Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

anbu 12:16, 19 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Izabela36 napisał(a)



Aniu a ty na jakie byliny polujesz?

Jeżówki, szałwia, przetaczniki, hosty od północnej strony, zaczynają mi się podobać piwonie itp..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Izabela36 12:34, 19 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
makadamia napisał(a)
Podrzuć linki do zdjęć, bo ja niewierny Tomasz jestem

Wiąza myślałam że masz, dlatego o nim napisałam.


Z murkiem już się pogodziłam, zasłonić go - owszem, tylko nie tak: rządkiem rozplenice przed nim (bo to tylko go podkreśli), tylko tutaj krzaczor, tu - trochę hortensji, a tam - jakieś trawki.

O grupie hortensji za kamieniem już kiedyś pisałaś i podobał mi się ten pomysł.


https://pl.pinterest.com/pin/532761830909713123/ - -borówcowy raj
https://pl.pinterest.com/pin/346284658835267926/ - ogród Dominiki

Hortki uwielbiam i w sumie to byłoby mi bardzo na reke zeby tam były Tylko w jakim kolorze?
To jak hortki to nie klon garnet w to o to samo miejsce chodzi.
Trawy super, chce tam wpleść, czy miskanty czy rozplenice ...
Z tyłu brakuje mi tam krzaka, ale jakiego on ma byc wymiaru? Bo jezeli krzaczor wielkoscia jak obecnie białobok, to musze cos nabyc...a jak to ma byc cos mniejszego to moze hortki rozciagnac tam az po całości i żeby wchodziły zawijasem przed białoboka....tylko czy nie za małe one?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 12:40, 19 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
anbu napisał(a)

Jeżówki, szałwia, przetaczniki, hosty od północnej strony, zaczynają mi się podobać piwonie itp..


Pamietam jak miało kfiotków nie być...Nooo nie mozna nie miec kfiotów !!!
Zestaw super, pomyśl o jarzmiance,i lirope...
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 13:09, 19 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Izabela36 napisał(a)


https://pl.pinterest.com/pin/532761830909713123/ - -borówcowy raj
https://pl.pinterest.com/pin/346284658835267926/ - ogród Dominiki


No więc, ekhm, na moje kaprawe oko, to na pierwszym zdjęciu nie ma czerwonych roślin (żurawki w cieniu, a jakiś tam klonik za mały jeszcze, żeby stanowił jakieś odniesienie), a na drugim zdjęciu te świerki wcale nie są srebrne.

Słuchaj - ja Ci przecież nie zabronię. Mam różne swoje fobie kolorystyczne (typu właśnie srebrny z bordo albo jasny żółty z różem) które zwalczam gdzie tylko mogę, podpierając się przy tym teorią kolorów, ale prawda jest taka, że udane zestawienie od tylu różnych czynników zależy, że naprawdę trudno tu wydawać jakieś sądy absolutne.

Trzymaj się zatem tych czerwieni i brązów (jeśli tam jest dość słońca - a 13-16 to niezbyt dużo - to rozplenice, red baron, berberysy, pinky winky powinny ładnie wyglądać). Nie jestem pewna, czy z wysokich traw lepszy będzie miskant typu morning light, czy raczej proso rózgowate.

Jak mi się nie będzie podobało, to nie omieszkam powiedzieć

Izabela36 napisał(a)
Hortki uwielbiam i w sumie to byłoby mi bardzo na reke zeby tam były Tylko w jakim kolorze?
To jak hortki to nie klon garnet w to o to samo miejsce chodzi.
Trawy super, chce tam wpleść, czy miskanty czy rozplenice ...
Z tyłu brakuje mi tam krzaka, ale jakiego on ma byc wymiaru? Bo jezeli krzaczor wielkoscia jak obecnie białobok, to musze cos nabyc...a jak to ma byc cos mniejszego to moze hortki rozciagnac tam az po całości i żeby wchodziły zawijasem przed białoboka....tylko czy nie za małe one?


Po mojemu, to masz tam jeszcze miejsce na wyższej półce, zmieści Ci się i garnet i hortki
Miskanty/proso z tyłu, rozplenice z przodu - tutaj dylematu nie widzę
Krzaczora wielkiego potrzeba Z tyłu, bliżej sosen.
Z trzmieliny oskrzydlonej można wielką kulę wystrzyc - tylko za jakieś 30 lat niestety. Może jakiś kwitnący krzew? Bez czarny? Są różne odmiany
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 13:57, 19 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Izabela36 napisał(a)


Pamietam jak miało kfiotków nie być...Nooo nie mozna nie miec kfiotów !!!
Zestaw super, pomyśl o jarzmiance,i lirope...


Wsiąkłam w kfffiutki, no tragedia, mówię Ci
____________________
Ania Ogród Ani :)
Izabela36 14:41, 19 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
makadamia napisał(a)


No więc, ekhm, na moje kaprawe oko, to na pierwszym zdjęciu nie ma czerwonych roślin (żurawki w cieniu, a jakiś tam klonik za mały jeszcze, żeby stanowił jakieś odniesienie), a na drugim zdjęciu te świerki wcale nie są srebrne.


Słuchaj - ja Ci przecież nie zabronię. Mam różne swoje fobie kolorystyczne (typu właśnie srebrny z bordo albo jasny żółty z różem) które zwalczam gdzie tylko mogę, podpierając się przy tym teorią kolorów, ale prawda jest taka, że udane zestawienie od tylu różnych czynników zależy, że naprawdę trudno tu wydawać jakieś sądy absolutne.

Trzymaj się zatem tych czerwieni i brązów (jeśli tam jest dość słońca - a 13-16 to niezbyt dużo - to rozplenice, red baron, berberysy, pinky winky powinny ładnie wyglądać). Nie jestem pewna, czy z wysokich traw lepszy będzie miskant typu morning light, czy raczej proso rózgowate.

Jak mi się nie będzie podobało, to nie omieszkam powiedzieć

Po mojemu, to masz tam jeszcze miejsce na wyższej półce, zmieści Ci się i garnet i hortki
Miskanty/proso z tyłu, rozplenice z przodu - tutaj dylematu nie widzę
Krzaczora wielkiego potrzeba Z tyłu, bliżej sosen.
Z trzmieliny oskrzydlonej można wielką kulę wystrzyc - tylko za jakieś 30 lat niestety. Może jakiś kwitnący krzew? Bez czarny? Są różne odmiany


Asia no u mnie zółty z różowym to tez nie idzie w parze jakos Ale srebrny z czerwonym/brazem nie razi mnie oczy. Ale jezeli jest inne lepsze zestawienie kolorów, które mnie powali to i owszem.
Dasz rade mi na tym rysunku chociaz miejscami zaznaczyc gdzie widzisz proso ( bo owszem super jest ) gdzie rozplenice, hortki a gdzie krzaczora?

I jak mi sie nie bedzie podobało to tez Ci powiem

Asia ja mam i trzmieline oskrzydloną - rosnie w miejscu z którego napewno wyleci, bo za duzo cienia tam ma- i bez black lace. To którys moze tam wyladować.

Wiesz ja zupełnie nie wiem co ma być na wyższej półce. Wiem, że napewno chce tam obwódke z bukszpanu, tylko inaczej bedzie przebiegała niz teraz.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 14:43, 19 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
anbu napisał(a)


Wsiąkłam w kfffiutki, no tragedia, mówię Ci


Brawo TY
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 15:31, 19 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Asiu cos takiego....tylko gdzie proso ?

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Gardenarium 19:02, 19 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Izabela36 08:28, 20 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Danusiu Ty nie wiesz
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies