Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

anabuko1 20:09, 01 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
basia3012 napisał(a)


Aniu, to pierwiosnek ząbkowany, odmiany nie pamiętam. Wiosną kwitł na niebiesko fioletowo. Zaraz poszukam go. Na tej stronie są jego zdjęcia z wiosny.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8119-ogrod-basi?page=401

Aha.Dzięki za odpowiedź.
Imponująco się rozrósł ten pierwiosnek.
To na wiosnę będzie jeszcze ładniej i bardziej kwitnąco
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 23:14, 03 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
basia3012 napisał(a)
Nasi rezydenci. Czekają na śniadanie.









Basiu, uśmiechnęłam się na widok rezydentów, widzę, że oprócz czarnulki jest też pasiak

Jak zawsze chwalę ogród
Mam pytanie, co to za drzewko masz w skrzyni przy stoliku, z niebieską trawą?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 23:41, 04 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
gogo napisał(a)


Basiu, uśmiechnęłam się na widok rezydentów, widzę, że oprócz czarnulki jest też pasiak

Jak zawsze chwalę ogród
Mam pytanie, co to za drzewko masz w skrzyni przy stoliku, z niebieską trawą?


Cieszę się Grażynko, że pytasz o krzew w skrzyni przy stoliku. To jedna z moich ulubionych trzmielin oskrzydlonych. Dwie rosną na rabatach a jedna w donicy. Gdy siedzę przy stoliku to ona mi robi lekki cień.

Wśród rezydentów na tarasie nie było jeszcze drugiej czarnulki. Chyba zeszła na chwilę.
A na zdjęciu w kuchni to siedzi z prawej nasza Fanta a z lewej ta młoda czarna kotka, która się wiosną u nas okociła.
Grażynko, te dwie czarne kotki to nawet noskami się pocierają, razem śpią na jednym krześle. Czy to oznacza tylko przyjaźń czy pokrewieństwo wśród kotów?
Ten pręgowany kocur został wykastrowany a ta młoda czarna kotka wysterylizowana. I to wszystko sfinansowane przez wydział środowiska. Tak jak poradziłaś. Dziękuję Ci serdecznie Grażynko.
Grażynko, chcę jakieś budki lub jedną większą im sprawić na zimę. Czy o takie coś też można się starać czy trzeba we własnym zakresie organizować?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:58, 07 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Już z tymi budkami dla kotków to trochę sprawę "popchnęłam". Kupiłam dwie skrzynie z wojska po noktowizorach i będziemy je adaptować dla kotków. Oczywiście mąż ociepli je i obije czymś nieprzemakalnym. Jak zrobimy to na pewno się tu pochwalę.Podobno w środku koty lubią mieć słomę. Chyba tak bo słoma nie namaka wilgocią i chyba nie chłonie zimna.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 20:38, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
basia3012 napisał(a)


Tak Elu, ładne są i duże liście mają, wcale do pierwiosnków nie podobne. Próbowałam je rozmnożyć latem to mi się nie udawało, więdły. A teraz już chyba uda mi się bo na razie są jędrne.



Ja wyciągałam długie korzenie pocielam na 10 cm i wsadziłam w nowe ml iejsce pięknie wypuściły nowe liście może już będą kwitły w przyszłym roku.
Kupiłam Bergenie z liśćmi przebarwionych na bordowo bardzo ładne.
Inwg fotek powinny obficie kwitnąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gogo 01:22, 08 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
basia3012 napisał(a)


Cieszę się Grażynko, że pytasz o krzew w skrzyni przy stoliku. To jedna z moich ulubionych trzmielin oskrzydlonych. Dwie rosną na rabatach a jedna w donicy. Gdy siedzę przy stoliku to ona mi robi lekki cień.

Wśród rezydentów na tarasie nie było jeszcze drugiej czarnulki. Chyba zeszła na chwilę.
A na zdjęciu w kuchni to siedzi z prawej nasza Fanta a z lewej ta młoda czarna kotka, która się wiosną u nas okociła.
Grażynko, te dwie czarne kotki to nawet noskami się pocierają, razem śpią na jednym krześle. Czy to oznacza tylko przyjaźń czy pokrewieństwo wśród kotów?
Ten pręgowany kocur został wykastrowany a ta młoda czarna kotka wysterylizowana. I to wszystko sfinansowane przez wydział środowiska. Tak jak poradziłaś. Dziękuję Ci serdecznie Grażynko.
Grażynko, chcę jakieś budki lub jedną większą im sprawić na zimę. Czy o takie coś też można się starać czy trzeba we własnym zakresie organizować?


O, to zrobił Ci się prawdziwy kociniec, super
U kotów nie ma pojęcia "pokrewieństwo", ale są sympatie i antypatie.
Koty lubią spać na czymś miękkim, jakiś stary np. wełniany sweter, bluza polarowa itp., bo to można łatwo wymienić /choć koty są czyściochy/.
Słoma to nie bardzo.
Dzięki za nazwę krzewu, nie pomyślałabym, że to trzmielina, piękny ma kształt.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Alija 13:48, 09 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Kotki śliczne. Mają szczęście, że na Ciebie trafiły.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
basia3012 21:16, 09 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
gogo napisał(a)


O, to zrobił Ci się prawdziwy kociniec, super
U kotów nie ma pojęcia "pokrewieństwo", ale są sympatie i antypatie.
Koty lubią spać na czymś miękkim, jakiś stary np. wełniany sweter, bluza polarowa itp., bo to można łatwo wymienić /choć koty są czyściochy/.
Słoma to nie bardzo.
Dzięki za nazwę krzewu, nie pomyślałabym, że to trzmielina, piękny ma kształt.


Grażynko, skoro kociaki do nas przychodzą to trzeba się nimi zająć.
Wiesz Grażynko, nasza jedna trzmielina już łapie jesienny kolorek.
A kształtowi to ja trochę pomogłam.Sekatorem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:18, 09 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Alija napisał(a)
Kotki śliczne. Mają szczęście, że na Ciebie trafiły.


Wydaje mi się, że jedna koteczka jest młoda i piękna. Pozostałe dwa to starsze i troszkę zaniedbane. Ale coraz ładniejsze się robią.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 19:38, 13 wrz 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu, miałam zaległości, ale już nadrobiłam.
Przepięknie kwitły powojniki kolejny sezon u Ciebie. Podziwiam iglaczki przycięte na ulicy. Bardzo porządnie wygląda ten dywanik. Zauważyłam, że naparstnice już kwitły, a sadziłaś je wiosną. Ciekawa jestem, czy świecznice też pokazały kwiatki? Pięknie zdobią ogród hortensje i żywopłocik cisowy już troszkę podrósł. Lilie podziwiam, obficie i zdrowo kwitły.
Widzę, że masz lokatorów. Kotki na stałe zagościły( nawet w domu), czy takie tylko dochodzące?
Pięknie wszystko u Ciebie rośnie, nie widać, że jesień się zbliża. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies