Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 14:40, 05 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
basia3012 napisał(a)


Aniu, cudnie. Na bogato.
Co to się pnie po cegle, nad drzwiami?

Kolorystyka to u mnie bogata i różnorodność roślin też,ale próbuję je po trochu grupować.Niestety przeważnie kupuje po jednej sztuce jednego rodzaju,bo zawsze tyle mi się podoba,a budżet wiecznie ograniczony,że kupienie czegoś w ilości choćby trzech sztuk ogranicza moje zadowolenie w chwili zakupu.A w domu już żałuję że znowu napaćkam pojedynczo i na efekt trzeba czekać
Po murze Basiu, rozpięta jest NN czerwona róża pnąca.Ma teraz nowe jaśniutkie przyrosty.Jak na razie kwitnienie powtarza skromniutko.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 15:06, 05 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Urszulla napisał(a)


Nie wiem czy Ci pisałam że chyba buksy dobrze jest opryskiwać systematycznie co 10 dni. Mnie też ostatnio wkurzyło że na nie pryskanych były gąsienice.

Coś tam ciągle zmieniasz widzę, taki los zapalonych ogrodników Fajnie jak zmiany wychodzą na lepsze dalie oglądam u innych ale nie są moim wyzwaniem

Lubię jak ogród się zmienia wraz z porami roku,ale także z dnia na dzień i jak ciągle coś nowego rozkwita,czy zmienia barwę.Taki ogród nigdy się nie nudzi...przynajmniej mi Przesadzam więc i dosadzam, bo to mimo wszystko młody ogród a i ja dopiero się go uczę.Np.posadziłam w tamtym roku hortensję Polar B.,a przed nią pysznogłówki i było ok.W tym roku pysznogówki oszalały z wysokością i hortensji zza nich nie widać. Mam tylko nadzieje że w przyszłym roku hortensja będzie wyższa i pysznogłówki już jej nie przegonią wysokością,więc jeszcze poczekam z przesadzaniem
Klon KIKU zaczyna się pięknie przebarwiać z oliwki na czerwień i bardzo podoba mi się z tą limonką hortensji, ale kiedyś nie wiem jak się razem tam pomieszczą ,trzeba będzie ciąć lub przesadzać -tak więc nudzić się nie będę,wszelkie zmiany są ciekawe

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 19:02, 05 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, i ja tak mam przy zakupach, chciałabym więcej i więcej
Kupię jedną doniczkę i potem żałuję, że za mało, kupię dwie lub trzy, to nie wystarczy pieniędzy na coś innego podobającego się.
Ot, dylematy ogrodnika
A mnie urzekła dalia pomponowa, wysiałam takie, ale siewki kiepsko rosły w zimnym maju, a potem zmarniały przez suszę

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 23:08, 05 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Drzwi do ogrodu były uchylone więc weszłam i bezszelestnie spaceruję po Twoich uroczych zakątkach ogrodu...Wszystko podoba mi się i co chwilę odkrywam coś nowego i ciekawego...Jak poczujesz jakiś oddech za plecami, to ja...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 23:32, 05 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Mam Cię Elisa!...Już zaświecam latarnię byś mogła więcej zobaczyć,skoro się już nocą wybrałaś

A może nawet takie słoneczko...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:52, 05 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
gogo napisał(a)
Aniu, i ja tak mam przy zakupach, chciałabym więcej i więcej
Kupię jedną doniczkę i potem żałuję, że za mało, kupię dwie lub trzy, to nie wystarczy pieniędzy na coś innego podobającego się.
Ot, dylematy ogrodnika
A mnie urzekła dalia pomponowa, wysiałam takie, ale siewki kiepsko rosły w zimnym maju, a potem zmarniały przez suszę


Czyli mamy tak samo
Ja sobie co roku obiecuję ,że wysiewy ograniczam do minimum...a wychodzi jak zwykle Ale wysiewać dalii,to raczej nie będę.Te karpy udało nam się niedrogo kupić ale są pomyłkowe...dobrze że ładne się trafiły
Jak Grażynko koleuski ,uchowały się jakieś?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:58, 05 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Taki bukiecik skleciłam inspirując się bukietem ,który zobaczyłam w filmie.Zainteresowało mnie wykorzystanie przekwitłych słoneczników

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:07, 06 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Nie wiem co smacznego wyczuł na stoliku pewien jegomość ,który postanowił wspiąć się po koronkowym obrusiku...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 12:52, 06 sie 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
anpi napisał(a)
Nie wiem co smacznego wyczuł na stoliku pewien jegomość ,który postanowił wspiąć się po koronkowym obrusiku...

Z góry widok zdecydowanie lepszy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardener27 22:25, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Doczytałem że lenisz się na urlopie choć gdy patrzę na fotki to jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Pięknie Aniu wszystko się prezentuje, te zakamarki ogrodowe mocno zachęcają do odkrywania ogrodu.

Dalia w kolorze mocnego wina przykuła mają uwagę, znasz może odmianę ? Robię listę na następny sezon i cieszę się ogromnie że te rośliny wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies