Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:11, 03 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Alija napisał(a)
Aniu, piękne bombki na choince, lubię taką różnorodność kształtów i kolorów.
Chociaż te biało-zielone dekoracje też piękne, bardzo eleganckie.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok.

Rodzinka woli kolorową choinkę i tylko raz udało mi się uprosić by była na biało przystrojona
Dziękuję za życzenia i również pomyślnego Nowego Roku życzę! Niech się realizują plany i marzenia!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:20, 03 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dorota321 napisał(a)
Aniu ja zauważyłam, że wnuki uwielbiają u mnie piec pierniczki i inne ciasteczka. Bałagan przy tym jest spory, czasem nie ma gdzie nogi postawić, bo dwuletni wnuk nie mógł się zdecydować jaką foremkę wybierze więc wysypał wszystkie na podłogę. Później nie mogą się doczekać aż ciastka się upieką. Lekko przestygnięte już zjadają i wybierają, które zabiorą do domu, bo przecież sami zrobili. Moje też zabierają, bo się okazuje, że wyszły ładniejsze. Lubię to ich targowanie się o jak największą ilość ciastek, którą pakują do siebie.
Spróbuj kiedyś z wnukami upiec ciasteczka, na pewno będą to najbardziej "smakowite"(jak to mówi mój wnuk) ciastka, a i wspomnień będzie dużo.

Piekłam już z wnukami pierniczki Wszystkie foremki są wtedy w użyciu! W tym roku jednak piekły z drugą babcią i mamą, miały więc przesyt i wolały się ze mną bawić, lub przystrajać dom świątecznie. Choinkę w większości same ubierały.
Ale jak wzięłam się za zdobienie pierniczków, to kilka wnuczka ozdobiła Bardzo lubią jeść pierniczki, więc świeżutkie od razu zaczęły znikać
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorota321 19:12, 03 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
anpi napisał(a)

Piekłam już z wnukami pierniczki Wszystkie foremki są wtedy w użyciu! W tym roku jednak piekły z drugą babcią i mamą, miały więc przesyt i wolały się ze mną bawić, lub przystrajać dom świątecznie. Choinkę w większości same ubierały.
Ale jak wzięłam się za zdobienie pierniczków, to kilka wnuczka ozdobiła Bardzo lubią jeść pierniczki, więc świeżutkie od razu zaczęły znikać
Takie wspólne zajęcia cementują rodzinę i tworzą cudowne wspomnienia.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
basia3012 20:58, 03 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
anpi napisał(a)

Basiu, dziękuję za życzenia i odwzajemniam!!! I oby przedwiośnie i wiosna były ciepłe i obyło się bez strat przymrozkowych
Jak teraz stopniał śnieg i błysnęło słoneczko, to już jakoś tak zapachniało wiosną...wiem wiem to dopiero początek zimy Niech lepiej zima będzie zimą, a wiosna wiosną


I tak właśnie powinno być Aniu jak piszesz. Mróz w lutym, styczniu a nie w kwietniu lub maju.A jak jest to wszyscy wiemy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Mgduska 23:03, 03 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)

Piekłam już z wnukami pierniczki Wszystkie foremki są wtedy w użyciu! W tym roku jednak piekły z drugą babcią i mamą, miały więc przesyt i wolały się ze mną bawić, lub przystrajać dom świątecznie. Choinkę w większości same ubierały.
Ale jak wzięłam się za zdobienie pierniczków, to kilka wnuczka ozdobiła Bardzo lubią jeść pierniczki, więc świeżutkie od razu zaczęły znikać


Fajne rzeczy piszecie Moja młodsza latorośl jeszcze pomaga w zdobieniu ciasteczek, a generalnie jedzenie dzieciom wychodzi najlepiej. Piekę już raczej sama, czasem dadzą się namówić na wycięcie jakiegoś specjalnego kształtu - o ile są w pobliżu, ale pamiętam jak się z nimi piekło - dwa razy dłużej to trwało! Ale pierniczki muszą być i to kilka razy w sezonie
____________________
Sałatka pokrzywowa
SlonecznyOgrod 11:47, 04 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ze śniegiem w ogrodzie miałaś uroczo, a na święta też miałaś śnieg?
Tak czy siak w domku miałaś cudowny świąteczny klimat, widać, że dużo starań poczyniłaś żeby był taki piękny efekt
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anpi 12:33, 04 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Daria, śnieg na Święta był! I dobrze, bo przy tym mroziku, nawet poniżej -10 to trochę chronił. Bo ja nic nie miałam zabezpieczone, oprócz nowych drzewek owocowych.
W domu wykorzystałam ozdoby, które miałam z poprzednich lat, jedynie dokupiłem kurtynę świetlną na drzwi tarasowe i mały lampionik, a do ozdób dodałam świeże gałązki świerkowe Kompletnie w tym roku nie miałam czasu i "głowy" zaplanować wystroju i wykonać jakichś ozdób własnoręcznie. Ale miałam duży doping ze strony wnusi: - babciu dekorujemy...., ozdabiamy..., co tam jeszcze masz w tych pudłach...? Wszelkie światełka i zielone gałązki najlepiej tworzą na Święta właściwy klimacik. Wizualny oczywiście, bo reszta zależy od nas wszystkich
Teraz te światełka będą nam umilać wieczory do lutego, a potem to już liczę bardziej na dłuższy dzień i słoneczko!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:35, 04 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dorota321 napisał(a)
Takie wspólne zajęcia cementują rodzinę i tworzą cudowne wspomnienia.

Oczywiście!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:59, 04 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
basia3012 napisał(a)


I tak właśnie powinno być Aniu jak piszesz. Mróz w lutym, styczniu a nie w kwietniu lub maju.A jak jest to wszyscy wiemy.

A tu mamy +6, wczoraj deszczyk, dziś trochę pochmurno, ale już zaczyna ciągnąć do ogrodu... Wsadziłam kilka cebulek hiacyntów do gruntu, resztę bezpieczniej do doniczek Zrobiłam obchód, widać już trochę różnych kiełków, liście na wielu różach się trzymają - zielone. Gwiazdnica (mokrzec) rozszalała się w warzywniaku Krety ryją,ciemierniki startują, trawa zielona Zima jeszcze przed nami!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
jolanka 17:16, 04 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aniu, u Ciebie jak zawsze można nacieszyć oczy dekoracjami. Aż żal chować je na rok
Ściskam Was Noworocznie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies