Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

edi75 08:43, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Ania planujesz jakieś drzewa?
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Kasya 08:47, 20 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
ajka napisał(a)
Dziś sadziłam też nowe liliowce. Miałam sadzić je w innej części ogrodu, ale finalnie posadziłam przy ścieżce od ogniska (Black Prince) i huśtawki (Summy Russel). Zdjęcia przed sadzeniem, musiałam potem uciekać do kosmetyczki.



Liliowce posadziłam 50cm od ścieżki, co byście posadzili nisko przed nimi?

A to wysokie liliowce ?
To może bliżej ścieżki niższe albo seslerie jesienną ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 09:00, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Magleska napisał(a)
Ania
masz pięknie w ogrodzie -te drzewa masz już ogromne -takie dorodne -kupowałaś duże egzemplarze i jest już efekt

co do jałowców -mam kilka takich niziutkich płaskich na stromych skarpach -lubię je za bezproblemowość -po zimie trochę mają suchego pod spodem ,ale szybko tego nie widać -tylko nazw niestety nie pamiętam

ale chyba to takie co Aga Zegarowa radzi

ja zamierzam dosadzać więcej azalii ,bo wiosną mam za mało kwitnących


To prawda, duże drzewa równa się szybki efekt.

Zastanawiam się nad tą azalią. Może faktycznie jakąś dosadzić. Tylko one u mnie coś słabo rosną i nie wiem czy chcę się znów w to bawić, dwie wywaliłam. Chociaż efekt po latach jest piękny, co widać choćby u mirkaka.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:02, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
edi75 napisał(a)
Ania planujesz jakieś drzewa?


Na razie koniec z drzewami, może jakieś na pniu. Miałam posadzić wiąza geisha w miejsce innego wiąza Jaquline, który się połamał, ale może jak się odbuduje i zasłoni dziurę, to nie będzie straszyć. Cały czas się waham.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:04, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Kasya napisał(a)

A to wysokie liliowce ?
To może bliżej ścieżki niższe albo seslerie jesienną ?


Myślałam o liliowcach, ale wtedy będą kwitnąć w tym samym czasie, wolałbym by się wymieniały. No i by był kolor, więc sesleria odpada. Na razie wpadłam na pomysł skalnicy Arendsa, ale jescze nie jestem do końca przekonana.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 09:29, 20 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
ajka napisał(a)


Myślałam o liliowcach, ale wtedy będą kwitnąć w tym samym czasie, wolałbym by się wymieniały. No i by był kolor, więc sesleria odpada. Na razie wpadłam na pomysł skalnicy Arendsa, ale jescze nie jestem do końca przekonana.

Na brzegu ścieżki to musi być coś porządnego i zwartego
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Polon 10:15, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
ajka napisał(a)


Myślałam o liliowcach, ale wtedy będą kwitnąć w tym samym czasie, wolałbym by się wymieniały. No i by był kolor, więc sesleria odpada. Na razie wpadłam na pomysł skalnicy Arendsa, ale jescze nie jestem do końca przekonana.

No weź, przecież mi odradzałaś takie połączenie
A tak poważnie, to się cieszę, że też do tego doszłaś, bo jak przeglądam różne potencjalne rośliny na takie miejsce u mnie, to cały czas ta skalnica jednak wydaje mi się najlepsza. No ewentualnie jeszcze ten bodziszek zimozielony, który masz. Poczekam do jesieni z decyzją która z tych roślin.
____________________
Malgo
ajka 11:05, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Kasya napisał(a)

Na brzegu ścieżki to musi być coś porządnego i zwartego


Skalnica się za bardzo panoszy? Nie wiem bo nie mam, ale wygląda mi na dość zwartą. A floksy?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 11:07, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Polon napisał(a)

No weź, przecież mi odradzałaś takie połączenie
A tak poważnie, to się cieszę, że też do tego doszłaś, bo jak przeglądam różne potencjalne rośliny na takie miejsce u mnie, to cały czas ta skalnica jednak wydaje mi się najlepsza. No ewentualnie jeszcze ten bodziszek zimozielony, który masz. Poczekam do jesieni z decyzją która z tych roślin.


Jakie połączenie ci odradzałam?

Bodziszkow, ja mam już sporo, ale tobie jak najbardziej polecam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 11:16, 20 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
ajka napisał(a)


Skalnica się za bardzo panoszy? Nie wiem bo nie mam, ale wygląda mi na dość zwartą. A floksy?

No nie wiem jakoś mi to średnio do liliowców pasuje
A może krokusy i już ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies