widzę pani Danusia też je poleca https://www.ogrodowisko.pl/watek/180-iglaki-ulubione-gatunki?page=10
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies