Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:50, 09 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Ta kalina koralowa nana ( ta kula z prawej strony) ma na gałązkach takie narośla. Ma już te narośla kilka lat, na pewno 3 lata. Czy ktoś wie co to jest, jak to leczyć?



To coś takiego.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:50, 09 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Pozdrawiam serdecznie. Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 06:23, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
basia3012 napisał(a)
Dzisiaj znowu pstrykałam zdjęcia. Bardzo cieszą mnie moje pierwiosnki dlatego zapraszam na ich kwitnienie.




Hej Basiu,
czy w drugim rzędzie za pierwiosnkami rosną żurawki? Jeśli tak, to jesteś szczęściarą, bo nie masz opuchlaków, a to u mnie była ich wylęgarnia.
Ślicznie masz przycięte wszystkie zimozielone, ładnie wyglądają te przy schodkach takie otulające je. Moje miniaturowe rh już zaczynają kwitnąć.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 18:26, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Niestety, nie pomoge w przypadku kaliny. Nie wiem co jej dolega. Ale podziwiałam twoje pierwiosnki, masz ich niesamowitą ilość. Masz niezbyt wiele gatunków ale za to w ilościach hurtowych.
Pięknie się wpasowała śliwa wiśniowa lub jakaś wisienka w kącie przy schodach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
basia3012 22:37, 10 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Joku napisał(a)
Niestety, nie pomoge w przypadku kaliny. Nie wiem co jej dolega. Ale podziwiałam twoje pierwiosnki, masz ich niesamowitą ilość. Masz niezbyt wiele gatunków ale za to w ilościach hurtowych.
Pięknie się wpasowała śliwa wiśniowa lub jakaś wisienka w kącie przy schodach.


Dziękuję za pochwałę moich pierwiosnków. One też mnie bardzo cieszą. Te wszystkie pierwiosnki są z kilku sadzonek. Rozdzieliłam je i powstała cała obwódka.
A przy schodach to śliwa wiśniowa, masz oko Jolu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:01, 10 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
mirkaka napisał(a)


Hej Basiu,
czy w drugim rzędzie za pierwiosnkami rosną żurawki? Jeśli tak, to jesteś szczęściarą, bo nie masz opuchlaków, a to u mnie była ich wylęgarnia.
Ślicznie masz przycięte wszystkie zimozielone, ładnie wyglądają te przy schodkach takie otulające je. Moje miniaturowe rh już zaczynają kwitnąć.


Mirko, za pierwiosnkami rosną żurawki. A opuchlaki u mnie są, niestety. Tępię je ale są nadal. Muszę polać nicieniami całą działkę, łącznie z poziomkami na drabinie i kompostownikiem. Jesienią polane było ale bez kompostownika.
Pokażesz swoje miniaturowe rh? U mnie rh Shamrock też zaczyna kwitnąć.
Mam pewne przemyślenia dotyczące "wrzosowiska". Posadziłam tam azalie japońskie i rh miniaturowe. Rh kwitną wcześniej a azalie później. Nie za bardzo to wszystko się spina i dobrze wygląda. Może trzeba to zmienić? Myślę o usunięciu rh miniaturowych rh Scarlet Wonder, które padają mi sztuka po sztuce. Nad rh Shamrock i rh Impeditum zastanawiam się. One też padają u mnie ale nie tak masowo jak rh SW. Azalie japońskie rosną dobrze, nie narzekam. Zamiast rh miniaturowych posadziłabym azalie japońskie.
Czy jakieś azalie jap. poleciłybyście mi?

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magleska 07:52, 11 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18719
Basiu
wpadłam na pokaz pierwiosnków -super wyglądają w takiej masie

z naroślami niestety nie pomogę ,nie wiem co to ..

Miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wafel 08:13, 11 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1002
Te narośla to nie przypadkiem galasy jakichś szkodników??? Mogły w nich zimować larwy
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
basia3012 20:20, 11 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Magleska napisał(a)
Basiu
wpadłam na pokaz pierwiosnków -super wyglądają w takiej masie

z naroślami niestety nie pomogę ,nie wiem co to ..

Miłego dnia


Wpadaj Madziu, wpadaj jak najczęściej.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:21, 11 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Wafel napisał(a)
Te narośla to nie przypadkiem galasy jakichś szkodników??? Mogły w nich zimować larwy


Dzięki Asiu, poczytam o tym.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies