Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 17:23, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
jolanka napisał(a)
Uściskaj ode mnie te piękne grzybki ogrodowe

Lilie masz Aniu obłędne. Widziałam tez u anabuko cała kolekcję. Liliowe dziewczyny jesteście



Uściskam
Lilii jeszcze dokupiłam teraz, ciekawe czy zdążą zakwitnąć jesienią?
Lilia Duble Sensation jest bardzo ciekawa:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:35, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
anabuko1 napisał(a)
I ty młwisz,że masz mało lili ??
Piękne je masz.
A jak nowych dojdzie tyle.To będzie liliowy cały ogród

W porównaniu z Tobą to mało!
Nawet z wciśnięciem tych nowych miałam problem, bo ciągle natrafiałam na koszyczek z wiosennymi cebulowymi Gdzie ja pomieszczę kolejne moje zachcianki!?

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 20:19, 16 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
anpi napisał(a)

W porównaniu z Tobą to mało!
Nawet z wciśnięciem tych nowych miałam problem, bo ciągle natrafiałam na koszyczek z wiosennymi cebulowymi Gdzie ja pomieszczę kolejne moje zachcianki!?



Ależ my jesteśmy sroki,Mało i mało tych roślino.
No , no bojowe masz zadanie wkopywać w miejsce wolne od roślin nowe lilie.
Zaszalałaś z tą ilością lilii.Już sobie wyobrażam jak będzie ich bogato w przyszłym roku.
Bo pięknie to i tak już masz
Ja już swoje posadziłam. Ale taką cząstkę w porównaniu do twoich to szybko mi poszło.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 21:27, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Ewa777 napisał(a)
Lilie, róże i ostróżki zachwycają Fajne te Twoje grzybki w ogrodzie Taki ogród sprawia im pewnie dużo radości Kolorowe ptaszki też ciekawe

Najchętniej to by ciągle wszystko podlewali, czasami kwiaty w donicach mi pływają
Prawie pięcioletnia wnusia z ciekawością pyta jakie w warzywniaku rośnie jedzonko i chciałaby też już wszystko fotografować


Dzięki szefowej Danusi dostrzegłam urok przerośniętej sałaty
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:39, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
violaskom napisał(a)

O matko! Jak z bajki! Mogę się gapić na to cały dzień. Aż mnie kusi, żeby wymienić płot!

Zmiany w ogrodzie są fajne!!! Uwielbiam tą swoją biel architektury w ogrodzie Z każdym kolorem jej do twarzy
Mój pierwszy Agapant:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:10, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
AniazUroczyska napisał(a)
Aniu, masz jakiś sposób na ostróżki,że u Ciebie tak stoją na baczność, nie pokładają się?

Aniu mam jedną stara odmianę ostóżki granatowej z białymi środkami, tej pięknie przyrasta kępa i stoi sztywno, inne się wychylają, jeżeli już przeżyją kolejny sezon.

Ta na zdjęciu jest prosto ,ale zauważ jak jest w rzeczywistości w stosunku do sztachetek płotu

Jeżeli chodzi zaś o ostróżeczki to Aniu one na baczność stoją tylko tam gdzie mają tak ciasno, że nie mają gdzie się położyć U mnie przeważnie rosną na wysokość 150 cm albo więcej, więc przy obfitych, częstych deszczach i wiatrach kładą się niestety.
Tu fioletowe i lila w gęstwinie są proste:

Te przy brzegu rabaty tak pokładają się na ścieżkę...albo bardziej...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:29, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Gosialuk napisał(a)
Jakie piękne ostróżki. Takie mają gęste kwiatostany. To jakaś odmiana?
Ślicznie na każdym kroku. Róża na płocie zachwyca.
Grzybki urocze.

Nie znam niestety nazwy tej ostróżki z gęstym kwiatostanem, nawet nie pamiętam gdzie ją kupiłam

Gosiu cieszę się, że Ci się u mnie podoba, staram się...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 22:39, 16 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)

W porównaniu z Tobą to mało!
Nawet z wciśnięciem tych nowych miałam problem, bo ciągle natrafiałam na koszyczek z wiosennymi cebulowymi Gdzie ja pomieszczę kolejne moje zachcianki!?



Bardzo dobrze wychodzi Ci upychanie, skoro rosną także w towarzystwie chrzanu ☺ Zaciekawiłaś mnie tym, że dosadziłaś lilie jeszcze teraz w środku lata - robiłaś już tak kiedyś? Udały się?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:42, 16 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)



Zachwyca mnie ta Twoja pszczółka na kwiatku. Jesienią gdy miałam okazję, nie zdecydowałam się jej kupić, ale więcej już tego błędu nie popełnię ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 22:42, 16 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Urszulla napisał(a)
Zdjęcia płotkowe jak z pierwszej strony gazetki ogrodniczej a ta żółta róża fajnie szaleje kolorkami. W tym roku na zimne dni róże też robiły popisy kolorystyczne w rozkwitających pąkach, szczególnie edenka.

Moja Edenka nie popisała się w tym roku przez te deszcze, kwiaty mumifikowały a na koniec dopadła ją plamistość i straciła większość liści
Żółta zaczęła później kwitnąć i dobrze się trzyma

A płotek w różach robi furorę

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies