Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na długi i wąski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na długi i wąski ogród

MagdaMisia 07:12, 27 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Oj no mam mam pomysł, tylko nie wiem czy słuszne są moje koncepcje jeśli chodzi o kompozycję.

Warzywnik być musi, bo ja maniaczka warzywna - z utrzymaniem go nie będzie problemu, pracowita pszczółka ze mnie.
Poza tym chyba nie mam innego miejsca na warzywnik

Prowadzę już ogród 3-ci sezon, tylko z racji budowy teraz to kompletna ruina. Fakt, że przez poprzednie lata nie był jakoś super zrobiony, bo wisiała nad nami przyszła budowa, ale udało mi się zgromadzić trochę roślin. Wszystko co się dało wykopać jest zadoniczkowane pod płotami i czeka.
____________________
Gardenarium 09:14, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kto by pomyślał, że w tym roku będę wszystkich namawiać na warzywa w ogrodzie
Widzę, że Ciebie nie trzeba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 09:31, 27 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Danusiu mnie nie trzeba, bo mój ogród zaczynał się od warzyw. Samych warzyw! Nigdy nie zrezygnuję z własnych pomidorków, papryczki, cukinii...

Ciekawa jestem Twojej opinii o moim pomyśle na ogród.
____________________
Gardenarium 14:20, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba chcesz poprawić kształt warzywnika, ten skos?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 14:35, 27 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Tak Danusiu, to niedociągnięcie zobaczyłam jak tylko wstawiłam obrazek na forum i jeszcze ten mały "kancik"

Hehe wygląda to z lotu ptaka jak wielkie "1"
____________________
JoannaDz 13:48, 28 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
Magdo, podoba mi się plan twojego domu jak i ogrodu. Marzę o domu w kształcie prostopadłościanu, z płaskim dachem i z elementami drewna na elewacji. Do tego ogród na dachu, to juz więcej niż smiałabym sobie wyobrazić Będę sledzić uważnie Twoje poczynania i Ci kibicować.
Mam tylko pytanie jak się rozwiązuje problem zalegania śniegu na dachu w takim domu jak Twój?
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
Gardenarium 11:27, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Konstrukcja budynku powinna przewidywać taki ciężar w zimie. Hydroizolacja powinna być bez zarzutu, odpływy drożne.
Reszta już się sama rozwiąże. Śnieg leży sobie jak w ogrodzie, potem topnieje i woda spływa do instalacji deszczowej Przyjdzie wiosna i rozkwitną kwiaty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 11:33, 29 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Wszystko jest zaprojektowane jak należy... przewidzieliśmy dodatkowe obciążenia, od śniegu również. Nie wiem dokładnie gdzie, ale "gdzieś" w całym systemie odwodnienia dachu zdaje się dodatkowo będą zamontowane "odmrażacze" (ale to już sprawa e'Ma-elektryka). Jak będzie śniegu po łokcie to będziemy go zrzucać jak z hipermarketu
____________________
Gardenarium 11:38, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, będzie chronił rośliny przed mrozem Chyba że wiosną, jak już ciężki się zrobi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 11:41, 29 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Danusiu, wiem, że nic tak nie działa na roślinki zimą jak biała puchowa kołderka.
Oczywiście jak już ciężki się zrobi...
Bezśnieżne i mroźne zimy są najgorsze, a na dachowym wygwizdowiu to już całkiem.
Zastanawiam się nad wprowadzeniem tam w części roślin "piętra alpejskiego".
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies