Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 14:21, 22 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 14:22, 22 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 14:23, 22 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452




____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 15:17, 22 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Bardzo ładne wiosenne widoczki z ogrodu. I pogodnie.
I mnie pochmurno,szaro dzisiaj i ze sniezkiem .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Magleska 15:22, 22 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Basiu
pospacerowałam u Ciebie
pączki na każdym krzaczku i drzewku ….już za chwilę to wszystko ruszy i będzie jeszcze piękniej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anabuko1 15:26, 22 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Bardzo ładne wiosenne widoczki z ogrodu. I pogodnie.
I mnie pochmurno,szaro dzisiaj i ze sniezkiem .
Raczej zimowo niż wiosennie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
wronada 16:50, 22 mar 2020


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Zajrzałam do Ciebie Basiu i jestem pod wrażeniem, tyle nowych dekoracji. Rośliny mają tyle pąków. Chyba u Was wiosna przyszła szybciej. Na moich krzewach ledwie widać, że żyją. Podoba mi się też ta podstawa pod donicę. Piękny ogród co to będzie jak będzie w pełni lata?
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
Anitka 08:44, 23 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Basiu jaka słodka ta Tekla. I chyba będzie charakterna jak już na ubranka warczy Ale panna miałaby raj z moimi psinkami. To już nie szczeniaki, ale zabawa cały czas im w głowie.
Ale masz już wysprzątane. Tylko jak ten śnieg zobaczyłam to mną aż potrzepało
I widzę, że już o świętach myślisz.

Zastanawia mnie ta metoda na stożki z cisa. Czy te wsadzone wokół tego Wojtka są też Wojtkami? Poszczególne odmiany cisów mogą się różnić wybarwieniem zieleni, ułożeniem igieł , gałązek czy tempem wzrostu. Jeśli są inne to czy nie będzie kiedyś widać różnicy?
Wojtek chyba nie jest za dobry na stożki, bo pędy ma skierowane pionowo, lepszy jest cis pospolity baccata.

Basiu na ćmę pryskałam lepinoxem, bo miałam jeszcze jedno opakowanie z zeszłego roku.
Mam wątek z ćmą dodany do obserwowanych i zobaczyłam wpis, że się już u jednej dziewczyny wykluły. Tak to nie przyszłoby min do głowy tak wcześnie oprysk zrobić.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
basia3012 10:58, 23 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Anitka napisał(a)
Basiu jaka słodka ta Tekla. I chyba będzie charakterna jak już na ubranka warczy Ale panna miałaby raj z moimi psinkami. To już nie szczeniaki, ale zabawa cały czas im w głowie.
Ale masz już wysprzątane. Tylko jak ten śnieg zobaczyłam to mną aż potrzepało
I widzę, że już o świętach myślisz.

Zastanawia mnie ta metoda na stożki z cisa. Czy te wsadzone wokół tego Wojtka są też Wojtkami? Poszczególne odmiany cisów mogą się różnić wybarwieniem zieleni, ułożeniem igieł , gałązek czy tempem wzrostu. Jeśli są inne to czy nie będzie kiedyś widać różnicy?
Wojtek chyba nie jest za dobry na stożki, bo pędy ma skierowane pionowo, lepszy jest cis pospolity baccata.

Basiu na ćmę pryskałam lepinoxem, bo miałam jeszcze jedno opakowanie z zeszłego roku.
Mam wątek z ćmą dodany do obserwowanych i zobaczyłam wpis, że się już u jednej dziewczyny wykluły. Tak to nie przyszłoby min do głowy tak wcześnie oprysk zrobić.


Anitko, dziękuję za odwiedziny. Te cisy wokół Wojtków to cisy hicksii. Do głowy mi nie przyszło,że mogą być trochę inne. Ale pewnie tak jest jak piszesz. Trudno, już wsadziłam. Ale wiesz, może jak będą cięte to jakoś te różnice się wtopią?
Lepinox jeszcze mam z zeszłego roku to popryskam jak tylko coś zauważę. Bo profilaktycznie to chyba nic nie daje, czy tak? A może żle myślę?
Zaraz idę po Teklę. Razem z nią obejrzę bukszpany.
U nas dzisiaj też zimno. Brr.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 11:04, 23 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
wronada napisał(a)
Zajrzałam do Ciebie Basiu i jestem pod wrażeniem, tyle nowych dekoracji. Rośliny mają tyle pąków. Chyba u Was wiosna przyszła szybciej. Na moich krzewach ledwie widać, że żyją. Podoba mi się też ta podstawa pod donicę. Piękny ogród co to będzie jak będzie w pełni lata?


Dziękuję Danusiu. Mam nadzieje, że te obecne mrozy nie zniszczą roślin. Mam na myśli szczególnie hortensje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies