Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 19:13, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Agatorek napisał(a)
Pięknie u Ciebie (zawsze, niezależnie od pory roku) . Tak bardzo klimatycznie i romantycznie

Czy na białej pergoli będziesz miała coś pnącego?

Aga, strasznie mi miło! Staram się tworzyć coś co ma mi się podobać, a jak podoba się też innym , to mnie ogromnie cieszy.
Jeżeli chodzi Ci o te nowe pergole, to posadziłam przy nich białe i różowe róże oraz niebieskie klematisy. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądać latem Pewnie ten pierwszy sezonie będzie zbyt obfity w kwitnienie, ale posadzone dość gęsto więc może powinnam się martwić o kolejne sezony, czy w ogóle będzie widać pergole?















____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 19:17, 07 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Za tymi drzwiami zawsze jest pięknie lubię je otwierać i zaglądać z tunelu będziesz bardzo zadowolona
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 20:30, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
gogo napisał(a)
Aniu, masz piękną jesień, feeria barw zachwyca
A zakresem planowanych prac to bijesz rekordy, fajny pomysł tunelu

Jakoś Grażynko nie mogę zakończyć sezonu ogrodowego Na szczęście do posadzenia została mi jedna darowana róża,na którą zupełnie nie mogę znaleźć właściwego miejsca I mam jeszcze trochę bylin do wycięcia i liści do zgrabienia. Tunel w czwartek stanął na swoim miejscu! To znaczy złożyliśmy z eMem Teraz czeka mnie przygotowania grządek tzn. odeskowanie i położenie chodniczka oraz przygotowanie podłoża( nawiezienie kompostu, podłoża popieczarkowego, mączki bazaltowej, mam jeszcze trochę drzewnego popiołu i resztę nie wykorzystanej gnojówki z pokrzywy. Myślę ,że dam to wszystko, bo tam rodzima ziemia jest piaszczysta, więc trochę wybiorę, a resztę wymieszam z dobrociami, by polepszyć)
Obok tunelu przygotowujemy placyk by przenieść tam beczkę na wodę i zaplecze robocze. Przy okazji wykorzystamy stare płyty chodnikowe, kostkę i inne resztki betonowe i ceglane, których składzik zajmował miejsce i był "niewyględny" W sobotę musiałam to wszystko przenieść i złożyć o dwa metry dalej, by móc tam przygotować podłoże. Dziwne- nawet nie mam zakwasów, eM mówi jest tego w sumie z tonę Może w tygodniu uda się ułożyć, oby deszcz nie przeszkodził, choć ogólnie bardzo potrzebny, bo wszędzie sucho.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:41, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Alija napisał(a)


Piękna jesień w Twoim ogrodzie, kolorowa i bajeczna.
Musiałam zacytować różyczki, są zachwycające i romantyczne.

Lato nie było dla róż jakieś sprzyjające, a teraz jeszcze kilkoma kwiatami cieszą
Jesień w tym roku u wszystkich chyba wyjątkowa!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:48, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
nicol21 napisał(a)
Jakie jeszcze piękne róże masz.

Teraz każdy ostatni kwiatek cieszy, na kolejne róże tak długo trzeba będzie czekać I znów z nadzieją,że przyszły sezon będzie dla nich lepszy, że nadchodząca zima je oszczędzi, szczególnie te pnące!
U Ciebie widzę nowe idzie...ciekawe,czy zagoszczą róże? Bo,że klony to wiem

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ania111 20:51, 07 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
anpi napisał(a)
Żeby było też trochę romantycznie, nie tylko nostalgicznie, takie obrazki jeszcze w ogrodzie można spotkać:

I przyniesione inne różyczki do domu...

Na tarasie bardziej jesienny romantyzm



Witaj imienniczko

Bardzo romantycznie i oczywiście pięknie

____________________
Ania Spelnione marzenie
anpi 21:07, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
SlonecznyOgrod napisał(a)
Jesień, Aniu masz uroczą w ogrodzie
Kształt trawnika i rabat bardzo fajny zaplanowałaś, ile tam się teraz kwiatuchów zmieści hoho
Szklarnia bardzo dobry kierunek, no i bardzo dobrze, że nie foliak, bo foliaki to latawce, nie ma co, szkoda każdej złotówki na nie Myśl o takiej, która Ci posłuży przez lata

Nowe miejsca już zapchane na maksa! Ciekawe co będę przesadzać?
Tunel postawiony, wybrałam mocniejszą konstrukcję i postawiliśmy na fundamenciku z betonowych bloczków, mam nadzieję, że postoi
Jeszcze zostało wkręcić parę śrubek, klamki i automat do lufcika Oczywiście w środku trzeba zamontować jeszcze linki metalowe, ulepszyć ziemię i ułożyć chodniczek Chcę teraz wszystko przygotować, by wiosną było gotowe do wcześniejszych wysiewów. Ale w środku można zrobić jak będzie nawet trochę chłodniejsza pogoda. A teraz jeszcze musimy uporządkować w koło- musimy trochę nawieść ziemi, bo pod tunel trzeba było podnieść poziom i teraz trzeba wyrównać teren w koło. Przygotowujemy też kącik roboczy.


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:53, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
basia3012 napisał(a)


Dasz radę Aniu. Oby zdrowie było to podołasz.

Tak, zdrowie najważniejsze!
Dzięki za wiarę we mnie Basiu, znaczy w moje możliwości Zimą podszkolę się w uprawach w szklarni, już zresztą oglądam filmiki o tej tematyce.
Ten rok obfitował u nas w nowe przedsięwzięcia ogrodowe Powiększyłam rabaty, przeniosłam ziołownik, powiększyłam i zmieniłam na bardziej trawiasta rabatę kwiatową przy warzywniaku.Postawiliśmy tunel. Zaczętę jest usuwanie starego żywopłotu( reszta wiosna)i posadzenie

w to miejsce miskantów i jeżówek( Teraz nowy żywopłot będziemy mieli po stronie sąsiedzkiej( odpadnie, a raczej zamieni się nam przycinanie na wysokości powyżej 2m na przycinanie traw przy ziemi- przecież do młodości nie idzie...)
Za to EM posadził sadek ( więc cięcia i tak będzie więcej-HA!HA!Ha!) Mieliśmy do tej pory kilka owocowych drzewek wzdłuż siatki , ale sadzone kiedyś w ten nasz piaseczek i to może dlatego słabo rodzą i chorują , niektóre okazało się ,że są też za głęboko posadzone. Może teraz wraz z pogłębianiem wiedzy udadzą się bardziej?
Oprócz starych odmian jabłoni i gruszy, kilka nowych, także wiśnie, czereśnie i śliwy. Skusiłam się na dwa kolumnowe drzewka ( jabłoń i grusza) i z nowości dla mnie - śliwę wiśniową Hollywood. O sad w większości ( mam nadzieję)zadba eM.
Tak więc Basiu robota bez nas nie może wytrzymać!

Buczek już prawie zrzucił liście, tu jeszcze z nimi
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:57, 07 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Alija napisał(a)
Tunel na warzywka świetna rzecz. Podoba mi się ten pomysł, szczerze mówiąc też mi to chodzi po głowie.

U mnie była to niespodziewana ( nawet dla mnie samej) i dość szybka decyzja, mam nadzieję, że dobra , bo nie za tania- jak dla nas
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agatorek 23:30, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Fajny zakątek z buczkiem, ładny ma kształt to drzewko, lubię takie zwisające .
W ogóle, to masz jeszcze sporo kolorów u siebie

Pergola z różami i klematisem na pewno będzie przepięknie się prezentować, jak kwiaty zakwitną, może kiedyś nawet zniknie (w sensie pergola ).

Świetna sprawa z tym tunelem, nam się nie udało zrealizować akurat tego tematu (bo to akurat eM chciał, a nie miał za bardzo czasu, żeby przygotować podłoże i takie tam ). Super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies