Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Kokesz 11:20, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Oj, to może ja ją przygarnę, bardzo mi się podoba lubię rośliny o ciemnych listkach.
Koleusa mam w cieniu, nie wiem czy on na pełne słońce się nadaje.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 11:31, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Oj, to może ja ją przygarnę, bardzo mi się podoba lubię rośliny o ciemnych listkach.
Koleusa mam w cieniu, nie wiem czy on na pełne słońce się nadaje.

Wykopać je do doniczek? Chcesz wszystkie?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Agania 12:35, 21 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
violaskom napisał(a)

Właśnie nie wiem co zrobić z Amistat. Chyba zostawię w gruncie, może jedną sadzonkę dam do garażu bo na więcej nie mam miejsca. Aga, czy ona zimowała u Ciebie w gruncie? Fajnie, że masz szklarnię. Ja trzymam część w garażu, ale tam mam mało światła. Jakie nasiona Cie interesują?

Nie nie zamierzałam ich 3 wykopywać, ale może jedną przeniosę jeszcze niczego nie zimowałam w szklarni,
pierwsze takie zimowanie u mnie
Sadzonki tylko pobrałam, nasionka napisz co masz do podziału?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kokesz 12:45, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
violaskom napisał(a)

Wykopać je do doniczek? Chcesz wszystkie?


Bardzo chętnie wezmę wszystkie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 12:59, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Agania napisał(a)

Nie nie zamierzałam ich 3 wykopywać, ale może jedną przeniosę jeszcze niczego nie zimowałam w szklarni, pierwsze takie zimowanie u mnie
Sadzonki tylko pobrałam, nasionka napisz co masz do podziału?

nasionka
Ageratum Blue Hawaii niska odmiana 20 cm
Gomphrena
Zinnia Pro­fusion Double Hot Cherry, Yellow I Fire
Celosia New Look
Marigold alumia Vanilla Cream
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 16:09, 21 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
violaskom napisał(a)

Za alstromerią długo chodziłam i pojawiła się u nas w tym roku. Kupowałam wszystkie odmiany jakie spotkałam. Będą zimować w gruncie pierwszy raz. Ewa czy wiesz, że przekwitłych kwiatostanów się nie ucina tylko wyrywa całą gałązkę z korzeniem? To pobudza do wyrastania nowych odrostów. To taka ciekawostka, o której wcześniej nie wiedziałam.


Tak, wiem Jak już przekwitła gałązka zaczyna żółknąć wyciąga sie ją tak jakby z gruntu. Ona kwitnie tylko raz na danym odroście
Moja przezimowała w donicy. Ciekawa jestem, czy Twoja przezimuje. U Grega zimują agapanty w gruncie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 18:36, 21 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
violaskom napisał(a)

nasionka
Ageratum Blue Hawaii niska odmiana 20 cm
Gomphrena
Zinnia Pro­fusion Double Hot Cherry, Yellow I Fire
Celosia New Look
Marigold alumia Vanilla Cream

Ageratum i zinnie chętnie przygarnę poszukuję jeszcze szarłaty, tytoń ozdobny, rudbekię Cherry Brandy, grzywaczka, wernonię, verbenę patagońską, chabry, maki i szałwie z jednorocznych, lubię łąkowe pozycje.
Sama mam kosmosy, aminka, czarnuszkę jeśli chcesz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Nowa12 19:30, 21 paź 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mi też w tym roku chodziła alstroemeria po głowie ale w ostatnim momencie nie wrzuciłam do koszyka bo już późne lato było i stwierdziłam że końcówka kwitnienia a ona jak widać kwitnie cały czas.
W przyszłym roku ją kupię na pewno. O tym wyrywaniu pędów nie wiedziałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 19:50, 21 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Dziewczyny, oświećcie mnie - jak ma zrobić sadzonkę szałwii? Odłamać gałązkę, włożyć do doniczki (z ukorzeniaczem czy bez?) i trzymać w domu czy w garażu?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:50, 21 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Zdjęcia cudne Dobrze, że wróciłaś
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies