Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 16:39, 02 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Derenie przyszły. Super ładne. Przycięte i bez liści, powinny się przyjąć. Zadołowałam w kompoście, na jesień będę miała gdzie sadzić (mam nadzieję).

Koniec z roślinami kupowaniem i cudowaniem i dzieleniem, teraz zadbać o te które mam i tyle Jutro mam nadzieję pogoda będzie nadal w porządku, bo chcę jechać na działkę i powalczyć z chwastami. Mam do rozsypania 12 worków zrębków ale na chwasty sypać ich nie będę. Może zwalczę i wygrabkuję pozostałą część przeoranej części, posieję ogórki, dynie, cukinie, niech rosną i tłumią chwasty.

Udanej majówki baby!
____________________
Mój nowy ogródek
AniazUroczyska 18:06, 02 maj 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
popcorn napisał(a)
Derenie przyszły. posieję ogórki, dynie, cukinie, niech rosną i tłumią chwasty.

Udanej majówki baby!


Nie za wcześnie? Podobno najlepiej dopiero w 2 połowie maja.
popcorn 07:04, 03 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślę że dadzą radę. Część ogórków i cukinie od 2 tygodni w ziemi, ciekawe czy wykiełkowały

Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
vita 09:46, 03 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
popcorn napisał(a)
Koniec z roślinami kupowaniem i cudowaniem i dzieleniem, teraz zadbać o te które mam i tyle

Udanej majówki baby!


No nie spodziewałam się takich mądrości ogrodowych u Ciebie przeczytać. Koniec z zakupami, zwłaszcza: z dbaniem o to, co się ma!
Tak parę lat na wdrażaniu tego mi schodzi, trudne bardzo.
Udanej walki majowej
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
popcorn 15:39, 03 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe

Pozdrawiam Cię, Vita! jak fajnie że ktoś rozumie i walczy z tym samym

Zwalczyłam chwasty na 1/4 działki, podagrycznik słabo odbija na szczęście, ale perz i owszem. Brrrr. To co ogarnęłam przysypałam wiórkami drewnianymi. Muszę tam zmierzyć kwasowość bo mi się wydaje że mogłam zupełnie zakwasić ten kawałek heh

Posadziłam też paręnaście roślin w doniczkach tym sposobem odzyskując doniczki na trawy od Krysi niestety zaczęło lać więc wróciłam szybko. Trawa rośnie jak głupia, będę się musiała rozejrzeć za kimś kto mi tam skosi.
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 10:13, 04 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, jak tam fundamenty ???

PS. Nie wierzę że przystopujesz z roślinami? Za dobrze cię znam...ha ha. Znowu będziesz testowała gumowatość ogrodu. Za jakiś czas, jak cię znowu najdzie i po kilku przemyśleniach, znajdziemy u ciebie na wątku "ogłoszenie parafailne" treści": czy ktoś nie wie gdzie mozna kupić lub ma na zbyciu....(i tu padnie 10 tysięcy nazw jakiś dziwnych bylin)...hi hi hi
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 21:15, 04 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magda, haha

Myślę że możesz mieć rację

Póki co całość obsadzona jest wysypana wiórkami. Mam nadzieję że wstrzyma to wzrost chwastów.

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:44, 05 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jutro fundamenty... Trzymajcie kciuki.

Rozsypalam nawóz, wiórki z Lidla i azofoskę, ma padać niech pada. Wszystko ładnie rośnie.

Na działce nie przyjęły się dwie brzozy doorenbos, 13 innych rośnie, liczba na szczęście?

Dookoła domu doniczkowo poraża. Tato mówi że oszalałam i że nie po kolei. Ma rację, ale co mam robić? Nic nie mogę robić jeszcze tam na działce. Więc w sumie mam rozmnażalnik i tyle...

Niech budują ten dom, tynki i zewnętrzne instalacje i mogę coś robić na stałe po wyrównaniu działki jupi
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 19:48, 05 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Podgladam nieustannie twoje poczynania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 20:29, 05 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję, Sylwia, pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies