Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Mirka 14:56, 05 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Aniu wspaniały ten zawilec jeszcze takiego giganta nie widziałam widać że lubi twój ogród
Zbiory warzywne pychotka szczególnie papryka. U mnie tylko ostra się udała za późno wysiałam nasionka.
Jeżówek masz sporą kolekcje.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kordina 17:16, 05 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dziękuję za odpowiedź, chyba znalazłam podobny
- zawilec Serenade Anemone hybrida
- zawilec Anemone Hybrida Konigin Charlotte

Zamówię te dwa
Jeszcze proszę napisz jak z zimowaniem, czy przykrywasz i kiedy ścinasz? Myślę, że nie tylko ja skorzystam z Twojego doświadczenia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gosialuk 19:21, 05 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
U mojej mamy też takie zawilce rosną. Ze dwa metry mają z kwiatami. A sadzonki posadzone u mnie do około metra wyrastają. Dobra gleba robi swoje.
A jarzmianki nabyłam dopiero w tym roku i jestem ich ciekawa.
Pięknie Aniu kwitną Ci róże i jeżówki.
Pozdrawiam
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 20:12, 05 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Kordina, to raczej nie są te odmiany, mają półpełne kwiaty i na pewno będą niższe. Poza tym te moje kwitną takimi jakby bukiecikami. Ostatnio oddałam sadzonki, ale na wiosnę możesz się przypomnieć, jak będą to mogę Ci wysłać.
Zimują u mnie bez problemu.
U mnie ziemia wysypana korą. Ale jakichś zabezpieczeń nie robię. Wycinam jesienią najbrzydsze liście, a potem to już kiedy mi się już nie podobają, abo jak sprzątam rabaty na wiosnę. One wiosną startują od nowa jak to bylina.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 15:49, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
O! Dzięki za chęć. Jak się uda zapamiętać to przypomnę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 22:04, 06 wrz 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Aniu, ten Twój zawilec to jakiś XXL . Piękny jest
Jeżówki gwiazdorzą, ale róże też obficie kwitną. Spodobała mi się stadt rom
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 22:52, 06 wrz 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Aniu, zawilec przepiękny. Miałam podobnego ale białego. Teraz jest u mamy. Czy on nie tworzy pod ziemią rozłogów? Mój tworzył i to w odległości pół metra od rośliny matecznej potrafił. Teraz mam je posadzone na rabatach ale z doniczkami. Muszę posadzić je do większych donic, teraz rosną w 3 litrowych.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 19:41, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
anpi napisał(a)
Zawilce...i wariacje z nimi...


Aniu ale masz śliczne kwiecie wszelakie

Przepiękne te zawilce może wiesz jaka to odmiana ? Jaką mają wys. ? Bo chyba kupiłam takie,ale oczywiście bez nazwy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 11:57, 11 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anpi napisał(a)



Witam Aniu

Dawno nie byłam, a tu takie urodzaje. Kwiaty przepięknie kwitną jakby suszy nie było u ciebie.

Cytuję jeżówki bo mam te na 2 i 3 focie. Te czerwone mają dupek kolorek trochę wyższe trzeba ich palikowac ale przepiękne. Te z 3 kupiłam rok temu i nie zabardzo mi rosną w gruncie a takie ładne bylyvw donice. 2 tygodnie przesadziłam je do donic aby nabrały masy.

Zawilce - to z jednego krzaka tak obrodziły w kwiaty? Mam białe też wysokie ok 1,5 metra 2 krzaki i każdy inaczej kwitnie.

Poluje na takiego różowego jak moje białe może znajdę.

Aniu werbene aby dobrze po wschodziła musisz nasionka zostawić przez zimę na krzaczku sama się rozsieje. Nie co później pojawiają się siewki w czerwcu. Lub zebrane nasionka wstawić do lodówki na 2-3 miesiące i wysiać na początku marca.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 21:02, 11 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Agatorek napisał(a)
Aniu, ten Twój zawilec to jakiś XXL . Piękny jest
Jeżówki gwiazdorzą, ale róże też obficie kwitną. Spodobała mi się stadt rom

Zawilec ogromny, trzeba mu trochę miejsca Stadt rom cenię za zdrowotność i obfite późne kwitnienie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies