Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 20:55, 18 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Dziękuję za wszystkie zachwyty...miło mi...
Sama tęsknię już za swoim ogródkiem i jego kolorami. Chętnie zimą wracam do fotografii nie zimowych...
Mam tyle planów związanych z ogrodem, ale na tym śniegu to jakoś nie można ich sprecyzować a na papierze tym bardziej mi nie idzie, jakoś najlepiej w realu...zielonym!!!
Nie będę się w tym roku bawiła w "domowe siewy", tamtego roczne wiosenne wariacje pogodowe mnie zniechęciły,no może wysieję Tunbergię i kilka zatrwianów...Dlatego nasionka kupuję tylko te do gruntu.Pokusiłam się na takie:

Jeszcze takich nie miałam,może koś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi roślinkami? Może zdjęcia w realu? To poproszę.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 21:18, 18 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Ale fajne, roślinki kupiłaś { gdzie takowe były ?}
Ja takich nie miałam i nie mam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 21:48, 18 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
anabuko1 napisał(a)
Ale fajne, roślinki kupiłaś { gdzie takowe były ?}
Ja takich nie miałam i nie mam.

Te chyba C...-ramie ,bo jeszcze kupowałam w agrotersie -ale tam chyba dyńki i warzywne...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Aurelllia 22:13, 18 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja też w tym roku nie bawię się w siewy parapetowe - czasu brak tylko werbenę patagońską posieję na wszelki wypadek- jeden multiplat Bo znowu mam pomysł gdzie jej więcej dosadzić, a nóż ta moja się jednak nie rozsiała - chociaż podobno to niemożliwe, ona jak chwast wszędzie, ale zobaczymy
Niestety takich roślinek jak Ty pokazałaś nie miałam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anpi 22:42, 18 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
To może ja też poszukam nasionek werbeny,bo mi się też spodobała na Ogrodowisku ,tylko myślałam żeby prosto do gruntu , ale może w doniczki pewniejsza i szybciej bedzie?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Alicja169 14:16, 19 lut 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Werbena patagońska sama się rozsiewa i szczerze mówiac takie samosiejki najszybciej kwitną. Posiane do gruntu dość póżno zakwitną W tym roku kilka samosiejek z ub. roku przechowałam w donicy, do której sama się wsiała, i widzę że już ładnie wygląda, czeka na wysadzenie tam gdzie jej jeszcze nie mam (?)
Drakiew gwiażdzista też się rozsiewa, wystarczy że wysiejesz raz i już będzie w Twoim ogródku. Całkiem ładnie się prezentuje na rabacie bylinowej, natomiast jako soliter raczej nie.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
sierotka 14:21, 19 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
anpi napisał(a)
To może ja też poszukam nasionek werbeny,bo mi się też spodobała na Ogrodowisku ,tylko myślałam żeby prosto do gruntu , ale może w doniczki pewniejsza i szybciej bedzie?


Witaj Aniu Biedrona



Nosi mnie już hi hi
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 16:27, 19 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Zawsze się zastanawiałam czy te dzwonki u nas zimują i czy są wieloletnie, bo śliczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 16:48, 19 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pani powiedziała ze zimują zaraz poczytam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anpi 17:47, 19 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
sierotka napisał(a)


Witaj Aniu Biedrona



Nosi mnie już hi hi


No faktycznie Cię nosi, ale jak zrobi się ciepełko to Ty możesz już prosto wskakiwać do ogródka z tym sadzeniem a ja muszę najpierw posprzątać rabaty,powycinać bylinki,pograbić,odkurzyć kamyczki,pomalować pergolki ,odświeżyć domek narzędziowy i posprzątać go bo upchnięte tam na zimę wszystko co możliwe , nie mówię już o rekultywacji trawnika ,bo to już męska sprawa.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies