Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 21:44, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
gogo napisał(a)
Aniu, oglądam moje bukszpany codziennie.
Purple Majesty podlewałam gnojówkami, może nie dostała tego, co potrzebuje?
Podleję więc florovitem
Masz piękne dalie, zawsze lubiłam te kwiaty i dużo ich sadziłam, ale to wykopywanie
Rozważam uprawę w donicach

To mój pierwszy rok daliowy,nie licząc tej jednej białej którą miałam od jakiegoś czasu.Reszta to wszystkie niespodziankowe rodzaje i kolory,bo zamawiałyśmy z Anią i jej znajomą- konkretne wybierając takie które nam się spodobały, a przyszły zupełnie inne i dzieliłyśmy się losowo.Ale te które już zakwitły bardzo przypadły mi do gustu...i z ciekawością czekam na następne
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 21:55, 04 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Śliczne Dalie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 22:04, 04 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Aniu, a masz te numerki jakie były przy nich ??
Ja swoje pogubiłam.
Bardzo ciekawe , liczne ci się trafiły.
moje jeszcze nie wszystkie rozkwitły.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 22:08, 04 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
anpi napisał(a)

Dziś będąc kilkanaście kilometrów od domu widziałam przy opuszczonym starym domostwie cały szpaler bukszpanów zaatakowanych przez ćmę.Będzie tam wielka wylęgarnia,bo kto ją tam zwalczy? Tam pewnie nawet nikt się nie zastanawia co się z dzieje z tymi buksami

Aniu tylko w tym sezonie tak może być za rok ćma będzie szukała gdzie indziej bo te buksy nie ratowane padna, a jak padna to dla ćmy się nie nadadzą. Szkoda, ze taka ignorancja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:08, 04 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
AnnaMS napisał(a)

Sylwio to co piszesz to oczywiście prawda, ale ja znam osobiście kilka osób które mają w nosie swoje ogrody, rośnie to dobrze, nie chce rosnąć - trudno, może być sam trawnik i kilka tujek ... opryski ? szkoda kasy ...

Ano tacy też są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 22:46, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Iwonka napisał(a)


Zdjęć gąsienic nie cytuję, nie zasłużyły na to wcale!!!
Aniu u mnie jakiś czas temu pojawiły się pojedyncze ćmy więc codziennie oglądałam bukszpany. Mam ich tylko 20 niedużych wiec nie zajmowało mi to dużo czasu. Po kilku dniach na jednym dostrzegłam małe skupisko suchych listków i kilka maciupeńkich gąsieniczek. Opryskałam tylko ten bukszpan Mospilanem, gdy jednak po kilku dniach pojawiły się na kolejnych dwóch sztukach nie wytrzymałam i profilaktycznie wszystko zlałam podwójną dawka Mospilanu. To było niecałe dwa tygodnie temu, nic nowego się ie wykluło, względny spokój. W zeszłym roku tez ten środek pomógł, niestety to chemia.
Lepinoxu nie miałam, ale wiem, że dziewczyny nawet w deszczu pryskały i przykrywały folią aby środek nie spłynął. Te cholery są tak ekspansywne, że każda minuta na wagę złota a raczej uratowanego listka

Ślady po żerowaniu tych wredot są okropne.
U mnie na szczęście zaczęły od mniej widocznego miejsca i mam nadzieje że się bukszpan zregeneruje.Teraz nie wiem czy oprysk powtarzać systematycznie ,profilaktycznie ,czy ciągle sprawdzać i aż zobaczę następne ?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:51, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
nicol21 napisał(a)
Ćmy współczuje. U mnie chyba też wróciła, choć spodziewałam się ataku już wiosną. Niestety likwiduję buksy bo walka nie jest równa.

Ogród super się prezentuje.

Dopóki uda mi się ratować te moje buksy to będą ,zobaczymy na ile mi starczy cierpliwości?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:54, 04 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
anabuko1 napisał(a)

Kolejne pieknosci daliowe.To z tych zamawianych ??
Czytam,ze wciaz cos nowego z ros lin kupujesz.
no fajnie,A gdzie ty to mieścisz ??.
Jakiego clemka kupiłaś ??
Oj jeszcze troch to plotek będziesz przesuwać w strunę łąki

Tak Aniu to te zamawiane dalie.Pisałam numerki na plastikowych widelcach i wbijałam w miejsce sadzenia karp( tych co były oznaczone)Muszę sprawdzić czy są widoczne te napisy. Szczególnie podoba mi się ta wielka ciemno-bordowa.
Musisz przyjechać to zobaczysz gdzie powciskałam nowości Clematis niestety nieznany,bo etykietkę miał pomyloną ,ale mi się spodobał to kupiłam.Dla niego miejsce już miałam zaplanowane wcześniej.
A płotek już raz był przesunięty-jak powstawał

Fotki po deszczu...

Clematis do rozpoznania,ale na zdjęciu wyszedł jakiś jaśnieszy niz w rzeczywistości.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 00:31, 05 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
anpi napisał(a)
Reszta odpisów nastąpi...


Aniu, cudnie. Na bogato.
Co to się pnie po cegle, nad drzwiami?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 08:08, 05 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
anpi napisał(a)

Ślady po żerowaniu tych wredot są okropne.
U mnie na szczęście zaczęły od mniej widocznego miejsca i mam nadzieje że się bukszpan zregeneruje.Teraz nie wiem czy oprysk powtarzać systematycznie ,profilaktycznie ,czy ciągle sprawdzać i aż zobaczę następne ?


Nie wiem czy Ci pisałam że chyba buksy dobrze jest opryskiwać systematycznie co 10 dni. Mnie też ostatnio wkurzyło że na nie pryskanych były gąsienice.

Coś tam ciągle zmieniasz widzę, taki los zapalonych ogrodników Fajnie jak zmiany wychodzą na lepsze dalie oglądam u innych ale nie są moim wyzwaniem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies