Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

sylwia_slomc... 20:37, 21 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kurcze chyba się za rok na alstromerie skuszę.....długo kwitnie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 22:22, 21 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Helen napisał(a)
Dziewczyny, oświećcie mnie - jak ma zrobić sadzonkę szałwii? Odłamać gałązkę, włożyć do doniczki (z ukorzeniaczem czy bez?) i trzymać w domu czy w garażu?

Gałązka musi mieć min dwa węzły, ja akurat ukorzeniłam w szklance wody stojącej na parapecie i posadziłam do doniczki.
Trzymam dalej na parapecie w kuchni tu mam w domu najchłodniej.
Możesz spróbować na 2 na 3 sposoby, testuj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Helen 05:48, 22 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Agania napisał(a)

Gałązka musi mieć min dwa węzły, ja akurat ukorzeniłam w szklance wody stojącej na parapecie i posadziłam do doniczki.
Trzymam dalej na parapecie w kuchni tu mam w domu najchłodniej.
Możesz spróbować na 2 na 3 sposoby, testuj

Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 08:55, 22 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze chyba się za rok na alstromerie skuszę.....długo kwitnie?

Pierwsze sadzonki kupowałam pod koniec czerwca i one kwitną do tej pory. Jeśli będą dobrze zimować, to myślę, że to będzie najlepsza roślina kwitnąca na rabaty.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:03, 22 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Dziewczyny, oświećcie mnie - jak ma zrobić sadzonkę szałwii? Odłamać gałązkę, włożyć do doniczki (z ukorzeniaczem czy bez?) i trzymać w domu czy w garażu?

Ja robię tak samo jak wcześniej napisała Aga. Też daję do wody i czekam na wypuszczenie korzeni. Niektórzy wsadzają bezpośrednio do gruntu i zakładają plastikową osłonę dla wilgotności powietrza. U mnie nigdy nie ukorzenia się 100% sadzonek, więc później nie chce mi się wyrzucać tych małych doniczek z ziemią. Oczywiście lepiej ukorzeniać jak jest ciepło i długi dzień.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:08, 22 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


Tak, wiem Jak już przekwitła gałązka zaczyna żółknąć wyciąga sie ją tak jakby z gruntu. Ona kwitnie tylko raz na danym odroście
Moja przezimowała w donicy. Ciekawa jestem, czy Twoja przezimuje. U Grega zimują agapanty w gruncie

A to ciekawe. Swoje agapanty mam w donicach i zabieram do garażu. Ale w tym roku myślałam o posadzeniu ich do gruntu, ale zniechęciła mnie myśl o wykopywaniu na zimę. Z nimi nie mam dużego problemu bo one nie wymagają światła. Na zimę idą w najciemniejsze miejsce. Czy Twoja alstromeria zastaje w donicy na zewnątrz?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kawa 13:56, 22 paź 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Violuś śliczne te Twoje kolory! no pięknie masz!!

jeżeli miałabyś nadmiar nasionek to ta cynia sliczna jest i gomphrena i agerathum
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anda 17:41, 22 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
violaskom napisał(a)

A to ciekawe. Swoje agapanty mam w donicach i zabieram do garażu. Ale w tym roku myślałam o posadzeniu ich do gruntu, ale zniechęciła mnie myśl o wykopywaniu na zimę. Z nimi nie mam dużego problemu bo one nie wymagają światła. Na zimę idą w najciemniejsze miejsce. Czy Twoja alstromeria zastaje w donicy na zewnątrz?


Mam ją dopiero od zeszłego roku i zimą została na zewnątrz. Miejsce ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Całą zimę była zielona. Wiosną musiałam ją podzielić na trzy, bo zaczęła rozsadzać donicę. Ale ostatnia zima była bardzo ciepła. Ciekawa jestem, czy w tym roku tez na radę.

Mojego zimozielonego agapanta przezimuję w domku ogrodnika, z oknem. Tego gubiącego zimą liście zimuję w garażu, bez okna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:51, 22 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Viola, dzięki za podpowiedzi. Nie jestem pewna zimowania mojej szałwii i wolę zrobić sadzonki W razie czego nadadzą się do donic
____________________
Helen - Hortensjowo
Dorota123 19:42, 23 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Podziwiam nadal pięknie ukwiecone rabaty.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies