Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 09:54, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Wiaan napisał(a)
Mnie jeszcze nie ciągnie do prac ogrodowych u nas było dzisiaj bardzo wietrznie i zimno, nawet grad padał. Czekam na te kilkanaście stopni, wtedy uporządkuję trawy i posadzę cebulki bo dostałam kolejne w prezencie

No i spoko,przecież na to przyjdzie czas

U mnie było słoneczko, plusy i zacisze, żywopłot super chroni od wiatru

Na weekend takie plusy, że szok, spokojnie posadzisz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:56, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
anpi napisał(a)
Mój ogród woła o porządki po roztopach, ale my jeszcze dziś świętowaliśmy, miałam gości Poza tym pogoda jeszcze niezbyt przyjazna Z rana lał deszcz, potem wiało.
Łebki hortensji mam pościnane wcześniej, nie lubię jak potem taczają się wszędzie. Ale traw nie zdążyłam powiązać i rozczochrały się bardzo Może uda się jakoś nad nimi zapanować przed ewentualną kolejną dostawą śniegu


No i fajnie, każdy spędza czas świąteczny i poświąteczny jak mu pasuje

Ja za rok właśnie te kwiaty zetnę przed zimą.
To wyobrażam sobie jak twoje trawy teraz wyglądają
Dasz radę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:58, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Basieksp napisał(a)
U nas zimno, pogoda jakoś specjalnie nie zachęca do prac w ogrodzie, ja jeszcze trochę poczekam ale gdybym dostała taki prezent od Mikołaja, to też musiałabym go wypróbować


Też nie lubię pracować w zimnie, ale u mnie było przyjemnie , gdyby nie data w kalendarzu ogród wygląda jak na przedwiośniu

Tak chciałam wypróbować szybciutko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:01, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Juzia napisał(a)
Chyba bym zamarzła

Przy ilu stopniach działałaś???


Wyobrażam sobie Juzia, że u Ciebie Syberia

U mnie było +8 i słoneczko,więc jak na przedwiośniu. Ale mi się buzia cieszyła ileż można siedzieć przy stole i jeść
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 11:37, 28 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Wiolka5_7 napisał(a)
Święta , Święta i po Świętach...
Nie ma to jak popracować w ogrodzie po tym świątecznym siedzeniu i obżeraniu

Ścięłam połamane kwiaty hortensji. Nie będą straszyć i latać.
Sekatorek od Mikołaja doskonały


Myślicie już o jakichś wycinkach? Łapki świerzbią co nie?

Niesamowita Jesteś Ja planuje koszenie łąk, choć nie wiem jak to zrobimy po po nawalnym śniegu wszystko przybite do ziemi. A latające hortensje to najmniejszy mój problem w tej chwili. Ogród wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy jakby tornado przeszło, połamane drzewa, porozkładane na wszystkie strony świata wszystkie tuje kulki, świecą suchymi środkami, jałowce kolumnowe podobnie. Na jednym budynku pourywane rynny, a podwórko tonie w liściach które przed śniegiem nie zdążyły z wierzby opaść...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwona100 13:02, 28 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Ja zimą odpoczywam od prac ogrodowych. Nie mam wtedy weny do pracy .

Wiola czytałam ,że planujesz kupić turzycę cienistą. Gdzie chcesz ją posadzić? Ja muszę wymienić konwalnik na inną trawę. Myślę też o tej turzycy. Co ile będziesz ją sadzić?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gruszka_na_w... 14:41, 28 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)


Myślicie już o jakichś wycinkach? Łapki świerzbią co nie?


Czekam aż glina po roztopach nieco przyschnie i zacznę wycinkę rozchodników. Poskracam też miskanty o te wiotkie listki. Rozdrabniarka się nimi zapycha. Potem do ścięcia zostaną mi same sztywne badylki. Część kwiatostanów hortensji zbierałam wczoraj po ogrodzie. Wichury już nimi pomiotały po ogrodzie. Są następne w kolejce.
W tym tygodniu ma być u mnie 14 stopni na plusie. Można niespiesznie zaczynać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 17:24, 28 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Wiolka5_7 napisał(a)


Też nie lubię pracować w zimnie, ale u mnie było przyjemnie , gdyby nie data w kalendarzu ogród wygląda jak na przedwiośniu

Tak chciałam wypróbować szybciutko


No nie u nas aż tak ciepło nie było, dziś trochę cieplej, nie dużo, nie ogrodowo, ale trochę popracowaliśmy dziś na dworze, od razu samopoczucie lepsze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:58, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
sylwia_slomczewska napisał(a)

Niesamowita Jesteś Ja planuje koszenie łąk, choć nie wiem jak to zrobimy po po nawalnym śniegu wszystko przybite do ziemi. A latające hortensje to najmniejszy mój problem w tej chwili. Ogród wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy jakby tornado przeszło, połamane drzewa, porozkładane na wszystkie strony świata wszystkie tuje kulki, świecą suchymi środkami, jałowce kolumnowe podobnie. Na jednym budynku pourywane rynny, a podwórko tonie w liściach które przed śniegiem nie zdążyły z wierzby opaść...




Tak po tym mokrym śniegu trawy spłaszczone. Może się ciut ta łąka podniesie,to będzie lepiej skosić

Jeju Sylwia to u Was ile strat szkoda roślin szczególnie tyle lat pielęgnacji i wystrczył jeden epizod zimy, żeby tyle zniszczył przykro mi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:00, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Iwona100 napisał(a)
Ja zimą odpoczywam od prac ogrodowych. Nie mam wtedy weny do pracy .

Wiola czytałam ,że planujesz kupić turzycę cienistą. Gdzie chcesz ją posadzić? Ja muszę wymienić konwalnik na inną trawę. Myślę też o tej turzycy. Co ile będziesz ją sadzić?


No i fajnie, każdy robi co mu akurat sprawia przyjemność

Tak planuję tą turzycę.Chcę ją w miejscu połcienistym. Nie myślałam jeszcze o rozstawie,ale chyba coś ok. 30-40 cm by pasowało ją posadzić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies