Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek początku

Pszczelarnia 18:47, 09 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Różą i irga zleją się pokrojem i odbiorem wuzualnym. Może jednak dodać jakąś lekkość trawy kępkowej gdzieniegdzie, jakiejś rozplenicy Hammeln? Coś lekko do góry w nogi świdośliwy i między irga a różami. Takie przeplecenie.


Może być rhamnus - to też ładne drzewko - jego funkcja taka sama. Tylko bez owocków ale ma liście i pokrój potrzebny w tym miejscu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:52, 09 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze kalinę zwykłą można wyprowadzić na 3 pnie, będzie trochę szersza niż świdośliwa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaLangier 20:20, 09 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Chciałam się przywitać, mamy podobne priorytety jeżeli chodzi o ogród Też najbardziej zależy mi, żeby tętnił życiem i był domem dla ptaków, owadów i innych milusińskich Z zaciekawieniem, czytam Waszą dyskusję o rajskich jabłonkach, bo właśnie nabyłam swoją wymarzoną. Też chciałam posadzić ją blisko domu, naprzeciwko okna w kuchni. Teraz rośnie tam lilak formowany na drzewko, niestety o tej porze już niezły z niego „drapak”. Ale dwa lata służył zimą jako karmik dla ptaków. A ja razem z kotami miałam telewizje.. Pomyślałam, że rajska jabłonka, będzie dla niego idealnym zastępstwem. Oczywiście kupiłam „sercem” i nawet nie wiem jaka to odmiana Mam do Was pytanie w jakiej odległości od domu najlepiej ją posadzić ?
PS. Z moich doświadczeń wynika, że Irga najlepiej wygląda solo, ponieważ "zarasta" wszelkie towarzystwo
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
doliwka 07:23, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
KasiaLangier napisał(a)
Chciałam się przywitać, mamy podobne priorytety jeżeli chodzi o ogród Też najbardziej zależy mi, żeby tętnił życiem i był domem dla ptaków, owadów i innych milusińskich Z zaciekawieniem, czytam Waszą dyskusję o rajskich jabłonkach, bo właśnie nabyłam swoją wymarzoną. Też chciałam posadzić ją blisko domu, naprzeciwko okna w kuchni. Teraz rośnie tam lilak formowany na drzewko, niestety o tej porze już niezły z niego „drapak”. Ale dwa lata służył zimą jako karmik dla ptaków. A ja razem z kotami miałam telewizje.. Pomyślałam, że rajska jabłonka, będzie dla niego idealnym zastępstwem. Oczywiście kupiłam „sercem” i nawet nie wiem jaka to odmiana Mam do Was pytanie w jakiej odległości od domu najlepiej ją posadzić ?
PS. Z moich doświadczeń wynika, że Irga najlepiej wygląda solo, ponieważ "zarasta" wszelkie towarzystwo


Serdecznie witam w moim ogródku. Cieszę się ze nie tylko ja jestem taką zakręcona na zwierzątka. Regularnie odwiedzą mnie jeż. A mój kot po 10 latach w bloku w końcu rozprostowuje nogi i dzień zaczyna od kontroli granic teryytorium.
Dziękuję za uwagę w sprawie irgi. Moja nie pielęgnowane praktycznie też robi się dość bujna. Ta donice i tak chce robić dwa razy. Czyli jak małe rolslinki to więcej i różne ale w miarę upływu lat mniej roślin i bardziej stonowane.
____________________
Początek początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies