Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 21:50, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 21:54, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 21:56, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 22:04, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
____________________
Viola Ogród kwiatowy
gosika67 22:04, 05 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Kusisz kolorami. Te misy na tarasie bardzo mi się podobają.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
violaskom 22:06, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
gosika67 napisał(a)
Kusisz kolorami. Te misy na tarasie bardzo mi się podobają.

Gosiu, dzięki. Zaraz pędzę do Ciebie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 22:38, 05 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Pięknie. Floksy takie dorodne i pewnie wspaniałe pachną. Lubisz energetyczne zestawienia, a ja lubię je oglądać.
A przed liliowcami na drugim zdjęciu od góry, takie niebieskie, co rośnie?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
violaskom 22:45, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Pięknie. Floksy takie dorodne i pewnie wspaniałe pachną. Lubisz energetyczne zestawienia, a ja lubię je oglądać.
A przed liliowcami na drugim zdjęciu od góry, takie niebieskie, co rośnie?

Gosiu to nepeta nervosa Neptune
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 22:49, 05 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
violaskom napisał(a)

Ela, powiedz jakie róże Cię interesują a ja Ci powiem, czy warto w nie zainwestować. Ja też jestem zainteresowana opinią innych, bo miejsca na pomyłki brak!




Ja to kochana nie wiem jakie ja chcę. Widzę,że ładna i pytam lub sprawdzam. Przede wszystkim zdrowotność, później kolor gęstość kwiatu i później zapach.
To prawda, że nie wszędzie róże dobrze rosną nieraz w tym samym ogrodzie.
Coś im nie pasuje towarzystwo, ziemia, wiatr, nasłonecznienie.

Różę Novalis też mam drugi rok - jak na razie nie jestem nią zachwycona owszem kolor ma piękny, trwałość i później to już gorzej oklapnięta i brązowieje jak kupa ptaka. Mam kilka róż które są bardzo ładne nie chorują, pięknie kwitną (nie mam pamięci do nazw muszę się posiłkować ściągą). Np Queen of Sweden jest bardzo ładna, ale nie trwała. Jestem zachwycona różą Ashley, Madame Anisette, Sunny Sky, Mariatheresia, Rosengräfin Marie Henriette, Gartenspaß, Aspirin jeszcze Oliwia mam ją drugi rok 3 krzaki w półcieniu i w słońcu - w półcieniu lepiej rośnie. To są takie moje żelazne róże. Mam jeszcze kilka, ale nie znam nazw bo kupowałam i metki wyrzucałam bezmyślna.

Piszę bo zapomnę. Viola widzę, że masz nawadnianie kropelkowe, czy przy tej ilości roślin zdaje to egzamin. Mam rurki kupione, ale ciągle coś mnie odpycha aby rury porozkładać. Upał jak cholera przynajmniej do poniedziałku i wydaje mi się, że to za małe podlewanie.

Viola już nie chwalę, ale wszystkie róśliny pięknie wyglądają połączenia kolorystyczne zachwycają.
Powiedz ty mi, czy ty pelargonie też wysiewasz? Masz tego wszystkiego olbrzymią masę jak to wszystko ogarniasz. Ja juz mam dosyć. Kończę rabatę i więcej już nic nie robię.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 23:26, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)




Ja to kochana nie wiem jakie ja chcę. Widzę,że ładna i pytam lub sprawdzam. Przede wszystkim zdrowotność, później kolor gęstość kwiatu i później zapach.
To prawda, że nie wszędzie róże dobrze rosną nieraz w tym samym ogrodzie.
Coś im nie pasuje towarzystwo, ziemia, wiatr, nasłonecznienie.

Różę Novalis też mam drugi rok - jak na razie nie jestem nią zachwycona owszem kolor ma piękny, trwałość i później to już gorzej oklapnięta i brązowieje jak kupa ptaka. Mam kilka róż które są bardzo ładne nie chorują, pięknie kwitną (nie mam pamięci do nazw muszę się posiłkować ściągą). Np Queen of Sweden jest bardzo ładna, ale nie trwała. Jestem zachwycona różą Ashley, Madame Anisette, Sunny Sky, Mariatheresia, Rosengräfin Marie Henriette, Gartenspaß, Aspirin jeszcze Oliwia mam ją drugi rok 3 krzaki w półcieniu i w słońcu - w półcieniu lepiej rośnie. To są takie moje żelazne róże. Mam jeszcze kilka, ale nie znam nazw bo kupowałam i metki wyrzucałam bezmyślna.

Piszę bo zapomnę. Viola widzę, że masz nawadnianie kropelkowe, czy przy tej ilości roślin zdaje to egzamin. Mam rurki kupione, ale ciągle coś mnie odpycha aby rury porozkładać. Upał jak cholera przynajmniej do poniedziałku i wydaje mi się, że to za małe podlewanie.

Viola już nie chwalę, ale wszystkie róśliny pięknie wyglądają połączenia kolorystyczne zachwycają.
Powiedz ty mi, czy ty pelargonie też wysiewasz? Masz tego wszystkiego olbrzymią masę jak to wszystko ogarniasz. Ja juz mam dosyć. Kończę rabatę i więcej już nic nie robię.

Pozdrawiam

Elu mam nawadnianie kropelkowe i spryskiwacze na trawnik. System nawadniający był założony przy zakładaniu ogrodu i poprowadzony pod rośliny które były od początku. Były wtedy same drzewa i krzaki, zero bylin i jednorocznych. Od tego czasu wiele roślin doszło a linki nie zostały pod nie podciągnięte. Tak więc latam z konewkami lub wężem i każdą roślinę leję z osobna, a mój em puka się w czoło. Jedne lubią sucho, drugie mokro itd. U mnie prawie nie było deszczu od 2 miesięcy. Przy takiej suszy nawadnianie jest włączone i podlewa 2 x dziennie, ale to o dużo za mało. Trawnik jest wysuszony i w tym roku postawiłam na niego krzyżyk. Mam nadzieję, że się odbuduje. Myślę, że coś dokupię z róż, które polecasz. Jak się ma Twoja Grafin Diana? Wydaje mi się, że kupiłaś ją w ubiegłym roku. Miałam na nią ochotę ale kupiłam wtedy Herzogin Christiana. Jestem bardzo nią rozczarowana. Novalis, Lavender Flowers Circus u mnie do wywalenia. Ten kolor mi nie pasuje.
Pelargonie, begonie, petunię wysiewam sama. W tym roku nasiona przyszły zbyt późno i jeszcze do tej pory niektóre nie maja kwiatów. Do tego wysiewam masę innych kwiatów, nie zawsze są to udane wysiewy. Lubię pracę w ogrodzie, bawię się wysiewami ale jak jest tak gorąco jak w tym roku, to ogród leży odłogiem. Nie jestem w stanie pracować w upale.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies