Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

nyna76 21:09, 17 wrz 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1672
Zielone ręce ... To jest niesamowite jak wspaniale udają Ci się wysiewy.

Białe kosmosy są cudowne.



U mnie robotę w tym roku zrobiły kłosowce od Ciebie.

Ogród w budowie i rozsypce, a te sobie dostojnie rosły ....
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
ElzbietaFranka 22:12, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Wiolu pięknie kwieciście. Floksy urzekają.
Zawsze mi się podobały lwie paszczę, ale nie mam pojęcia kiedy je wysiać muszę poczytać.
Twoje przepiękne taka soczysta czerwień.

Musisz mieć dobra ziemię w ogrodzie bo wszystkie rośliny tak bujnie kwitną. Dalie też dużo kwiatów mają. U mnie wyrosły i są wysokie przez to się łamią
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosiek33 07:14, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
violaskom napisał(a)







Szaleństwo kwiatowe


Czy na pierwszym zdjęciu to osteospermum? Oczywiście z nasion?

Lwia paszcza piękna, ale w takiej ilości dopiero robi wrażenie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 09:52, 18 wrz 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Viola, Twoje lwie paszcze zupełnie inne niż u mnie. Nasiona sprowadzałaś?

Ogród piękny. Czy floksy jeszcze Ci tak kwitną czy fotki są sprzed kilki dni?
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 10:19, 18 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11522
Ależ kolorowo i dalie całe w kwieciu Będziesz w ten sam sposób zamawiać nowe w przyszłym roku?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 10:38, 18 wrz 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
nyna76 napisał(a)
Zielone ręce ... To jest niesamowite jak wspaniale udają Ci się wysiewy.

Białe kosmosy są cudowne.



U mnie robotę w tym roku zrobiły kłosowce od Ciebie.

Ogród w budowie i rozsypce, a te sobie dostojnie rosły ....

Ania ja też uwielbiam kosmosy. Lubię je wszystkie, nie tylko białe. U mnie w tym roku seria Apollo wygląda super tylko z braku czasu nie usuwałam tych przekwitłych i trochę przez to wyglądają biednie. Kłosowce u mnie przekwitły. Dostałam piękne jeszcze kwitnące od Helen, ale to przesadzanie im trochę zaszkodziło i nie wyglądają już tak spektakularnie.
Wiem, że Helen trzyma dla Ciebie sadzonkę, a jeśli nie, to podzielę się z Tobą na wiosnę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:50, 18 wrz 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiolu pięknie kwieciście. Floksy urzekają.
Zawsze mi się podobały lwie paszczę, ale nie mam pojęcia kiedy je wysiać muszę poczytać.
Twoje przepiękne taka soczysta czerwień.

Musisz mieć dobra ziemię w ogrodzie bo wszystkie rośliny tak bujnie kwitną. Dalie też dużo kwiatów mają. U mnie wyrosły i są wysokie przez to się łamią


Ela ziemia u mnie to glina miejscami pod rabatami gruz. Przed sadzeniem najczęściej muszę przygotować podłoże i to zajmuje mi najwięcej czasu. Mam takie miejsca, które czekają na przygotowanie gleby już kilka lat i cały czas nie mam siły żeby się tym zająć. Moją przygodę z lwią paszczą zaczęłam pierwszy raz w tym roku. Długo podchodziłam do tematu i też miałam straszny problem z wysiewem nasion. Są różne grupy nasion i każda powinna być inaczej wysiewana. Ja swoje wysiewałam w połowie marca, bo przez Covid tak późno dotarły do mnie nasiona i wydaje się, że ten termin nie jest najgorszy. Czytam na różnych forach, że część nasion wysiewa się jesienią i powinny być w zimie w szklarni i na wiosnę wcześnie zaczynają kwitnienie. Ja szklarni nie mam, więc nie mam jak tego wypróbować.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:57, 18 wrz 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Szaleństwo kwiatowe


Czy na pierwszym zdjęciu to osteospermum? Oczywiście z nasion?

Lwia paszcza piękna, ale w takiej ilości dopiero robi wrażenie

Gosia masz rację. To jest osteospermum. Tylko nie z nasion a kupione pod koniec sierpnia, przecenione na zł 1,99. Wszystkie było ścięte po kwitnieniu i kupując je nie wiedziałam jakie kolory i odmiany kupuję. Teraz kwitną od tygodnia i wyglądają świetnie. Chciałabym je przetrzymać przez zimę, ale nie wiem czy mi się uda. Czy ktoś próbował przechować osterospermum przez zimę? Mam floksy w tym kolorze i z lawendą fajnie by wyglądały.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 11:37, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nawet sezonu u mnie nie przetrwały te skarlane preparatami

Zawsze mnie czarują urodą



W razie czego możesz tu za rok popatrzeć



Były czasy gdy miałam autentyczne nasiona amerykańskiej stokrotki - te zawsze co roku niezawodnie kwitły w miksie kolorów. Były wyższe od tych kępiastych i zawsze pojedyncze. Przypominały różnokolorowe nagietki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
gogo 01:20, 21 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Viola, dobrze, że zajrzałam, bo są zdjęcia niesamowicie pięknie kwitnących roślin i mogłam się pozachwycać
A lwie paszcze masz w pięknych kolorach, u mnie zawsze z nimi loteria, bo co roku mam inne.
A tylko raz, wiele lat temu wysiałam i od tego czasu same się sieją, choć wtedy później kwitną.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies