Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Margerytka40 15:51, 11 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anpi napisał(a)

To żeniszki, są jednoroczne,kiedyś nawet sama siałam, bawiłam się w p
ikowanie, uszczykiwanie i wędrówki po parapetach i na taras w trakcie hartowania( i tak od lutego do maja...czasami końca maja.) W dodatku czasami wychodziły mi bardzo wybujałe olbrzymy.Teraz kupuję gotowe sadzonki na ryneczku, są po 2-3 zł, te są niskie i bardziej kompaktowe. Zasilam ze dwa razy w sezonie rozpuszczonym w wodzie w nawozem Yara mila("na oko":garstka na konewkę, chwilkę zamieszać i tak wszystko się nie rozpuści), mają wtedy zieleńsze listeczki i wzmacnia się kępka. Czasem im się dostanie takiego do kwiatów kwitnacych jak podlewam doniczkowe. Kwitną bez przerwy do przymrozków.


No tak, żeniszki. Coś mi to przypominało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
malgorzataka... 19:53, 11 paź 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Twój ogród Anno jakże cudny w jesiennych barwach.Red baron u mnie też ładny--Twój śliczny
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
anabuko1 09:05, 12 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)



Pięknie.Roze ci wyjątkowo ślicznie wciąż kwitną
W ogóle nie widać u ciebie ,że były przymrozki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 13:36, 12 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
U nas też były orzymrozki. Te zeniszki ładnie wyglądają. Widziałam dzisiaj u kogoś w ogródku. Mimo przymrozków stercza i kwitną. Może zasieje w lutym i posadzę później na rabatach.
Bardzo lubię niebieski kolor mam ciuchy prawie wszystkie niebieskie w różnych odcieniach.
Posiałam w lutym szałwię omaczona i też jestem nią zachwycona. Piękny niebieski kolor nie traci tego koloru. Długo się trzyma w wazonie jako kwiat cięty ponad 3 tygodnia. Znowu zasieje i rozsadze po ogrodzie.

Koliriw Aniu sporo ale po tych przymrozkach to będzie wszystko brązowieć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
GorAna 19:32, 12 paź 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Aniu poczytałam o Twoich spacerach po ogrodzie
Też tak mam
Ale przynajmniej napawamy się nim do syta...a robotę i tak kiedyś zrobimy
Piękny jesienny ogród pokazałaś
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
anpi 00:19, 13 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Basieksp napisał(a)
Kolorów u Ciebie jeszcze sporo widać, że jesień zagląda, ale jeszcze mnóstwo kwiatów kwitnących my mamy tunel z poliwęglanu, pierwszy sezon i jesteśmy bordzo zadowoleni zamawialiśmy przez internet, sami składaliśmy, podstawę mamy z drewnianych krawężników, tak sobie pomyśleliśmy, że drewno będzie cieplejsze niż np. bloczki betonowe całości dodatkowo przymocowana na metalowe kotwy , głęboko wbite w ziemię, są różne grubości profili, lepiej wybrać te mocniejsze. Mamy dwoje drzwi z okienkami w drzwiach, jest to wygodne do wietrzenia

Dziękuję za słówko w sprawie tunelu. A jaką grubość poliwęglanu wybraliście? Możesz mi napisać na pw. jakiej firmy jest wasz tunel?

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:50, 13 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Roocika napisał(a)
Aniu, długą listę prac masz do zrobienia ale wnioskuję, że to lubisz i jesteś zadowolona

Popodziwiałam Twój ogród, bujny i obfity. Niech widoczki cieszą jak najdłużej

Miło słyszeć, że ktoś podziwia mój ogród Bardzo lubię o niego dbać i upiększać. Robię to wg. swoich upodobań i cieszę się, że komuś też może się to podobać.
Jeżeli chodzi o warzywniak, to nie przepadam za plewieniem i potem za przetwórstwem tych wszystkich warzyw i owoców. Ale lubię mieć wyplewione i swoje zapasy zimowe też lubię mieć. Więc robię
Mam wrażenie, że moja lista rzeczy do zrobienia nigdy się nie kończy...
Ale dziś udało mi się przenieść ziołownik. W jego miejsce rozszerzy się rabata trawiasta Posadziłam też sporo traw w miejsce byłego żywopłotu, ale o tym innym razem dokładniej...
Sadzenie i przesadzanie akurat lubię i zakupy też Ale mam już sporo roślin do podziału, dzielę się z innymi, od innych też dostaję, więc ciągle jest co sadzić, gorzej, że nie ma już gdzie Więc będą najwyżej ciągle zmiany
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:36, 13 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
malgorzatakarpacz napisał(a)
Twój ogród Anno jakże cudny w jesiennych barwach.Red baron u mnie też ładny--Twój śliczny

Gdybym miała więcej miejsca, to posadziłabym więcej Red Barona, lubię mocne kolorki w ogrodzie!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mala_Mi 21:59, 16 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anpi napisał(a)

prace wymyślają się na bierząco i nie wiem jak to się dzieje,że jedna pociąga drugą i mnożą się na potęgę: przesadzająć jedną roślinę , przesadzam pół ogrodu...)
Nie wiem Hanuś gdzie widzisz u mnie tą systematyczność, ja mam wrażenie ,że działam bardzo chaotycznie Planuje jedno , a robię drugie...Zaczynam jedno , a w międzyczasie idąc np, po jakieś narzędzie widzę drugie i zabieram się za to...Czasami już zapominam po co szłam właściwie


Skąd ja to znam.. prawa flanka na lewą flankę.. ale z braku czasu d dawna nie ma rewolucji i rośnie wszystko jak chce .. szkoda, że nie tak ja ja chcę

Dziś zerwałam ostatnie pomidory, jak na kompletne zostawienie ich samopas to i tak nieźle.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 06:59, 17 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)
Aspiryna z jesiennym rumieńcem:

W towarzystwie Stadt Rom:

Z tyłu artemis:

Niezłe to drugie kwitnienie...

Piękne, o tej porze takie widoki, to sama radość. W ogrodzie bujnie, kolorowo.
Co do planowanych prac, podobnie...idę i co innego w końcu robię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies