Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

ElzbietaFranka 18:33, 07 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aniu przyszłam od Darci czytalam odnodnie dereni. Te derenie rozłogowe flavarinera są ekspansywne. Ich pędy rosną pod ziemią i z tych pędów wyrastają zielone badyle odnogi i korzenie.
Mieliśmy na osiedlu posadzone i zaniedbali ich rozrost. Ty wiesz że z kilkunastu krzaków wywieźli 2 wywrotki badyli. Trzeba było ok 0,5 metra wybrać ziemi i po wyciągać przyrosty razem z korzeniami. Posadzili inne krzaki, na wiosnę następnego roku znowu derenie wyrastały i trzeba było usunąć.

Do Dorotki może te zimowe gałązki były przymrozone i dlatego uschły.
Spróbuję przygiac w sobotę zobaczę co z tego wyjdzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 18:41, 07 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
anpi napisał(a)

Z tej pieczarkarni z której biorę (40 km ode mnie) to tak, trzeba mieć transport własny, przyczepkę mamy za darmo to wychodzi tanio, bo ziemię oddają za przysłowiowe grosze.
Są pieczarkarnie które przywożą swoim transportem, ale ode mnie daleko i ten transport wychodzi zbyt drogo.
U mnie na miejscu, czy w okolicy pieczarkarni też ciężko znaleźć jakiś większy transport, a jeżeli już to też się nie opłaca.

Jakbym miała taką możliwość jak Ty też bym skorzystała

U was śnieg nie padał?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anpi 18:57, 07 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu przyszłam od Darci czytalam odnodnie dereni. Te derenie rozłogowe flavarinera są ekspansywne. Ich pędy rosną pod ziemią i z tych pędów wyrastają zielone badyle odnogi i korzenie.
Mieliśmy na osiedlu posadzone i zaniedbali ich rozrost. Ty wiesz że z kilkunastu krzaków wywieźli 2 wywrotki badyli. Trzeba było ok 0,5 metra wybrać ziemi i po wyciągać przyrosty razem z korzeniami. Posadzili inne krzaki, na wiosnę następnego roku znowu derenie wyrastały i trzeba było usunąć.

Do Dorotki może te zimowe gałązki były przymrozone i dlatego uschły.
Spróbuję przygiac w sobotę zobaczę co z tego wyjdzie.

To boję się takich dereni , bo już walczę z tym Świdwa zza płotu. A jest jeszcze jakiś dereń o takich żółtych gałązkach nie taki rozłogowy?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:10, 07 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
SlonecznyOgrod napisał(a)

Jakbym miała taką możliwość jak Ty też bym skorzystała

U was śnieg nie padał?

Dopiero dziś po południu zaczął padać śnieg, ale tylko lekko pobielało i już się topi, nie wiem czy do jutra coś zostanie.
Tak wiec pierwszy śnieg był 12 grudnia, a potem już tylko deszcz do tej pory.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
SlonecznyOgrod 21:22, 07 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
W prognozach mrozy, więc na pewno jeszcze spadnie śnieg
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
basia3012 23:05, 09 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
anpi napisał(a)

To boję się takich dereni , bo już walczę z tym Świdwa zza płotu. A jest jeszcze jakiś dereń o takich żółtych gałązkach nie taki rozłogowy?


Aniu, wtrącę się do rozmowy o dereniach bo akurat miałam ten limonkowy, rozłogowy. Faktycznie ekspansywny. Już go nie mam.
Ale mam ten o żółtych gałązkach i o czerwonych. Poszukam zdjęć z tym żółtym. To krzak, spokojnie można go sadzić. Ale szeroki krzew.
Znalazłam ten dereń. On jednak nie ma żółtych gałązek tylko żółte listki. A gałązki chyba takie w czerwień wpadające. Jest u mnie na str 291, na zdjęciu 7, 11, 12, 15. Rośnie pod płotem obok śliwy Nigra a dalej jest perukowiec bordowy. Myślę, że rozpoznasz tego derenia.
I na str 313 na zdjęciu 6 i 10 pod płotem też go widać. Latem dużo zdjęć pstrykałam więc można go znaleźć na wielu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 08:47, 10 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Hej Aniu!
Zaglądam do ciebie i co zimy nie widzę ?
Nie padał u ciebie śnieg ??
Derenie odmładzasz ??
Mój jeden , ten nad stawem też chyba można byłoby troszeńkę odmłodzić. Ale to chyba za wcześnie teraz ?
Pozdrawiam w nowym sezonie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 08:49, 10 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)

To prawda Więc czuję się trochę usprawiedliwiona z leniuchowania
Dziękuję za noworoczne życzenia
Dziś można było poleniuchować na ławeczce(tylko przydały by się podusie), nawet koło południa pokazało się słoneczko


Leniuchować też trzeba
Pora jakieś podusie zrobić, masz tyle talentów do dekoracji, że pewnie coś wymyślisz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anpi 19:22, 10 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
SlonecznyOgrod napisał(a)
W prognozach mrozy, więc na pewno jeszcze spadnie śnieg

Dziś ociupinkę popruszyło, ale mrozu brak
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:29, 10 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
basia3012 napisał(a)


Aniu, wtrącę się do rozmowy o dereniach bo akurat miałam ten limonkowy, rozłogowy. Faktycznie ekspansywny. Już go nie mam.
Ale mam ten o żółtych gałązkach i o czerwonych. Poszukam zdjęć z tym żółtym. To krzak, spokojnie można go sadzić. Ale szeroki krzew.
Znalazłam ten dereń. On jednak nie ma żółtych gałązek tylko żółte listki. A gałązki chyba takie w czerwień wpadające. Jest u mnie na str 291, na zdjęciu 7, 11, 12, 15. Rośnie pod płotem obok śliwy Nigra a dalej jest perukowiec bordowy. Myślę, że rozpoznasz tego derenia.
I na str 313 na zdjęciu 6 i 10 pod płotem też go widać. Latem dużo zdjęć pstrykałam więc można go znaleźć na wielu.

Chciałabym derenia o takich limonkowych gałązkach, bo o czerwonych mam. To pod kątem wykorzystania do zdób świątecznych, czy bukietów Ale te rozłogowe nie wchodzą w grę!
Dziękuję Basiu, za podpowiedzi
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies