Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 23:09, 28 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Urszulla napisał(a)
Już miałaś krokusy? Niesamowite. Wszystkiego dobrego na nadchodzący sezon...Może wreszcie rozpocznie się w marcu a nie w maju.

Ula, miałam jesienne krokusy, one na wiosnę nie kwitną Ale te wiosenne też listki już wystawiały. Teraz wszystko przykrył śnieg.
Nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu, choć prawdę mówiąc jeszcze tego nie zamknęłam Dostałam od "Gwiazdki" z dwieście cebulek (krokusy, tulipany i hiacynty) Hiacynty już z kłami Teraz muszę jak najszybciej zaopatrzyć się w ziemię i posadzić wszystko donicach.
Tu część cebulek i ograniczniki węża ogr.:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 23:19, 28 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Fajny prezent może sobie też kupię jakieś cebulki do donic, nie mam żadnych posadzonych w donicach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 12:04, 29 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Mgduska napisał(a)
Ech, wyobrażam sobie, jak te dzieciaki muszą lubić Twój dom Piękną miałaś szopkę, ale Święta u lalek mnie rozbroiły

Mam nadzieję, że lubią i że kiedyś będą miło wspominać Święta u nas i nie tylko święta

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:17, 29 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Basieksp napisał(a)
Fajny prezent może sobie też kupię jakieś cebulki do donic, nie mam żadnych posadzonych w donicach

Część wiosną wysadzę do gruntu, tam gdzie będą braki kwiatowe Nie wiem, co przetrwało i zakwitnie z poprzedniego roku, jeżeli chodzi o wiosenne cebulowe. Jesienią też sadziłam turami i już nie wiem, gdzie są a gdzie nie
A teraz muszą nas zadowolić kolory na choince

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
malgorzataka... 06:54, 30 gru 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ania--widzę że u Ciebie dużo dodatków w bieli- w domu i w ogrodzie subtelnie to wygląda--też idę w tą stronę.
Czy te cebule hiacyntowe to Ci zakwitną wiosną?
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
basia3012 15:19, 30 gru 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Aniu, oczywiście, że młodniejemy, przy wnukach nie mamy innego wyjścia. I całe szczęście.
Dzięki za odwiedziny u mnie.
Wszystkiego naj najlepszego na nadchodzący rok. Oby uspokoiło się z pandemią.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 15:53, 30 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Aniu, piękne bombki na choince, lubię taką różnorodność kształtów i kolorów.
Chociaż te biało-zielone dekoracje też piękne, bardzo eleganckie.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Dorota321 16:59, 30 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Aniu ja zauważyłam, że wnuki uwielbiają u mnie piec pierniczki i inne ciasteczka. Bałagan przy tym jest spory, czasem nie ma gdzie nogi postawić, bo dwuletni wnuk nie mógł się zdecydować jaką foremkę wybierze więc wysypał wszystkie na podłogę. Później nie mogą się doczekać aż ciastka się upieką. Lekko przestygnięte już zjadają i wybierają, które zabiorą do domu, bo przecież sami zrobili. Moje też zabierają, bo się okazuje, że wyszły ładniejsze. Lubię to ich targowanie się o jak największą ilość ciastek, którą pakują do siebie.
Spróbuj kiedyś z wnukami upiec ciasteczka, na pewno będą to najbardziej "smakowite"(jak to mówi mój wnuk) ciastka, a i wspomnień będzie dużo.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
anpi 23:55, 02 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ania--widzę że u Ciebie dużo dodatków w bieli- w domu i w ogrodzie subtelnie to wygląda--też idę w tą stronę.
Czy te cebule hiacyntowe to Ci zakwitną wiosną?

Tak, sporo bieli wprowadziłam do wnętrz i do ogrodu. Polecam, w domu robi się przestronniej w odbiorze, w ogrodzie biel architektury to dobre tło dla roślin
Oczywiście,że cebule hiacyntów zakwitną wiosną. Teraz posadzone do donic powędrują na taras, mam zabudowany, więc jest zimą ciut cieplej niż na zewnątrz. Jak będą większe mrozy to najwyżęj je okryję tzn. postawię donice na styropianie i poobstawiam nim wkoło i z góry. Tak samo donice z tulipanami i krokusami.
Nie można ich postawić w ciepłym miejscu bo mogą za wcześnie wystartować i hiacynty mogą zakwitnąć wcześniej ( jak bardzo ciepło)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:06, 03 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
basia3012 napisał(a)
Aniu, oczywiście, że młodniejemy, przy wnukach nie mamy innego wyjścia. I całe szczęście.
Dzięki za odwiedziny u mnie.
Wszystkiego naj najlepszego na nadchodzący rok. Oby uspokoiło się z pandemią.

Basiu, dziękuję za życzenia i odwzajemniam!!! I oby przedwiośnie i wiosna były ciepłe i obyło się bez strat przymrozkowych
Jak teraz stopniał śnieg i błysnęło słoneczko, to już jakoś tak zapachniało wiosną...wiem wiem to dopiero początek zimy Niech lepiej zima będzie zimą, a wiosna wiosną
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies