Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 20:03, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czekam aż glina po roztopach nieco przyschnie i zacznę wycinkę rozchodników. Poskracam też miskanty o te wiotkie listki. Rozdrabniarka się nimi zapycha. Potem do ścięcia zostaną mi same sztywne badylki. Część kwiatostanów hortensji zbierałam wczoraj po ogrodzie. Wichury już nimi pomiotały po ogrodzie. Są następne w kolejce.
W tym tygodniu ma być u mnie 14 stopni na plusie. Można niespiesznie zaczynać.


Teraz wieje codziennie to glina obeschnie raz dwa

Wow ! Taka temperatura,no nie dziwne , że planujesz Haniu wycinki ja póki co tylko te kwiatostany wycięłam. Ale jeśli zimy nie będzie na początku lutego ,to tradycyjnie zacznę wycinki traw itp. także
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:06, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Ciemierniki w pączuszkach... Ach! Czekam na nie bardzo,bo sporo posadziłam wiosną

Nawet te przemrożone co kupiłam przecenione, mają pączki hurra!



____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 17:50, 29 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Wiolka5_7 napisał(a)


No i fajnie, każdy robi co mu akurat sprawia przyjemność

Tak planuję tą turzycę.Chcę ją w miejscu połcienistym. Nie myślałam jeszcze o rozstawie,ale chyba coś ok. 30-40 cm by pasowało ją posadzić

Też myślałam o takich odległościach.

Ty i inne dziewczyny pokazywałyście molinie Heidebraut.Jest zjawiskowa. Wiem już ,gdzie posadzę. Wiosną będą zakupy. Ile ona ma u Ciebie szerokości bez kwiatostanu?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Anda 18:21, 29 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kolejne zdjęcia z pączusiami ciemierników
Muszę sprawdzić moje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 20:48, 29 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Iwona100 napisał(a)

Też myślałam o takich odległościach.

Ty i inne dziewczyny pokazywałyście molinie Heidebraut.Jest zjawiskowa. Wiem już ,gdzie posadzę. Wiosną będą zakupy. Ile ona ma u Ciebie szerokości bez kwiatostanu?


Tak ta molinia jest zjawiskowa nie pokonała jej nawet śnieżyca i pięknie stoi, a miskanty gdybym ich nie związała ,leżały by plackiem

Nie mierzyłam jej ,jutro zmierzę dokładnie. Ale ona układa się w taki wachlarz ,dołem węższa a gorą szersza
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:57, 29 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Anda napisał(a)
Kolejne zdjęcia z pączusiami ciemierników
Muszę sprawdzić moje.
Koniecznie !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 11:55, 30 gru 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
OCH ciemierniki To już jakiś mikrusi przedsmak wiosny Muszę ruszyć w ogród. Choć na razie odkopuję się z zaległości forumowych
Niezły atak zimy miałaś, naprawdę bajkowo było. U mnie podobnie, choć cieszę się że już znikło to białe. Nie lubię zimy. Choć nie da się obiektywnie nie przyznać, że ta woda z nieba niezwykle cenna.
Podziwiałam ozdoby świąteczne, bardzo subtelne. Ja niestety za leniwa na to w tym roku byłam
Szampańskiej zabawy Sylwestrowej życzę i szczęścia w nadchodzącym roku
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 13:18, 30 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
April napisał(a)
OCH ciemierniki To już jakiś mikrusi przedsmak wiosny Muszę ruszyć w ogród. Choć na razie odkopuję się z zaległości forumowych
Niezły atak zimy miałaś, naprawdę bajkowo było. U mnie podobnie, choć cieszę się że już znikło to białe. Nie lubię zimy. Choć nie da się obiektywnie nie przyznać, że ta woda z nieba niezwykle cenna.
Podziwiałam ozdoby świąteczne, bardzo subtelne. Ja niestety za leniwa na to w tym roku byłam
Szampańskiej zabawy Sylwestrowej życzę i szczęścia w nadchodzącym roku


Cześć Aprilku!

Tak ciemierników pączuszki coraz większe, czekam na nie bardzo bo dużo jest tegorocznych.

W ogóle czekam na nowy sezon bardzo ,bo dużo tetrisów zrobiłam w tym roku, a efekt wiadomo za rok
No i są nowe plany ogrodowe 2023

Do wiosny jeszcze sporo czasu, więc ogarniesz inne sprawy i ruszysz w ogród

Śniegu miałam najwięcej jak pamiętam ,rośliny napojone, ale trawnik w cieniu w kiepskiej kondycji,ech...

Ozdoby subtelne jak lubię

Dziękuję za życzenia i wzajemnie ! Najlepszego w Nowym Roku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Alija 20:32, 30 gru 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Twoje ciemierniki pięknie zapączkowane, przywodzą na myśl wiosnę, a tu jeszcze trzeba tak długo czekać.
Pozdrawiam noworocznie, samych sukcesów ogrodowych w nowym sezonie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Wiolka5_7 11:55, 31 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Alija napisał(a)
Twoje ciemierniki pięknie zapączkowane, przywodzą na myśl wiosnę, a tu jeszcze trzeba tak długo czekać.
Pozdrawiam noworocznie, samych sukcesów ogrodowych w nowym sezonie.

Tak zapączkowane ,ale pewnie zakwitną w całej okazałosci dopiero koło marca

Dziękuję Ala za życzenia i Tobie również życzę udanego Nowego Roku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies