Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Toszka 17:14, 01 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rejzi napisał(a)
Ale mąż uparty i na ugodę nie pójdzie.. W tej sytuacji zrobię projekt ze sosną (jak narazie ) bo innego wyjścia nie ma.. A mężu, tak jak ze wszystkimi innymi konfliktami, za parę lat sam dojdzie do tego, że sosny miało nie być


jest jeszcze jedna opcja - poważnie z eMem porozmawiać, pokazać cacuszka jakie ma i robi Boguś,,, no i postawić alternatywę: albo eMuś formuje, albo szuka dobrego domu (dla sosny, rzecz jasna )
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rejzi 21:46, 01 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Toszka napisał(a)


jest jeszcze jedna opcja - poważnie z eMem porozmawiać, pokazać cacuszka jakie ma i robi Boguś,,, no i postawić alternatywę: albo eMuś formuje, albo szuka dobrego domu (dla sosny, rzecz jasna )


Toszka kompromis mój M zaakceptował hi hi.. zobaczymy jaki talent w nim siedz. Już mu artykuły podsuwam, niech najpierw wiedzy nabiera zanim zacznie formowania.
A jakie hortensje polecasz? Żeby nie za duże na mój mały ogródek? Chciałabym coś między drzewka (których jeszcze nie posiadam) i myślę rzędzie hortensji i traw. Ewentualnie jakąś fajną alternatywę dla hortensji.

Z maszkrona usunęli rusztowania i dopiera teraz zauważyłam jak te podłużne okna zaglądają mi prosto do jadalni!! I.. sosna rośnie dosłownie między nimi. Także pasuje czy też nie - zostaje. Wolę oglądać choćby najbrzydsze drzewko niż te wstrętne okna
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:28, 02 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Teresko, Ty mieszkasz niedaleko München, a tam jest tyle pieknych ogrodow w poblizu, chociazby Weihenstephan Sichtungsgarten we Freising, Ogrod Botaniczny, Maximiliananlagen, Englicher Garten itp. Znajdziesz tam na pewno piekne inspiracje, rowniez drzewne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 14:04, 02 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Teresko, Ty mieszkasz niedaleko München, a tam jest tyle pieknych ogrodow w poblizu, chociazby Weihenstephan Sichtungsgarten we Freising, Ogrod Botaniczny, Maximiliananlagen, Englicher Garten itp. Znajdziesz tam na pewno piekne inspiracje, rowniez drzewne


Ooo. Dzięki za info. Wiesz do tej pory mnie to nigdy nie interesowało, dopiero od paru miesięcy od dnia kiedy zaczęłam swój porządkować to jedynie w Internecie inspiracji szukałam. Jednak na pewno lepij na żywo obejrzeć. To już mam plan na weekend
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
SlonecznyOgrod 13:57, 03 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Przyszłam z rewizytą. Pierwsi goście u ciebie pojawili się, właśnie z psami w awatarze, to nie przypadek , miłosnicy sie odnajduja, bo mają współny temat
Mój mąż posadził kasztanowca przed domem i go nie ruszam, nawet nie myślę, niech mu rosnie.
Co do Twojego ogrodu to inne drzewo niz moje, inna sytuacja, tutaj się nie wtrącam. Ale kibicuję.
Ja zlikwidowałam drogę spontanicznie, bez wsześniejszego planowania, nawet przez mysl mi nie przeszło żeby tam robic zmiany. Aż tu na wiosnę za podpowiedziami, droga została zaorana na rzecz rabaty hortensjowej.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Rejzi 08:44, 07 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Pasje zbliżają hi hi
Dylemat z sosną był, ale tak jak u Ciebie- zasadził to niech mu rośnie. Narazie Ja tylko pomysłami rzucam, mąż główny wykonawca jest.

Powoli zza mgły wyłania się moja wizja. Pomiędzy domkiem a sosną będą 2 kuliste drzewa. Pod nimi berberysy pionowe Goldenrocket i trawy ozdobne. Tu mam klopot z gatunkami. Pod nimi chce kule z tuwał wymieszane z niska trawa hakonechloa.
Teraz pytanie czy sosne potraktować spójnie jako część tej rabaty, czy może posadzić pod nią coś innego?

Po prawej stronie po środku 2 sprzęsła płotu wyląduje grujecznik- tu też mam dylemat co pod nim posadzić. Żurawki, trawa... coś niskiego a na murku wodospad z papierowego żagwinu.

HELP
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
polinka 16:09, 07 lut 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Teresko, odradzam łączenia berberysów z trawami. Berberys może być nosicielem rdzy traw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Rejzi 17:57, 07 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
polinka napisał(a)
Teresko, odradzam łączenia berberysów z trawami. Berberys może być nosicielem rdzy traw.


Ooo dziekuje za rade, ale bym grzech popelnila Co za ulga, bo bylam juz prawie przekonana ze tak wlasnie zrobie. Trudno, w takim razie szukam alternatywy dla berberysu.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 20:11, 15 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Czekam niecierpliwie aż śnieg zniknie i zima wreszcie sobie odejdzie. Jeszcze chwila i marzec. Przebieram kopytkami z niecierpliwością, najchętniej bym już dzisiaj do szkółki leciała na zakupy. Najpierw jednak małe przemeblowanko nas czeka. Musimy pod płotem zrobić miejsce dla nowych drzew. Grujecznik i głogownik zmienią położenie. Także rododendron z tarasu zmieni miejsce-pójdzie między domek a cisa, tam jest więcej cienia. A tak w ogóle,ma ktoś pomysł jak uformować starego cisa?

Podglądam skrycie ogrody i jest w was moc
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
polinka 22:19, 15 lut 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Z formowaniem cisa to polecam Toszkę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies