Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:34, 29 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
Waclaw napisał(a)


Wszystko powinno być dobrze. Tulipanowe przedszkole zmężnieje przez przyszły rok. Jeśli to były maleńkie cebule to proponuję Ci ogłowić w przyszłym roku te egzemplarze które wydadzą kwiaty. Kwiaty i tak nie będą okazałe ale za to dochowasz się dobrych cebul na 2022.


A widzisz, nie wiedziałam. Tak więc zrobię.
Pozdrawiam Was oboje, Wacku. Zdrowia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:37, 29 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
Aurelllia napisał(a)
Ja też takie maluchy tulipanowe wsadziłam trochę do donic a trochę na tyły rabat jak coś z nich zakwitnie to dobrze, a jak nie to nie będą się rzucały w oczy


To dokładnie tak jak ja. Też tak rozumowałam przy sadzeniu ich do tych skrzynek.
A poza tym Aurelko, nie za bardzo chciało mi się je sadzić na rabatach. Dużo ich trochę było.Lenia miałam malutkiego.
Pozdrowienia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:47, 29 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
anpi napisał(a)
Basiu widać, że Twoja wnusia zaciekawiona ogrodem
Dobry pomysł z tymi skrzynkami na tulipanki. Ja wszystkie swoje wykopałam z rabat, póki było widać resztki liści i w teraz posadziłam je do gruntu w części warzywnej. Jak coś zakwitnie, to będzie do bukietu. A maluszki niech rosną, tam same liście mogą być a nie będą darmo zajmowały miejsca w rabatach "ozdobnego" ogrodu.


Aniu, dokładnie tak. Jak coś będzie z nich to dobrze, jak nie to trudno. Wacek radzi aby w przyszłym roku te, które ewentualnie zakwitną to ogłowić. Wtedy one ładnie wzmocnią się i za dwa lata będą z nich już większe cebulki. I tak zrobię. Wiesz Aniu, nawet jestem ciekawa czy coś z tego przedszkola wyrośnie.
A wnusia to najbardziej obserwuje rybki w oczku i swój wiatraczek, który pięknie się kręcił na wietrze. Ale kwiatki też lubi. Wszystkie wąchałaby.Jeszcze maluszek z niej. Ma 1 rok i 9 miesięcy.
Pozdrawiam Aniu serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 21:30, 04 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Basiu, najlepsze życzenia imieninowe, spełnienia marzeń, tych życiowych i ogrodowych!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 22:05, 04 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
anpi napisał(a)
Basiu, najlepsze życzenia imieninowe, spełnienia marzeń, tych życiowych i ogrodowych!


Aniu, serdecznie dziękuję za piękne życzenia i róże.
A te róże to u Ciebie takie piękne? Mnóstwo kwiatów. Co to za odmiana? Może masz jakiś sposób na takie bujne kwitnienie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 22:21, 04 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
Basiu , wszystkiego najlepszego z okazji imienin.
dużo zdrówka i radości i ogrodowej i życiowej

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 22:52, 04 gru 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Najlepsze życzenia imieninowe
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anpi 23:02, 04 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Basiu, tak to z mojego ogródka różyczki, na pierwszym planie kwiaty Boniki, a w głębi pnąca drobniutka różyczka - stara odmiana, ale nie wiem jak się nazywa. Anabuko ma podobną i zna nazwę. Nic szczególnego nie robię, one są z z tych co bujnie kwitną. Na zimę kopczykuję przekompostowanym obornikiem, albo ziemią popieczarkową, w sezonie raz albo dwa ( po letnim przycięciu)te co powtarzają kwitnienie-dostają jakiś nawóz dedykowany różom, jaki akurat mi wpadnie w ręce, czasami florowit jak podlewam inne rośliny, czy gnojówkę z pokrzyw. Mają podlewanie kropelkowe.
Sądząc dawałam Obornik, kompost i glinkę, taką granulowaną, bo u mnie pieszczysta i kredowa ziemia.
Pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 23:40, 04 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
anpi napisał(a)
Basiu, tak to z mojego ogródka różyczki, na pierwszym planie kwiaty Boniki, a w głębi pnąca drobniutka różyczka - stara odmiana, ale nie wiem jak się nazywa. Anabuko ma podobną i zna nazwę. Nic szczególnego nie robię, one są z z tych co bujnie kwitną. Na zimę kopczykuję przekompostowanym obornikiem, albo ziemią popieczarkową, w sezonie raz albo dwa ( po letnim przycięciu)te co powtarzają kwitnienie-dostają jakiś nawóz dedykowany różom, jaki akurat mi wpadnie w ręce, czasami florowit jak podlewam inne rośliny, czy gnojówkę z pokrzyw. Mają podlewanie kropelkowe.
Sądząc dawałam Obornik, kompost i glinkę, taką granulowaną, bo u mnie pieszczysta i kredowa ziemia.
Pozdrawiam


Dzięki Aniu a podpowiedzi.
Aniu, a czy powinno się okopczykować róże pnące np New Down? Bo ja nic jeszcze nie zrobiłam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:41, 04 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
Waclaw napisał(a)
Najlepsze życzenia imieninowe

Wacku, dziękuję bardzo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies