Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

MartaCho 17:58, 27 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Tak, też ścięłam część rozchodników, jeżówki i szałwię- miałam nawet plan Cię zapytać, czy wycinasz, czy zostawiasz do wiosny a tu proszę- już wiem

Jedną rabatę mam potwornie zrytą- kopiec na kopcu. Nie mam pewności, czy to kret, czy jakaś nornica- aż się cieszę, że nie zdążyłam jeszcze cebul posadzić...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
basia3012 19:17, 27 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękny mamy ten październik, choć suchy... Aż miło w ogrodzie popracować
Więc wzięłam sekator i powycinałam jeżówki i szałwie... Nie będą mi się rozsiewać,no i wiosną mniej cięcia będzie

Jutro mam zamiar poplewić,bo chwaściory się rozpanoszyły...

A jak u was ,pracujecie jeszcze w ogrodzie ?




Ja wyskakuję na godzinkę. A to chwasty wyrwać a to podzielone brunnery przyciąć bo połamały się podczas dzielenia i sadzenia. One są bardzo kruche, zauważyłam.
Wiolu, podzielam opinie innych, pięknie masz w swoim ogrodzie. No i o wypadki w związku z tym łatwo.Oby nie. Tfu, tfu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Nowa12 19:19, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też część bylin będę ścinać ale myślę, że tylko kwiaty jeżowek, hosty i to co już paskudnie wygląda. A resztę zostawię do wiosny. Przerzuciłam się na wiosenne wycinanie bylin, chociaż potem z motorkiem w .....latam a i tak nie umiem z niczym zdążyć .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 19:50, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MartaCho napisał(a)
Tak, też ścięłam część rozchodników, jeżówki i szałwię- miałam nawet plan Cię zapytać, czy wycinasz, czy zostawiasz do wiosny a tu proszę- już wiem

Jedną rabatę mam potwornie zrytą- kopiec na kopcu. Nie mam pewności, czy to kret, czy jakaś nornica- aż się cieszę, że nie zdążyłam jeszcze cebul posadzić...


Fajnie trafiłaś

To dobrze, że nie psadziłaś ... Oj kretów i nornic nienawidzę ... Był czas kiedy nornice zeżarły mi cebule a krety ryły bardzo... Dlatego pod nowym trawnikiem położyłam siatkę a cebule sadzę w doniczkach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:52, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
basia3012 napisał(a)



Ja wyskakuję na godzinkę. A to chwasty wyrwać a to podzielone brunnery przyciąć bo połamały się podczas dzielenia i sadzenia. One są bardzo kruche, zauważyłam.
Wiolu, podzielam opinie innych, pięknie masz w swoim ogrodzie. No i o wypadki w związku z tym łatwo.Oby nie. Tfu, tfu.


Fajnie, że Basiu działasz jeszcze w ogrodzie... pogoda nam dopisuje

Dziękuję za pochwały ogrodu... płot mam gęsty to i go bardzo nie widać... ale nie powiem ludzie chwalą mój ogród...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:56, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Nowa12 napisał(a)
Ja też część bylin będę ścinać ale myślę, że tylko kwiaty jeżowek, hosty i to co już paskudnie wygląda. A resztę zostawię do wiosny. Przerzuciłam się na wiosenne wycinanie bylin, chociaż potem z motorkiem w .....latam a i tak nie umiem z niczym zdążyć .


Ja też resztę zostawiam... Wycięłam tylko jeżówki i szałwie ,bo te mi się bardzo rozsiewają...
Werbenę np.zostawiam aby się wysiała,jeśli Kępy mateczne nie przetrwają

Oj tak wiosną będziemy latać i wycinać resztę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:27, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Rabata bukowa w jesiennych miedzianych kolorkach


Hakonki w donicach też przybrały jesienne pomarańczowe odcienie

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 20:46, 27 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Wiolu jesień u Ciebie jak z katalogu, nie mogę się napatrzeć jak gustownie
Pisałaś ze wycięłaś szałwię, nie wiem właśnie czy teraz to zrobić jeszcze czy wiosną.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 21:38, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mi w hakonki wlazła jakaś wredna, inwazyjna trawa i nawet nie wiem co to jest. Wyrywam ale nie da się z korzeniami bo chyba ma jakieś rozłogi i to nie jest perz bo ma cieniutkie źdźbła. Niepotrzebnie czekam bo już mi 3 hakonki zajęła.
Miałaś może taką sytuację? Wydaje mi się, że nie mam innego wyjścia niż wykopać całość i wyczyścić to miejsce ale hakonek chyba już nie uratuję .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agatorek 23:22, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiolka5_7 napisał(a)


Moje Memory w 3 roku miały 2,5 m wys. i 2 m szer.


Ale potwory
Muszę je mieć



Wiolka5_7 napisał(a)


Jutro mam zamiar poplewić,bo chwaściory się rozpanoszyły...

A jak u was ,pracujecie jeszcze w ogrodzie ?



Ja miałam plan powalczyć z chwastami, ale nie wiem, czy się z czasem wyrobię.
Ale owszem, coś tam działam (głównie kopię i sadzę ).

Edit
Coto za buki? Rohan obelisk? Czy jakieś inne?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies