Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 12:08, 13 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I teraz najlepsze, mój super projekt

:

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 12:21, 13 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I co autor miał na myśli
na małej działce altanka, za nią pergola z ławką, za nią plac zabaw dla dzieci. Wszystko to widać z okna salonu.

A na dużej działce:
dom osłonięty drzewami (myślałam o brzozach)
warzywnik oddzielony też jakimiś mniejszymi pojedynczymi drzewami (może grujeczniki, by mi pachniało podczas pracy jesienią w warzywniku?)
w lewym rogu zagajnik brzozowy z małym tarasikiem
po lewej jakiś placyk z ławeczką? i np. wiśniami Kanzan? tam rosną kaliny, przed kaliny można dać hortensje, jesienią będzie fajnie wyglądać.

Na środku duży soliter, jeśli mi czasu wystarczy to z opcją utworzenia kwitnącej rabaty?

To fioletowe u góry to może śliwa Nigra a obok wiśnie Amanogawa? Mam tam posadzone hortensje Diamant Rouge.

Chciałam te dwie działki jeszcze jakimś szpalerem przedzielić, ale nie mam pomysłu. Ważniejsze jest chyba osłonięcie czymś domu, który jest na wzniesieniu. Może po prostu ten rząd brzóz przedłużyć?

Tyle moich przemyśleń
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
makadamia 14:29, 13 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, ładnie rysujesz - tyle mogę powiedzieć

Przede wszystkim jestem skonfundowana: duża działka miała być nieruszana, a widzę że zaplanowałaś na niej dość dużo nasadzeń, tarasik pomiędzy brzozami, placyk z ławeczką itd. I teraz nie wiem, czy mamy na niej planować czy nie?

Wcześniej napisałaś
"Atutem naszego „pola” jest właśnie obszar, takie poczucie swobody, wolności, natury. Dlatego nie chciałabym dzielić działki na „pokoje”. Jedyny podział to oddzielenie dwóch działek, by było więcej prywatności. No i utworzony jest już warzywnik i sad."
Błąd logiczny, bo podział na pokoje nie wyklucza wcale zachowania tego poczucia swobody i natury. Z kolei takie szpalerowe nasadzenia jakie zaplanowałaś na północnej granicy działki - z całą pewnością to poczucie wyklucza.
Podobnie z ze stwierdzeniem, że "ogród musi być prosty". Nie oznacza ono, że jesteś ograniczona do zrobienia rabat po obrzeżach, a na środku ma być patelnia (ale punkt za pomysł z soliterem!). Uwierz mi, że to wcale nie da pożądanego efektu "romantyzmu".

Przepraszam za tą bezpośrednią krytykę. Normalnie przedstawiłabym po prostu alternatywną propozycję, ale dzisiaj mam mało czasu i do tego potrzebuję wyjaśnienia, o co chodzi z tymi działkami.

No chciałabym uprzedzić, że ja bardzo chętnie pomogę przy robieniu planu dla działki i będę się starała pamiętać o Twoich wytycznych (że ogród ma być obliczony na ogarnięcie przez jedną kobietkę), ale mimo to, początkowe etapy planowania powodują zwykle ból głowy u adresatek moich pomysłów. Najbardziej aktualny przykład miała ostatnio Dorka

Jeśli jesteś w stanie pogodzić się z tym ryzykiem, to od poniedziałku mozemy jechać z tym koksem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia1 14:57, 13 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, ja wszystko przyjmę z pokorą, bo wiem, że nic nie wiem Chociaż już się boję

Drugą działkę ruszamy, tzn. projektujemy także, ale to co ważne (altanka, placyk dla dzieci, sad) będzie na tej mniejszej.
Ta duża to nasze zabezpieczenie do ewentualnej sprzedaży (tfu tfu). Mam nadzieję, ze nie przyjdzie taki moment, ale biorę to pod uwagę,

Nie ruszałabym warzywnika, pasuje mi jego lokalizacja.

Asia tylko tak się usprawiedliwię z góry, że najbliższy czas to dla mnie taki maraton zajęć, bo obok mojego osiedla domków chcą budować fermy drobiowe i organizujemy akcję protestacyjną. Ale jak tylko będę miała wolną chwilę, to będę odpisywać.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
makadamia 15:21, 13 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Uff - dzięki za wyrozumiałość

To jeszcze tylko poproszę Cię o zrobienie w wolnej chwili zdjęć tej małej działki - blisko domu. Zwłaszcza te osie widokowe z tarasu, które zaznaczyłaś i front. I jeśli nie masz nic przeciwko temu - zdjęcia tarasu (chodzi mi o to, gdzie są schody, gdzie niżej, gdzie wyżej, żeby można było zaplanować nasadzenia).

Powodzenia w walce z fermą!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia1 15:26, 13 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jedyne co mi przychodzi do głowy to chyba nie chciałabym ruszać tych świerków na granicy (pierwszego rzędu). Mają chyba już z 8 lat, posadzone co 2 metry, w tym roku mnie przerosły. No i sadziłam je razem z tatą. Nie dam rady ich wykopać.
Mogę dosadzić i pozmieniać wszystko co przed nimi

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 12:03, 15 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Poproszę o podpowiedź, by mogę zamieścić zdjęcia, na których w tle widać inne domy. Czy to nie narusza prawa. Chociaż nie podaję danych, więc mam nadzieję, że nie. Ciężko na tej małej działce zrobić inne ujęcia , bo tam prawie nic nie mam, co by zasłaniało sąsiadów.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 15:47, 15 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
OK, chyba nikt z sąsiadów się nie obrazi, wrzucam foty.
Dom nie jest jeszcze wykończony. W tym roku powstały fundamenty pod taras. A całość (tzn. belki i deski) skończymy mam nadzieję w przyszłym roku. Podobnie przedogródek, tam jeszcze kilka spraw budowlanych trzeba zakończyć.






____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 15:49, 15 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I teraz osie widokowe:
Na przyszłą altankę:



I z bliska:


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 15:52, 15 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Widok na kącik z zadaszoną ławeczką z pergolą. Prowizoryczna ławeczka już jest.

I trochę bliżej, bez bałaganu budowlanego.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies