Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Izabela36 08:08, 15 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Widok z góry. I co sądzicie, dobrze rozmieszczone?
Nie mogę znaleźć miejsca na cisy fastigiata, stoją tam 3 szt.
Do usunięcia mam jeszcze Wiaz wiridis, nutkajski i świerk brunsa z tej rabaty. Do dosadzenia wypełniacze.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 07:24, 16 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja bym te buksy odsunęła trochę od brzegu rabaty.
Te przy murku mi się podobają.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 23:37, 16 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Uważasz że buxy powinny być wszystkie poza kamieniem, którego usunę oczywiście tylko muszę miejsce mu znalezc?
Asia też trzmieline dam w narożnik bo jest większa w tej chwili niż klon garnet i szybciej będzie ją widac-moze być?
I nie mam pomysłu gdzie dać 3 cisy robusta bo z planu to mi nie wychodzi w tym miejscu co jest!?

Ale ogólnie bardzo fajnie to wygląda. Dodam hosty patriot i trawę Red baron oraz hakone. Przeniosę 2 lampy gdzieś w rabate.
Mam tam Brunsa, czy on tam nie mógłby zostac? Nie pasuje? I jeszcze Wiaz wredei taki ładny..... Może upcham go gdzies? Czy out....
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 08:26, 17 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Właśnie się dopatrzyłam, że te buksy już w ziemi, a nie w doniczkach i nabrałam wątpliwości

Mam wrażenie, że obie grupy buksów pasowałoby przenieść trochę w głąb rabaty, a nie tylko te z brzegu; pomiędzy największymi kulkami a świerkiem zostało za dużo miejsca. Ale znowu: zarówno świerk jak i kulki jeszcze urosną. I teraz pytanie: o ile?
Nie chciałabym, żebyś za pięć lat znowu musiała je przenosić w to samo miejsce

To "mielone" to co masz na myśli, bo to chyba autokorekta zadziałała?

Wiąza wredei w którymś momencie radziłam Ci w tył rabaty, możesz wrócić do tego pomysłu, tylko czy wtedy zmieści Ci się klon?

Bruns to ten kolumnowy, co zasłania kamień? W projekcie go nie ma, dlatego masz problem z ustawieniem cisów - za dużo kolumnowych się robi.
Na upartego wydaje mi się, że można go zostawić, ale cisom wtedy trzeba znaleźć inną miejscówkę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 21:56, 17 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Właśnie z powodu tych odległości odsunelam buxy od świerka bo pomyślałam że przecież on urośnie. Z ciekawości aż zmierze ile tam miejsca.
Mielone to trzmielinaSię uśmiałam.
Jeżeli dam w rogu trzmieline to nie dam już klona w to miejsce to bez sensu. Klon narazie musi poczekać na swoją miejscówke. Chociaż mam pewien plan.
Wiaz tak by wszystko rozjasnil.
Brunsa miał wylecieć ale teraz jakoś mi tam pasuje. Za to cisy bladza po rabacie
Wstawiam inne ujęcia.




____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 22:07, 17 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 22:51, 17 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 23:02, 17 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
DorKa 08:04, 18 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
bardzo mi się podoba kulkowisko. A ten iglak pendulowaty (sorki nie wiem co to ) jak jakiś zwierz wygląda pilnujący rabaty
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Izabela36 08:19, 18 kwi 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dziękuję Dorka. Ten iglak to świerk brunsa koło kamienia a drugi to nutkajski. Ale wiesz co faktycznie oba są jak zwierzę.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies