Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Doranma 22:45, 16 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Wszystko mi się u Ciebie podoba! I warzywnik też, bardzo, bardzo ☺ Ile on ma metrów wzdłuż i wszerz?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 23:33, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Doranma napisał(a)


Bardzo dobrze wychodzi Ci upychanie, skoro rosną także w towarzystwie chrzanu ☺ Zaciekawiłaś mnie tym, że dosadziłaś lilie jeszcze teraz w środku lata - robiłaś już tak kiedyś? Udały się?

To rabata przywarzywniakowa z ziołownikiem więc chrzanowi tam daruję Choć niewiele zostało z liści , bo upodobały sobie je ślimaki, czy inne głodomory
Ale do ogórków chrzan się przyda więc dla oznaczenia zostawiłam te ogryzki
Jeżeli chodzi o sadzenie lilii Dorotka z "w moim małym ogródeczku" robi tak często. Kupuje właśnie w lipcu, gdy są w wyprzedażach. Podobno liliom potrzeba sto dni do rozkwitu od posadzenia, więc w połowie października przy dobrych układach pogodowych powinny moje zakwitnąć Dorotka chyba posadziła ciut wcześniej. Możesz jej dopytać. Ja sadzę tak pierwszy raz. Najwyżej zakwitną na drugi rok

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:15, 17 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Doranma napisał(a)
Wszystko mi się u Ciebie podoba! I warzywnik też, bardzo, bardzo ☺ Ile on ma metrów wzdłuż i wszerz?

Jutro,hm...znaczy już dziś pójdę zmierzyć dla Ciebie Dorotko Niech się tylko rozjaśni
Tymczasem jeszcze kilka moich zakamarków:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Nowa12 22:54, 17 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A myślałam, że tylko u mnie ostróżki się pokładają . Ścięłaś już je czy ci jeszcze kwitną?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Doranma 23:09, 17 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ojej, o tak późnej godzinie na Ogrodowisku? A myślałam że tylko ja przesadzam ☺ Czy u Ciebie kwitną jeszcze ciemierniki wśród host? O tej porze? Bardzo malownicza ta rabatka ☺ DziękujDę za zdjęcie zlewu ogrodowego! Ostatnio szukałam go u Ciebie, bo kupiłam i ja, i chciałam sobie przypomnieć jak u Ciebie jest zaaranżowany. Niestety u mnie nie będzie miał tego klimatu, bo nie mam ceglanej ściany, ale i tak się cieszę. A na wymiary poczekam ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 23:28, 17 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Ostróżki i ostróżeczki jeszcze kwitną, te które stoją sztywno zostają. Natomiast większą część pokładających się ostróżeczek z rabaty przy warzywnej wywaliłam w trakcie kwitnienia. Nie dość, że się pokładały i część leżało na ścieżce, to zagłuszały niższe byliny, dalie, amarantusy i inne. W przyszłym roku postaram się wyplewić ich siewki. Rabata chyba jest za żyzna dla nich, że rosną takie kolosy. A pewnie się wysieją te które pozostały. Natomiast zebrane nasionka wysieję gdzie indziej (może znów założę łączkę?)
W tej rabacie to też zostawione nieplanowane siewki. Ale dopóki stoją, to niech będą

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:25, 18 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Doranma napisał(a)
Ojej, o tak późnej godzinie na Ogrodowisku? A myślałam że tylko ja przesadzam ☺ Czy u Ciebie kwitną jeszcze ciemierniki wśród host? O tej porze? Bardzo malownicza ta rabatka ☺ DziękujDę za zdjęcie zlewu ogrodowego! Ostatnio szukałam go u Ciebie, bo kupiłam i ja, i chciałam sobie przypomnieć jak u Ciebie jest zaaranżowany. Niestety u mnie nie będzie miał tego klimatu, bo nie mam ceglanej ściany, ale i tak się cieszę. A na wymiary poczekam ☺

Ja jestem nocnym markiem Odsypiam trochę rano. Poza tym w dzień mam tyle zajęć, że chcąc trochę tu pobyć zostaje późna pora
Tak, w tej rabacie ciemierniki jeszcze kwitną, a raczej są to już nasienniki

W tym roku trochę ta fontanna przyścienna zaniedbana, nawet nie podłączona pompka i nie spływa woda. Dlatego omijam aparatem Może na urlopie uruchomimy
Na pewno swój zlew ciekawie wkomponujesz. Pochwal się jaki kupiłaś , a może pokazywałaś? Idę poszperać
Niestety obiecanych pomiarów warzywnika dziś nie zrobiłam, miałam wyjazdowy dzień. Poprawię się...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 23:13, 18 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Spokojnie czekam ☺ Zdjęć zlewu nie zrobiłam, bo krótki dziś miałam pobyt i skupiłam się na zrywaniu owoców. Poprawie się za tydzień ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 23:01, 19 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Dorotko, pomierzyłam warzywniak
Mam cztery poletka 2,5 m x 3m ( z marchewką, pietruszką, buraczkami, porem, selerem, fasolką, cebulą cukrową, koprem, upchane do granic możliwości, nawet kilka krzaczków poziomek i kilka papryk tam wciśnięte, z obwódką z sałaty i aksamitek )
Dwa poletka 2,5m x 7m(jedno z pomidorami- jakieś 50 szt, drugie z truskawkami i cukinią)
Poletko 5,5 x 12m ( połowa to ziemniaki , a druga to ogórki i papryka oraz rządek malin))
Poletko 4,5m x 9m (kolejne z ziemniakami- późniejsze)
Poletko 2m x 5m(dynie jadalne i ozdobne)
Ziołownik 2m x 3m
Wyszło mi razem ok.175 metrów kwadratowych.


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:00, 20 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Bardzo lubię tą limonkową zieleń w ogrodzie

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies