Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 23:47, 01 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Dorota123 napisał(a)
Z tą energią to u mnie różnie bywa, wczoraj cały dzień spałam taka byłam słaba, dziś jest troszkę lepiej. Dzień nie podobny do dnia.
Nie przyginaj róż zimą, ja tak sobie kiedyś zmarnowałam długie pędy róż. Zrób to wiosną, dopiero jak zaczną ,, ruszać ,, z wegetacją.

No tak, nie wszystko zależy od nas...ale podziwiam Twój optymizm: mimo wszystko. Czasami musimy się poddać naszemu organizmowi i dać mu odpocząć mimo naszych chęci i planów, i ciągle mieć nadzieję, że będzie lepiej.

Dorotko przyginając róże wiosną, czasami uszkadzam pąki liściowe oplatając przęsła płotu, czy przeplatając przez oczka pergoli. Myślałam, że teraz może to być bezpieczniejsze. Ale teraz pewnie gałązki mogą być bardziej kruche?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:07, 02 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
anabuko1 napisał(a)

Aniu zaglądam i podziwiam różne dekoracje .Wszystkie mi się podobają.
To prawda ich przygotowanie zajmuje trochę czasu
Ale za to efektownie , przyjemnie, pięknie.
Aniu wszystkiego najlepszego w tym Nowym 2021 Roku Ci życzę.
Nade wszystko dużo zdrówka, zadowolenia z rodziny, pracy i ogrodu.
Dużo zielonych radości. Bo to nam daje dużo energii.
Aby był spokojniejszy i lepszy we wszystkim

Ten miniony rok nie był łaskawy dla mnie. Nie dość,że pandemia i wszelkie ograniczenia przez nią, niepewność w wielu dziedzinach, to różne przeżycia, które stargały dodatkowo moje emocje. Pewnie większości z nas brakuje normalności, wkraczajmy więc w ten Nowy Rok pełni nowych nadziei i z nowymi siłami płynącymi od B.Dziecięcia(powtarzam sobie:"...choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę bo Ty jesteś ze mną...")
Aniu również Tobie życzę samych radości!!! ...i niech róże nie mają żadnych plamistości- dla nich ten miniony rok też był ciężki...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 00:07, 02 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
anpi napisał(a)


A tak w ogóle to się zastanawiam dlaczego jak pracuję zawodowo i mam kupę innych zajęć, to myślę,że jak tylko będę miała wolne to chętnie zrobię różne zaległa rzeczy: np.porządki w piwnicy, segregację i porządek w różnych ozdobach i materiałach na nie, czy przydasiach, albo uprasuję wszystko, do ostatniej rzeczy...A jak mam wolne to jakoś mi się nie chce i czas mija na byle czym



Mam dokładnie tak samo
Zawsze planuję, że tyle zrobię w ciągu wolnych dni, a potem się dziwię, że tak szybko minęły, a ja nie zdążyłam z planowanymi pracami.
Z drugiej strony po to mamy wolne, żeby odpoczywać
Samych radości w Nowym Roku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 00:18, 02 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Masz rację Ewa i czasami poddaję się temu błogiemu lenistwu, tylko potem mam wyrzuty sumienia
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
SlonecznyOgrod 20:08, 02 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
anpi napisał(a)

Pisząc, że naprędce myślałam o wtykaniu tych wszystkich gałązek. Dekoracje z mchem i świeczkami oraz kule i wianki miałam zrobione trochę wcześniej. Gałązki ucięte też już czekały. Niestety zabrakło mi wystarczającej ilości czasu na spokojne skomponowanie tego wszystkiego Czekało mnie przecież jeszcze ubieranie choinki.



Narobiłaś się przy tych wszystkich dekoracjach, a przecież jeszcze wiele innych rzeczy co gospodynie muszą ogarnąć
Ale wyszło wszystko pięknie

Ja róże już obłożyłam obornikiem, żeby je odżywić.
Podłoże popieczarkowe kupowałaś z pieczarkarni?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
basia3012 21:15, 02 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Aniu, przepiękne dekoracje miałaś na święta. Atmosfera więc był świąteczna. Bo zimy na dworze to jakoś nie widać.
Szczególnie stroiki mi się spodobały, stroik w drewnianej gwiazdce cudny. I te na dworze też. Pomysły super.

Czytałam, że pnące róże chcesz przyginać. Będę śledziła u Ciebie kiedy to należy zrobić. Bo też będę musiała moje przygiąć.
Ja dzisiaj wyszłam do ogrodu i poprzycinałam clematisy. Miały mnóstwo liści suchych. Wydawało mi się, że na tych liściach mogą jakieś grzyby się mnożyć. Bo pogoda na plusie. Skróciłam więc je do 0,5 m. Bo moje powojniki to są włoskie więc tak się tnie. Tylko, że wiosną.
Nie wiem czy nie za wcześnie ścięłam. Pędy ścięte profilaktycznie spaliłam.
Zobaczymy, co będzie to będzie.
Aniu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego na rok 2021.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 21:53, 02 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
SlonecznyOgrod napisał(a)

Narobiłaś się przy tych wszystkich dekoracjach, a przecież jeszcze wiele innych rzeczy co gospodynie muszą ogarnąć
Ale wyszło wszystko pięknie

Ja róże już obłożyłam obornikiem, żeby je odżywić.
Podłoże popieczarkowe kupowałaś z pieczarkarni?

Cieszę się, że jakoś zdążyłam z wszelkimi przygotowaniami Teraz wypoczywam

Tak, podłoże kupowaliśmy latem w pieczarkarni, mam niedaleko, to eM jeździł z przyczepką, brał już z pryzmy, więc trochę przekompostowane. I jest na mojej pryzmie od lata, to teraz jest super!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
GorAna 22:38, 02 sty 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Aniu, podziwiam Twoje dekoracje ogrodowe
Cudnie wszystko wygląda
Pomyślności i wytchnienia w Nowym Roku
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Napia 22:44, 02 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Jestem pod wrażeniem ogrodowych i domowych dekoracji Super!

Szczęśliwego Nowego Roku w domu, ogrodzie, dla rodziny, we wszystkim
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
anpi 22:52, 02 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
GorAna napisał(a)
Aniu, podziwiam Twoje dekoracje ogrodowe
Cudnie wszystko wygląda
Pomyślności i wytchnienia w Nowym Roku

Dziękuję Aniu! Mam nadzieję na spokojniejszy ten rok!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies