Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Anusia 08:25, 30 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nie wiem czy kiedys bylam u Ciebie, wiec sie witam. Widzialam u Danusi Twoje zapytanie odnosnie hortensji Phantom. Ja mam dwa kupilam na Targach w Starym trzy lata temu. W pierwszym roku byly bardziej azurowe w zeszlym pelniejsze a w tym jeden jest pelniejszy a drugi ma drobniejsze grona. Moze rzeczywiscie wszystko zalezy od podloza. U mnie rosna na wyniesionym takim murku. Warunki nie szczegolne.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 08:47, 30 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Mozesz zobaczyc u mnie na 540 stronie z sezonu letniego. Powuzej zdjecia limek a pozniej dodany phantom przed wejsciem do domu.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
UlaB 09:38, 30 wrz 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basia, przyszłam od Danusi. Mój Phantom ma z 8 lat i nie ma aż takiego ażuru. Jeżeli chcesz mogę zaraz wyjść i zrobić Ci zdjęcie kwiatu, ale wydaje mi się, że bliżej mu do tego nowego. Z upływem lat kwiaty są coraz większe. Natomiast mam jeszcze pytanie - czy te kwiaty są w tym samym wieku? Tzn czy pąki rozwinęły sie w tym samym momencie? Bo ten kupny ma jeszcze daleko do stadium z Twoich ogrodowych hortek. I na moim krzaku niektóre kwiatostany są pełniejsze a inne mniej - na jednym krzaku.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
inka74 19:25, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basiu tak wygląda kwiat u mojego Phantoma

Edit, coby nie zaśmiecać usuwam. W sumie jedyna opcja kupić identyczne kwitnące lokalnie widząc kwiat lub ukorzenić patyczki na wiosnę z tych ażurowych hortek. Wtedy wszystkie będą takie same. Lub rozsadzić jak sadzonki są duże z kilku patyczków. Zagęszczą się po czasie. Wtedy na 100% będziesz miała takie same hortki. Niestety pod jedną nazwą często są sprzedawane zupełnie inne hortensje ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ania111 19:47, 30 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
inka74 napisał(a)
Basiu tak wygląda kwiat u mojego Phantoma


Bardzo ładna hortka
____________________
Ania Spelnione marzenie
inka74 19:58, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Miałam dopisać, że usunę jak zobaczysz mi się wydaje, że te twoje ażurowe to nie Phantom. Mam w sumie dwie sztuki tej hortki i obie mają kwiaty takie pełniejsze i tylko czubek mają ażurowy. Chyba, że zdjęcie jest zrobione z ich początków a nie stan obecny ale to też inaczej u mnie się rozwijają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 20:30, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basiu mam od zeszłego sezonu Phantomy. Poszukam fotek i coś ci u siebie wrzucę. Pierwszą myśl mam taką, że jego wygląd mocno zmienia się w sezonie.

Zobacz jak ewoluuje:



Twój nowy Phantom jest taki bardzo "nabity" kwiatami, przypomina mi nieco Silver dolar, który jest napakowany i mniej stożkowy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
basia3012 21:08, 30 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Iwonka napisał(a)
Basiu mam od zeszłego sezonu Phantomy. Poszukam fotek i coś ci u siebie wrzucę. Pierwszą myśl mam taką, że jego wygląd mocno zmienia się w sezonie.

Zobacz jak ewoluuje:



Twój nowy Phantom jest taki bardzo "nabity" kwiatami, przypomina mi nieco Silver dolar, który jest napakowany i mniej stożkowy.


Iwonko, dziękuję, nie usuwaj tych zdjęć. Tu widać czarno na białym podobieństwo do tych moich już rosnących Phantomów. Też mają takie ostre czubki jak moje. Trochę mi ulżyło bo już nie wiedziałam co u mnie rośnie za odmiana. Bo właśnie te "inne" Phantomy mają takie łagodne kwiaty bez czubków. I to mnie zastanawiało, co to jest- całkiem inny kształt kwiatów. Bo, że kolor się zmienia to wiadomo. Tak już jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:13, 30 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
inka74 napisał(a)
Basiu tak wygląda kwiat u mojego Phantoma

Dzięki Iwonko. Ten Twój podobny jest trochę i do tych moich rosnących i do tego, który kupiłam. Ma trochę czubek ale kwiat jeszcze pełny. Może to się zmienia w zależności od wieku tego krzewu?
Pewnie dosadzę ten nowy Phantom do tych starych i będę czekała. Może z czasem będą podobne. Bo to ma być szpaler 3 sztuk Phantoma więc dobrze jest jak są takie same.

Nie usuwaj zdjęcia, niech będzie. Piękne jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Iwonka 21:18, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
basia3012 napisał(a)


Iwonko, dziękuję, nie usuwaj tych zdjęć. Tu widać czarno na białym podobieństwo do tych moich już rosnących Phantomów. Też mają takie ostre czubki jak moje. Trochę mi ulżyło bo już nie wiedziałam co u mnie rośnie za odmiana. Bo właśnie te "inne" Phantomy mają takie łagodne kwiaty bez czubków. I to mnie zastanawiało, co to jest- całkiem inny kształt kwiatów. Bo, że kolor się zmienia to wiadomo. Tak już jest.


Już nie usunę bo zacytowałaś Ale może komuś jeszcze przyda się takie podsumowanie.
W sumie to jaką mamy odmianę jest najważniejsze w momencie, gdy chcemy ją dokupić. Jeśli podoba nam się to co mamy, nazwa nie ma aż takiego znaczenia. Chyba, że wkręcamy się w kolekcjonerstwo Mnie na zawilce wzięło
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies