Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Gardenarium 13:12, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej zwykłe bardziej, a te odmianowe chyba mniej pijące
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_g 12:40, 02 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Gardenarium napisał(a)
dla zwykłych brzóz jest miejsce w naturze, tam je można podziwiać lub ogród w którym wyrosły z siewek. Wtedy wiadomo - to wartość dodana ogrodu.


A to moja wartość dodana ogrodu (dodana przez teścia ) i pytanie: czy odbije i będzie dobrze jak by ją przyciąć mniej więcej tak:



czy lepiej nad rozgałęzieniami?


____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gardenarium 17:05, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jak pokazałaś jest źle, będą kikuty, zaraz pokażę tylko wklej puste brzozy bez kresek.

Ewentualnie mój Zdzisław przywiązał do pnia zgięte wierzchołki w wyszło mu nieźle.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:09, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anna_g napisał(a)

A to moja wartość dodana ogrodu (dodana przez teścia ) i pytanie: czy odbije i będzie dobrze jak by ją przyciąć mniej więcej tak:



czy lepiej nad rozgałęzieniami?




Widać, że była już cięta. Obetnij od dołu te kikuty z pnia, aż do rozgałęzienia, a potem nad dawnym cięciem przytnij w miejscu gdzie gałązki się rozdzielają tak, aby pozostała gałąź zwisająca do dołu, albo na bok.

Może nie wyjść na równej wysokości ale to nie topiar, nie musi być równo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_g 19:32, 02 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Bez kresek:







jak się teraz temu przyglądam po tym co napisałaś Danusiu to faktycznie te kikuty na pniu wyglądają nieciekawie...ale nie jestem pewna tego wyższego cięcia - proszę zrób kreseczkę w odpowiednim miejscu...

Wiem,że to wszysto są dla Was pytania wręcz naiwne, no ale... dla mnie to początek i chcę zacząc jak najlepiej (czytaj: z najmniejszą ilościa błędów) - dlatego takimi pytaniami pewnie was będę męczyć

Dzięki
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gardenarium 19:41, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kikuty na pewno na dole obetnij, a reszta zaczęłam zaznaczać i po prostu z rysunku nie wiem, bo nie widac gałązek, tak się po prostu nie da podpowiedzieć. Na żywo na pewno bym wiedziała ale rysunek nie jest trójwymiarowy i nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Kilka gałęzi zaznaczyłam, ale środkowej nie wiem gdzie jest rozgałęzienie.

Najwyżej zetnij wyżej w wyraźnym miejscu które obniży drzewo, ale będzie na rozgałęzieniu.

Tylko tyle mogę pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_g 20:03, 02 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
I tak mi dużo podpowiedziałaś Danusiu - dziękuję
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gardenarium 20:19, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo mi trudno, chciałabym pomóc ale porażka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_g 20:26, 02 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
E tam porażka Nieprawda Damy radę Bez Ciebie nic bym nie wiedziała
A poza tym tak tu siedzę, oglądam i myślę i wymyśliłam, że na ten "pierwszy raz" czyli na pierwsze cięcie - trudne dla mnie bo sekatora "boję się" a i będe musiała wziąć na swoje bary efekt cięcia poszukam pomocy - mąż ma znajomego który zajmuje się ogrodami a także formowaniem iglaków. No to również się z nim postanowiłam zaznajomić i wspólnie zająć tym cięciem. Myślę, że rękę będzie miał pewniejszą i mniej tchórzliwą niż moja... Skompletowałam dokumentację - czyli zdjęcia które mam od Ciebie - wydrukowałam i wg tego przytniemy. Efekty na pewno pokażę - mam nadzieję, że nie będą opłakane Ale... jak powiedziałaś, zacząć trzeba kiedyś
Pozdrawiam i dziękuję za wszystko - na razie bo pytań mam jeszcze setki ale pomału nie wszystko na raz
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gardenarium 00:56, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Które zdjęcia masz, świerków? Linię ostateczną wytycza się w realu, bo jak mają zostać gołe kikuty, to się ją przesuwa. Nie tak na sztywno, zdjęcie i już tniemy

Ogrodnik powinien wiedzieć, ja bym wiedziała gdzie i w którym miejscu wystarczy.

Koniecznie najpierw przeczytaj ten artykuł o cięciu iglaków. To poważna sprawa takie radykalne cięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies