Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Gosialuk 18:20, 16 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
violaskom napisał(a)




Violu masz przepięknie. Zachwycam się zawsze. Czy mogłabym liczyć na nasionka tego słoneczniczka z ciemnymi liśćmi?
I jeszcze jedno pytanie o tego przetacznika. Piękny, wysoki i zachwycający kolor. Jaka to odmiana?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
gogo 20:41, 16 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
violaskom napisał(a)

W sumie to cynie możesz jeszcze teraz wysiać, będą świeże na jesień. Ten iglak krzywulec to cedr. Nie wiem jaka to odmiana, jeszcze wtedy nie zapisywałam nazw. Myślę że to cedr atlaski 'Glauca Pendula' ale pewności nie
mam.


Violu, dziękuję za nazwę iglaka, tak, to ten cedr.
I dziękuję za podpowiedź o cyniach, jutro będę siać

Te Twoje połączenia kolorów to balsam dla moich oczu, tak kontrastowo lubię i wszystko bym odgapiła
Ale białą gaurą z jeżówkami i liliowcami jestem szczególnie zauroczona
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 22:28, 16 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Mam podpowiedź o cyniach. Nasionka są, trzeba wysiać, do października chyba dadzą radę zakwitnąć?

Dzkiękuję za informację.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
nyna76 00:09, 17 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
O, to ja też wysieję cynie, może się uda ... choć nie jestem mistrzem wysiewów.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gosiek33 06:17, 17 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jak zwykle u Ciebie szaleństwo barw

I te petunie i pelargonie w gruncie....
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 09:37, 17 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
violaskom napisał(a)





Viola, możesz mi napisać na priv gdzie kupiłaś takie ładne donice?
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 09:40, 17 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)

Viola, możesz mi napisać na priv gdzie kupiłaś takie ładne donice?

Myślę, że mogę napisać na wątku. 2 -3 lata temu temu były w Auchan. Ceny dokładnej nie pamiętam, ale w granicach 30- 35 zł.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 09:41, 17 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Viola, ale te lwie paszcze to chyba nie do dostania w PL? Cudowne po prostu.

P.S. Przeżyły i zakwitły mi sun seekers salmon
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 09:49, 17 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)

Violu masz przepięknie. Zachwycam się zawsze. Czy mogłabym liczyć na nasionka tego słoneczniczka z ciemnymi liśćmi?
I jeszcze jedno pytanie o tego przetacznika. Piękny, wysoki i zachwycający kolor. Jaka to odmiana?

Gosiu nasionka oczywiście mogę Ci wysłać, ale ja próbowałam wysiewać ten słonecznik i siewki nie mają już ciemnych liści tylko zielone. Nawet odrosty rośliny matecznej czasami są zielone. Jak zobaczę ciemne siewki ( czasami takie widzę), to Ci wyślę. Przetacznik to odmiana Marietta. Jest chyba najwyższa z wszystkich przetaczników. Ja ją uwielbiam, mam ją w paru miejscach w ogrodzie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:03, 17 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Viola, ale te lwie paszcze to chyba nie do dostania w PL? Cudowne po prostu.

P.S. Przeżyły i zakwitły mi sun seekers salmon

Wszystkie lwie paszcze wysiewałam z nasion. Nasion tych w Polsce nie widziałam, na blogach widzę, że sprowadzają je z Anglii. Mam je pierwszy sezon i już wiem, że będę je wysiewać co rok. Pamiętasz jakie jeżówki zamawiałyśmy razem oprócz tej sunseekers? Ja w ubiegłym roku zamawiałam dużo jeżówek przez internet. Teraz nie pamiętam które z jakiej strony. Jest to dla mnie dość istotne, bo prawie wszystkie były pomylone. Dopiero jak zaczynają kwitnąć w tym roku to widzę jakie badziewie mi sprzedali. Dużo z nich wypadła w zimie a reszta to każda z innej parafii. Jeżówki to chyba najlepiej kupować stacjonarnie i to jeszcze kwitnące. Wtedy ma się pewność, że nie jest pomylona. Moje sunseekers zostały 2 szt, ale są bardzo marne. Kępki malutkie, wcale się nie rozrosły i mają po 2 kwiatki.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies