Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:49, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
Adela napisał(a)
Byłyście 5 km ode mnie, a ja nic nie wiedziałam
Fajnie się macie - wojaże, spotkania, a ja na babcinej służbie

Twój ogród pięknieje, a pomysły wytrzepujesz z rękawa?

Oj Adelo,obiecuję że następnym razem się odezwę.Plan był tak napięty,ze już nigdzie nie dali byśmy rady wstąpić,ale widzisz nie pomyślałam mogłyśmy się spotkać może u Kapisa.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:58, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
Urszulla napisał(a)


Ja sobie dziś pozwoliłam czasowo na poznanie Waszych zmagań ogrodowych. Bo źlecsię pisze jak nie zna się wątku i ogrodu. Oczywiście lecę głównie pismem obrazkowym. Zauważyłam że zmiany dotyczą jednego roku pracy od 2018 roku. No niezłe tempo

Zaciekawiły mnie te murki z cegły pod murem jako ograniczniki rabaty. Układałaś je na 2 warstwy bez żadnej zaprawy czy z zaprawą?

Hej Ula
Dwie cegły na siebie układałam bez żadnej zaprawy ,tak sobie leżą na sobie z lekkim przesunięciem górnego rzędu w głąb rabaty.To takie rozwiązanie dopóki te cegły nie rozsypia się po kolejnych zimach,bo są bardzo słabe i mróz je rozsadza.Ale trochę zostało mi z budowy murka,a cześć dostałam wiec darmowe niejako...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 10:26, 23 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
anpi napisał(a)

Hej Ula
Dwie cegły na siebie układałam bez żadnej zaprawy ,tak sobie leżą na sobie z lekkim przesunięciem górnego rzędu w głąb rabaty.To takie rozwiązanie dopóki te cegły nie rozsypia się po kolejnych zimach,bo są bardzo słabe i mróz je rozsadza.Ale trochę zostało mi z budowy murka,a cześć dostałam wiec darmowe niejako...


Ok rozumiem

Ogródek masz upchany, jeszcze dużo z wojaży doszło....będzie co robić. U mnie sadzonki w doniczkach stoją bo muszą się ukorzenić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 10:55, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
Ula, ogródek upchany żeby chwasty nie mogły się wcisnąć!
Wszystko już posadziłam-zmieściło się! U nas solidnie popadało więc ziemia mięciutka.dodatkowo krecik na bieżąco spulchnia rabaty- nie mogę się pozbyć drania jakoś ciągle omija rurkę.opuchlaki niech sobie zjada- na zdrowie!...ale tyle czasu buszuje to mi wyje wszystkie dżdżownice

Wczoraj już wycięłam łodygę kwiatową juki ,bo po deszczu już prawie łysa sterczała.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:58, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:00, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:04, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:21, 23 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8119
Biały krwawnik kichawiec trafił pod laternię w okolice ławeczki,podsadzony hakonką od Anitki

Jastrun -pod hortensję-ciekawe czy u mnie będzie zimował?
Anafalis od Ani-Anabuko też w pobliżu

Do ogrodu zawitał kolejny królewicz...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sierotka 16:30, 23 lip 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pozdrawiam Aniu z dębowego piękne soczyste te Wasze roślinki
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Dorota123 23:06, 23 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Ula, ogródek upchany żeby chwasty nie mogły się wcisnąć!
Wszystko już posadziłam-zmieściło się! U nas solidnie popadało więc ziemia mięciutka.dodatkowo krecik na bieżąco spulchnia rabaty- nie mogę się pozbyć drania jakoś ciągle omija rurkę.opuchlaki niech sobie zjada- na zdrowie!...ale tyle czasu buszuje to mi wyje wszystkie dżdżownice
U mnie podobnie i z deszczem i z kretem, ta lilia to prawdziwa piękność. Teraz dokupiłam jeszcze lilii, ale takiej w ofercie nie mieli.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies