Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:17, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aniu, i ja mam gąsienice ćmy bukszpanowej, damy radę, wystarczy Mospilan, coś co niszczy gąsienice, jeżeli chodzi o ćmę to z tym gorzej, bym musiała wszystkie bukszpany leczyć w okolicy My dbamy o nasze rośliny a zawsze ktoś się znajdzie taki co ma wylęgarnie robactwa i nie zamierza walczyć ze szkodnikami Musimy pryskać co jakiś czas i już.

Cóż, będę pryskać,szkoda by mi było tych moich kulek bukszpanowych
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:32, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
AnnaMS napisał(a)
Ale ślicznie u Ciebie pozdrowionka

Aniu ,dziękuję!Cały czas się staram, ciągle coś dłubię w tym ogródku
Przycięłam lawendy ,szałwie i przywrotniki.Oczyściłam trochę rabaty z różnych suszków ,typu ostróżki ,maki,czosnki.Zebrałam z nich wcześniej nasiona.Przesadziłam pęcherznicę i lilaka,wywaliłam rachityczna hortensję ogrodową,jakąś starą anabelkę,która zakwitła jednym kwiatem- mam miejsce na nową, pewnie bukietówkę Kupiłam dwie wiśnie piłkowane i nowego clematisa- ale o nich napiszę osobno
Teraz cieszą mnie rozkwitające dalie
Pozdrawiam Aniu!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Iwonka 08:22, 04 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
anpi napisał(a)
Mam i ja...!!!!... Ćma bukszpanowa wcina moje kulki Znalezionych kilka dni temu sprawców unicestwiłam,odkurzyłam ze środka z suchych listków i opryskałam (miałam tylko Decis) pierwsze zaatakowane kulki.Niestety dwa ostatnie dni prażyło,a popołudniami lał deszcz więc nic nie zrobiłam.Po dzisiejszym przeglądzie jestem zszokowana: zaatakowane następnych sześć kulek i gąsieniczki już nieźle podtuczone,nie takie maluszki jakie znalazłam na pierwszych. Zebrałam te co znalazłam. I mam tylko nadzieję,że dziś po południu pogoda pozwoli mi zrobić oprysk na wszystkich bukszpanach.
Mogę z kimś na spółkę kupić Lepinox,bo to pewnie będzie ciągła walka!? A może ktoś ma odstąpić jego część- mam 15 kulek bukszpanowych więc pewnie dziesięcio litrowy opryskiwacz wystarczy na ten sezon,czyli jakieś 25 g Lepinoxu ?


Zdjęć gąsienic nie cytuję, nie zasłużyły na to wcale!!!
Aniu u mnie jakiś czas temu pojawiły się pojedyncze ćmy więc codziennie oglądałam bukszpany. Mam ich tylko 20 niedużych wiec nie zajmowało mi to dużo czasu. Po kilku dniach na jednym dostrzegłam małe skupisko suchych listków i kilka maciupeńkich gąsieniczek. Opryskałam tylko ten bukszpan Mospilanem, gdy jednak po kilku dniach pojawiły się na kolejnych dwóch sztukach nie wytrzymałam i profilaktycznie wszystko zlałam podwójną dawka Mospilanu. To było niecałe dwa tygodnie temu, nic nowego się ie wykluło, względny spokój. W zeszłym roku tez ten środek pomógł, niestety to chemia.
Lepinoxu nie miałam, ale wiem, że dziewczyny nawet w deszczu pryskały i przykrywały folią aby środek nie spłynął. Te cholery są tak ekspansywne, że każda minuta na wagę złota a raczej uratowanego listka
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
nicol21 14:12, 04 sie 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Ćmy współczuje. U mnie chyba też wróciła, choć spodziewałam się ataku już wiosną. Niestety likwiduję buksy bo walka nie jest równa.

Ogród super się prezentuje.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
anabuko1 16:09, 04 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)

Aniu ,dziękuję!Cały czas się staram, ciągle coś dłubię w tym ogródku
Przycięłam lawendy ,szałwie i przywrotniki.Oczyściłam trochę rabaty z różnych suszków ,typu ostróżki ,maki,czosnki.Zebrałam z nich wcześniej nasiona.Przesadziłam pęcherznicę i lilaka,wywaliłam rachityczna hortensję ogrodową,jakąś starą anabelkę,która zakwitła jednym kwiatem- mam miejsce na nową, pewnie bukietówkę Kupiłam dwie wiśnie piłkowane i nowego clematisa- ale o nich napiszę osobno
Teraz cieszą mnie rozkwitające dalie
Pozdrawiam Aniu!

Kolejne pieknosci daliowe.To z tych zamawianych ??
Czytam,ze wciaz cos nowego z ros lin kupujesz.
no fajnie,A gdzie ty to mieścisz ??.
Jakiego clemka kupiłaś ??
Oj jeszcze troch to plotek będziesz przesuwać w strunę łąki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 16:11, 04 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)
Reszta odpisów nastąpi...

Piękne widoczki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 19:10, 04 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aniu, i ja mam gąsienice ćmy bukszpanowej, damy radę, wystarczy Mospilan, coś co niszczy gąsienice, jeżeli chodzi o ćmę to z tym gorzej, bym musiała wszystkie bukszpany leczyć w okolicy My dbamy o nasze rośliny a zawsze ktoś się znajdzie taki co ma wylęgarnie robactwa i nie zamierza walczyć ze szkodnikami Musimy pryskać co jakiś czas i już.

To nawet nie wynika z tego, że ludziom się nie chce zawalczyć o buksy tylko grooo osób myśli, że one usychają z powodu suszy. Do tej pory problem dotyczył Krakowa i okolic, a teraz rozlewa się na kraj.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 19:23, 04 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, oglądam moje bukszpany codziennie.
Purple Majesty podlewałam gnojówkami, może nie dostała tego, co potrzebuje?
Podleję więc florovitem
Masz piękne dalie, zawsze lubiłam te kwiaty i dużo ich sadziłam, ale to wykopywanie
Rozważam uprawę w donicach
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 21:26, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
sylwia_slomczewska napisał(a)

To nawet nie wynika z tego, że ludziom się nie chce zawalczyć o buksy tylko grooo osób myśli, że one usychają z powodu suszy. Do tej pory problem dotyczył Krakowa i okolic, a teraz rozlewa się na kraj.

Dziś będąc kilkanaście kilometrów od domu widziałam przy opuszczonym starym domostwie cały szpaler bukszpanów zaatakowanych przez ćmę.Będzie tam wielka wylęgarnia,bo kto ją tam zwalczy? Tam pewnie nawet nikt się nie zastanawia co się z dzieje z tymi buksami
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 21:39, 04 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
sylwia_slomczewska napisał(a)

To nawet nie wynika z tego, że ludziom się nie chce zawalczyć o buksy tylko grooo osób myśli, że one usychają z powodu suszy. Do tej pory problem dotyczył Krakowa i okolic, a teraz rozlewa się na kraj.

Sylwio to co piszesz to oczywiście prawda, ale ja znam osobiście kilka osób które mają w nosie swoje ogrody, rośnie to dobrze, nie chce rosnąć - trudno, może być sam trawnik i kilka tujek ... opryski ? szkoda kasy ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies