Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 09:01, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Hurra! Dziś doczekałam się pierwszego kwiatka osteospermum. Na razie jeden, ale na innych sadzonkach mam dużo pączków.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 09:04, 14 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Śliczny to będzie niska odmiana?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 09:18, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
BasiaLT napisał(a)
Ależ ty masz rękę do wysiewów. A gdzie je trzymasz? Bo są idealne, nie powyciągane ani nic.

Basia cały dom zamieniam na szklarnię. Mieszkamy z eMem sami i do tej pory mu to nie przeszkadza, a goście muszą się z tym pogodzić. Takie mam hobby!. To wyciąganie roślin uzależnione jest od gatunku rośliny. Od ilości światła oczywiście też, ale kluczowe są dobre nasiona roślin. Firmy nasienne na świecie wypuszczają co roku nowe odmiany roślin, które nie potrzebują regulatorów wzrostu ( są drogie i niebezpieczne w użyciu) i rosną przy małej ilości światła a przy tym zachowują kompaktowy kształt.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:24, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Śliczny to będzie niska odmiana?

Tak, jest taka sama jak w sklepach. To osterospermum Akila. U mnie mix kolorów różu i bieli. Rośnie ładnie, nie wymaga dużo zachodu. Łatwa w uprawie. Wysiewałam na początku lutego.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 10:12, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
W szoku jestem, że tyle różności wysiewasz z powodzeniem. Jak dla mnie wymaga to ogromnych pokładów cierpliwości . Ja pierwszy raz w tym roku wysiewałam i tylko kupę nerwów mnie to kosztowało a efekt mizerny. Jeszcze z nasion werbeny patagońskiej wyrosło nie wiadomo co . A z reszty niewiele zostało.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 10:27, 14 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
violaskom napisał(a)

Najbardziej wyczekiwana sadzonka w tym sezonie Salvia Big Blue. Pierwszy kwiatek.

Celosia New Look

Marigold alumia Vanilla Cream

Calla z 2 cebul kupionych w Auchan

Wszystko łądne.
Aż muszę się przyjrzeć swoje szałwii...Czy to taka sama.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosiek33 12:02, 14 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Basia cały dom zamieniam na szklarnię. Mieszkamy z eMem sami i do tej pory mu to nie przeszkadza, a goście muszą się z tym pogodzić. Takie mam hobby!. To wyciąganie roślin uzależnione jest od gatunku rośliny. Od ilości światła oczywiście też, ale kluczowe są dobre nasiona roślin. Firmy nasienne na świecie wypuszczają co roku nowe odmiany roślin, które nie potrzebują regulatorów wzrostu ( są drogie i niebezpieczne w użyciu) i rosną przy małej ilości światła a przy tym zachowują kompaktowy kształt.


Dobrze nowych rzeczy się dowiadywać. Skąd wiesz jakie nasiona kupić? Jakoś są opisane?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 12:52, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


Dobrze nowych rzeczy się dowiadywać. Skąd wiesz jakie nasiona kupić? Jakoś są opisane?
Nie wiem. Kupuję nowe w ciemno i testuję u siebie. I to mnie najbardziej kręci! Oczywiście są opisy cech odmiany, ale wypróbować muszę sama.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 12:59, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ania też masz taką?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 13:03, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Nowa12 napisał(a)
W szoku jestem, że tyle różności wysiewasz z powodzeniem. Jak dla mnie wymaga to ogromnych pokładów cierpliwości . Ja pierwszy raz w tym roku wysiewałam i tylko kupę nerwów mnie to kosztowało a efekt mizerny. Jeszcze z nasion werbeny patagońskiej wyrosło nie wiadomo co . A z reszty niewiele zostało.

Tak bywa. Nie wszystko się udaje. Ale jak coś wyjdzie i kwitnie w ogrodzie to bardzo cieszy. Nie wiem co wysiewałaś. Werbena jest łatwa, nie powinnaś mieć z nią problemów.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies