Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

UlaB 11:10, 26 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basiu, zachwycająco i jak czyściutko Jak wysoko masz zaszczepiona Umbrę? Ile przeznaczyłas miejsca na jej koronę? Moja ma z 10 lat - korona ma ze 3 m srednicy albo i wiecej.

Bukszpanem sie nie martw - odzyje. Co najwyżej mozesz go troche oczyścić. Ja niestety juz wszystkie swoje eksmitowałam - nie mam czasu na opryski, ba nawet czasami nie zauwazałam kiedy mi cholery zaczeły objadac liscie. Tak wiec pożegnałam sie z buksami definitywnie. Tak jak Ci wczesniej pisałam wymieniam na cisy - wczoraj posadziłam cis Farmen - zobaczę jak bedzie mi rósł. Kupiłam tez odmianę Anna z nadzieją, że uda sie z niego wyhodowac cos na kształt kulki (w necie psizą ze do tego stworzony, zobaczę....).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Alija 19:17, 26 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
basia3012 napisał(a)




Piękne miejsce w Twoim ogrodzie. Wspaniałe bergenie i hortensje.
Szkoda bukszpanu, nie wiem co Ci doradzić, usuwać czy nie. U mnie podobna sytuacja, usunęłam właśnie jednego i okazało się, że pędy były żywe, więc może jeszcze by odrósł???
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
basia3012 23:17, 26 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
UlaB napisał(a)
Basiu, zachwycająco i jak czyściutko Jak wysoko masz zaszczepiona Umbrę? Ile przeznaczyłas miejsca na jej koronę? Moja ma z 10 lat - korona ma ze 3 m srednicy albo i wiecej.

Bukszpanem sie nie martw - odzyje. Co najwyżej mozesz go troche oczyścić. Ja niestety juz wszystkie swoje eksmitowałam - nie mam czasu na opryski, ba nawet czasami nie zauwazałam kiedy mi cholery zaczeły objadac liscie. Tak wiec pożegnałam sie z buksami definitywnie. Tak jak Ci wczesniej pisałam wymieniam na cisy - wczoraj posadziłam cis Farmen - zobaczę jak bedzie mi rósł. Kupiłam tez odmianę Anna z nadzieją, że uda sie z niego wyhodowac cos na kształt kulki (w necie psizą ze do tego stworzony, zobaczę....).


Ulu, szczepienie jest na około 160 cm.
Ile miejsca przeznaczyłam na koronę? Trochę miejsca tam jest.
Bukszpan muszę przyciąć i nawieźć. Zobaczymy co będzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:18, 26 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Alija napisał(a)


Piękne miejsce w Twoim ogrodzie. Wspaniałe bergenie i hortensje.
Szkoda bukszpanu, nie wiem co Ci doradzić, usuwać czy nie. U mnie podobna sytuacja, usunęłam właśnie jednego i okazało się, że pędy były żywe, więc może jeszcze by odrósł???


Dziękuję Alu, też lubię to miejsce.
Bukszpan na razie zostaje. Może odrośnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 20:22, 27 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
basia3012 napisał(a)


A tu objedzony bukszpan. Chyba był ominięty podczas pryskania lepinoxem. Czy mam go przyciąć? Czy raczej usunąć?



Najpierw to trzeba otrzepać z tych oprzędów. Odkurzyć lub wyzbierać. Potem przyciąć i zasilić, podlać. Powinien jeszcze odbić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 22:23, 27 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Gardenarium napisał(a)


Najpierw to trzeba otrzepać z tych oprzędów. Odkurzyć lub wyzbierać. Potem przyciąć i zasilić, podlać. Powinien jeszcze odbić.

Dziękuję bardzo Danusiu za radę. Jutro zrobię z nim porządek. Może odbije.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 23:58, 28 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Basiu, mam już bergenie Tylko sadzić
Bergenie u Ciebie zachwycają
____________________
Joanna Ogród długi
basia3012 00:27, 29 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Joann napisał(a)
Basiu, mam już bergenie Tylko sadzić
Bergenie u Ciebie zachwycają


Cieszę się Asiu. Mam nadzieję, że będą u Ciebie dobrze rosły. Co pewien czas usuwam im uschnięte liście. Ale bergenie tak już mają, że jak rośnie nowy liść to stary zamiera.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 17:20, 29 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Nasi rezydenci. Czekają na śniadanie.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 17:25, 29 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Umyłam dzisiaj lustro w okienku. Zapryskane było.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies