Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 10:01, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Niezwykłe kolory tej jesieni jeszcze uzyskujesz, na rabatach

Gosiu, pokazałam tylko te kwitnące miejsca. Mój ogród o tej porze roku nie wyglada zbyt atrakcyjnie, tym bardziej że nie miałam czasu i nie zdążyłam powycinać przekwitłych badyli. O chwastach już nie wspomnę. Ale te parę kwitnących jeszcze kwiatków cieszy oko.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
anpi 10:04, 21 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
I skąd miałaś nasionka? Bo w internecie nie znalazłam nawet szałwi o takiej nazwie Ja kupiłam sadzonki na wiosnę myślę, że to tej właśnie, kwitnie bez przerwy jeszcze teraz obficie! Może też pokusiłabym się o siew.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
violaskom 10:06, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anpi napisał(a)
Viola tą szałwię Big Blue siałaś prosto do gruntu czy do doniczek w lutym- marcu?

Szałwię wysiewałam w domu już 2 stycznia. Pierwsze kwiaty miała już maju, ale nie zwróciłam uwagi i całe lato jadła ją mszyca i przez to słabo kwitła. Dopiero pod koniec lata zrobiłam oprysk i pokazała na co ją stać.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Agania 10:10, 21 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Część, widzę, że piszesz, o szałwiach, ja sobie pobrałam sadzonki Amistat do domu, trzymam w szklance z wodą, jedną sadzonkę różowej od koleżanki ukorzeniłam latem i posadziłam do doniczki, spróbuję w domu przezimować a pelargonie przesadzę do donic i dam do szklarni
Masz kwiatów jak w Meksyku
Viola pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:15, 21 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
violaskom napisał(a)
Chcecie jakieś nasiona?

Ja chętnie przygarnę?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
violaskom 10:21, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Agania napisał(a)
Część, widzę, że piszesz, o szałwiach, ja sobie pobrałam sadzonki Amistat do domu, trzymam w szklance z wodą, jedną sadzonkę różowej od koleżanki ukorzeniłam latem i posadziłam do doniczki, spróbuję w domu przezimować a pelargonie przesadzę do donic i dam do szklarni
Masz kwiatów jak w Meksyku
Viola pozdrawiam

Właśnie nie wiem co zrobić z Amistat. Chyba zostawię w gruncie, może jedną sadzonkę dam do garażu bo na więcej nie mam miejsca. Aga, czy ona zimowała u Ciebie w gruncie? Fajnie, że masz szklarnię. Ja trzymam część w garażu, ale tam mam mało światła. Jakie nasiona Cie interesują?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 10:21, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Piękna ta szałwia
Moja ma podobne liście ale kwiaty już inne.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 10:25, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Piękna ta szałwia
Moja ma podobne liście ale kwiaty już inne.

O której Twojej mówisz, bo masz ich parę. Te co kupowałaś wiosną na giełdzie?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 10:31, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
violaskom napisał(a)

O której Twojej mówisz, bo masz ich parę. Te co kupowałaś wiosną na giełdzie?


O tej z nasion.
Ta co kupiłam z wyprzedaży w Obi też ma podobne liscie ale nie zdążyła zakwitnąć.
Moje parapety zimą będą się uginać od roślin niezimujących w gruncie
Na pewno szałwie, rozplenicę rubrum, werbene cytrynową, bugenwille, kordylinę, bordowe iresine i koleus. Może jedną bazylię i papryczkę...
O masakra...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 10:37, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anpi napisał(a)
I skąd miałaś nasionka? Bo w internecie nie znalazłam nawet szałwi o takiej nazwie Ja kupiłam sadzonki na wiosnę myślę, że to tej właśnie, kwitnie bez przerwy jeszcze teraz obficie! Może też pokusiłabym się o siew.

Nasiona kupiłam w USA, ale są dostępne w Polsce w sklepach z nasionami dla profesjonalistów. Problem w tym, że w Polsce sprzedawane są tylko w dużych ilościach co podnosi bardzo cenę nasion. Szałwia Big Blue występuje jako salvia interspecific. Okres wegetacyjny prawie każdej szałwii jest bardzo długi, dlatego na rynku jest masę gatunków rozmnażanych wegetatywnie. One nie zawiązują nasion i to pozwala im kwitnąć nieprzerwanie cały sezon. Wtedy najlepiej próbować przezimować taką szałwię i ukorzeniać sadzonki. Podobnie jak pelargonie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies