Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Efffa 23:17, 15 lut 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
I co?Sosna nadal zostaje?Czy za te parę chwil zmiana decyzji po argumentach dziewczyn?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Rejzi 00:27, 16 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Efffa napisał(a)
I co?Sosna nadal zostaje?Czy za te parę chwil zmiana decyzji po argumentach dziewczyn?


Sosna zostaje. Argumenty dziewczyn szanuje i są jak najbardziej uzasadnione. Jednak po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, sosna została obroniona
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 10:42, 16 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


1- klon globosbum lub robinia
2- miskanty np.morning Light, yukushima dwarf
3- tuje
4- tuwały w formie kuli
5- turzyce
6- hakonechloa
7- grujecznik
8- żurawki odmiany czerwone lub bordowe
9- konwalniki
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Toszka 12:41, 16 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polinka napisał(a)
Z formowaniem cisa to polecam Toszkę


Poszukaj u Joanny cięcie starego cisa. Albo to był poczatek zeszłego roku, albo ponad rok temu. Ważne by uprzednio dobrze przemyśleć co i jak chcecie z cisa uzyskać.

Rododendron nie powinien rosnąć koło cisa (inne pj)

Ale może rosnąć w okolicy grujecznika lub sosny.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rejzi 13:57, 16 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Toszka napisał(a)


Poszukaj u Joanny cięcie starego cisa. Albo to był poczatek zeszłego roku, albo ponad rok temu. Ważne by uprzednio dobrze przemyśleć co i jak chcecie z cisa uzyskać.

Rododendron nie powinien rosnąć koło cisa (inne pj)

Ale może rosnąć w okolicy grujecznika lub sosny.


Dziękuję
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:29, 16 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Toszka napisał(a)


Poszukaj u Joanny cięcie starego cisa. Albo to był poczatek zeszłego roku, albo ponad rok temu. Ważne by uprzednio dobrze przemyśleć co i jak chcecie z cisa uzyskać.

Rododendron nie powinien rosnąć koło cisa (inne pj)

Ale może rosnąć w okolicy grujecznika lub sosny.


Toszka już jeden rododendron rośnie obok cisa, dlatego myślałam tego drugiego z prawej strony posadzić. Cis od przodu jest dosyć gęsty, za to tylnia strona jest bardzo uboga, na dole już go trochę podcięłam.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 08:41, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Mam ciche odczucie że chyba źle prowadzę mój wątek. Wiem, wiem straszny chaos wprowadziłam to z powodu mojej niewiedzy. Również nie oczekuję żeby ktoś za mnie wszystko zaplanował, bo mam zamiar sama się z tym zmierzyć. Jednak miałam nadzieję na wieksze wsparcie, porady, pomysły.. póki co wszyscy się tylko tej sosony uczepili
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 09:37, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
makadamia 10:06, 27 lut 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rejzi napisał(a)
Mam ciche odczucie że chyba źle prowadzę mój wątek. Wiem, wiem straszny chaos wprowadziłam to z powodu mojej niewiedzy. Również nie oczekuję żeby ktoś za mnie wszystko zaplanował, bo mam zamiar sama się z tym zmierzyć. Jednak miałam nadzieję na wieksze wsparcie, porady, pomysły.. póki co wszyscy się tylko tej sosony uczepili


Rejzi - tak to bywa na forum. Nie tylko na tym. Zadałam pytanie o przebudowę kominka, to mi powiedziano, że powinnam przenieść salon do innego pomieszczenia.

Ta sosna zdominuje cały ogród. Od tego, czy zostanie czy zniknie zależy wszystko. W tym kontekście rozmowy "rodka posadzić z lewej czy prawej strony" jest mniej istotne.
Choć tutaj popieram Toszkę. Rodki i cisy lubią inną kwasowość gleby. Przez jakiś czas da się zapewne utrzymać jednego i drugiego, ale w dłuższej perspektywie nie wróżę rodkowi długiego życia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Rejzi 12:04, 27 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dziekuję Asiu za odzew i słowa otuchy, bo już mnie poczucie osamotnienia dopadało

Z tym cisem to tymczasowe rozwiązanie. Ogólnie to długa historia. Posadziła go dawno temu na naszej działce sąsiadka - tak! na naszej działce. Pełnił im role zasłony przed inną sasiadką, która mieszkała w tym starym zburzonym budynku. Potem my się wprowadziliśmy i gdy wyrywaliśmy wszystkie krzaczory, sasiadka(niemka rodowita) zaciekle cisa broniła, a że jako nowi i dodatkowo obcokrajowcy chcieliśmy uniknąć sporów - poszliśmy na ugodę - cis (narazie)został :-/

Rodki są duże i okazałe, dlatego szkoda je wyrzucać.

Jednak coraz bardziej mam ochotę poprostu pozbyć się tego brzydkiego cisa, i zaplanować całą rabatę z rodkami od nowa. Albo poprostu wszystko tam wywalić i na nowo nasadzić
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies