Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 19:36, 30 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dostałam od Moniki dwie doniczki z rabarbarem, a okazało się że w sąsiedztwie mam plantację. Telefon i pani ukopała mi trzy odmiany, 3 zł za karpę. Już w doniczkach



____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 21:20, 30 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, fajnie że przyjechałaś!!!
Super było mimo mało ciekawych targów i pogody deszczowej.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gosiek33 06:33, 01 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
O jak łatwo wyhodować szparagi - odpalam komputer a tu na ręku dostaję

Mama mia - jak Ty to robisz?



Proszę i jak deszcz cieszy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 07:24, 01 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia, pewnie że fajnie było! Cieszę się że przyjechałam, chociaż droga tam stąd to jakaś masakra no ale
Fajnie było Was zobaczyć

Gosia, same rosną. Serio! Muszę je nawieźć, ale prócz tego nie robisz nic. Zbierasz po dwóch latach od posadzenia i zostawiasz część gałęzi by urosły, następnej wiosny zbierasz znowu. Muszę zdobyć więcej karp, widziałam że benex je robi

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 08:25, 01 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Same rosną... jak wszystko ogrodnikowi

Nic ich nie zjada?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
BKosimkArt 08:33, 01 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Byłaś w Wawie?? Trzeba było jeszcze na Mińsk zajechać to bym Ci też coś dołożyła do autka
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
yolka 14:18, 01 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Komp nie zyje. Zostaje telefon. Twoj ogrod staje sie owoli gumowy ha ha ha. Super zakupy. Ja dzis posadzilam dwie kiwi isai czy jakos tak.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 07:33, 02 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, nic ich nie zjada, tfu tfu póki co

Basia, kiedyś trafię, ale nie po coś tylko na kawę i żeby obejrzeć Twoje włości na żywo

Jola, nic mi nie mów. Muszę powoli stopować, ale z drugiej strony mam już wszystkie rośliny jakie chciałam, jeszcze azalie japońskie w dużej ilości i lawenda ale tego nie mogę trzymać w doniczkach żeby ich nie zabić, więc świeżo przed sadzeniem kupię i już. W sumie chyba wszystko z listy już mam, plus azalie i lawenda i rododendrony. Chyba że znów coś wymyślę haha
Dwa kiwi Issai czekają w doniczkach póki co bo nie mają po czym się piąć. Miałam jedno w poprzednim ogrodzie, pycha owoce, mniam
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 08:46, 02 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Nie wierze ze przystopujesz. Ten gatunek ogrodnika juz tak ma, tez do niego naleze
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 09:24, 02 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe.

Jola ale muszę to zrobić tak żebym nie musiała spędzać czasu od rana do nocy w ogrodzie, czyli z pomysłem jakoś zrobić nasadzenia. 22 ary, to kawał pola!

Idę w krzewy i drzewa bardziej, cięcie lub dwa w sezonie i tyle. Oprysk ewentualnie.
Bylinówka angielska jedna (pewnie wielka) hehe

Z przodu lawendy, trawy i bukszpany (cięcie i pryskanie...)
Przy tarasie od południa klony palmowe i więcej traw (jeszcze bambusy chciałam haha)
Rząd hortensji (mam 83 doniczki z patykami ubiegłorocznymi, ładnie rosną) w charakterze żywopłotu od drugiego sąsiada.
Z tyłu rząd dereni podsadzonych ciemiernikami.
I działka z domem byłaby ogarnięta.

Na drugiej warzywnik, drzewa owocowe, bylinówka. Róż nie mam wcale i się zastanawiam czy mieć będę. W sumie tyle? hehehe
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies