Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

20:47, 15 lip 2013
Mam u siebie brzozę przyniesioną z lasu,ma już sporo lat,koronę tniemy w kulę, i chyba faktycznie wyjaławia ziemię bo trawa dookoła nie za ciekawa.Jest to też strona zachodnia,więc słońca dużo.Będziemy zakładać nowy trawnik.Zastanawiam się czy można jakoś zaradzić takiemu osuszeniu ziemi,czy może jakaś specjalna mieszanka traw,bądź są inne sposoby by temu zapobiec?
I jakie rośliny mogę pod nią posadzić ,cienia to raczej ona nie daje bezpośrednio pod sobą a słońca wokół dużo,prawie cały dzień.Danusia poleciła wcześniej żurawki,miodunki,bergenie,bluszcz ale to do cienia.
Sebek 21:20, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że musisz wykroić pod drzewem takie kwadraty i wysypać korę - wygląda to bardzo dobrze i jest to wygodne
Zerknij tu - tu są wykrojone takie kwadraty
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1462-moj-ogrod-to-moje-szczescie?page=10
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
22:36, 15 lip 2013
Sebku myślałam o jakiejś ściółce pod nią czy kora czy kamień ale większym zmartwieniem jest to,że trawnik schnie,nie jest w dobrej kondycji wokół ale to może już napiszę w wątku trawnikowym..
beta 21:54, 17 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
przepraszam za pytanie, ale czy brzoza biała (jak podaje sprzedawca) to to samo co brzoza brodawkowa?

bedę wdzieczna za szybką odpowiedź
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kasiula79 18:32, 19 lip 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Jesienią posadziłam 3 młodziutkie brzozy Dorenbos, ładnie przezimowały, ale ostatnio na ich pniach zauważyłam dziwne pęknięcia (rozszczepy) . Nie daje mi to spokoju, ponieważ nie wiem czy to choroba czy może tak się dzieje z pniem brzozy w miarę jej wzrostu. Dodam jeszcze że poza tymi objawami brzózkom nic nie dolega tzn liście ma ładne (duże), zielone. Ale tych pęknięć jest dość dużo.

Tak to wygląda (przepraszam za kiepską jakość zdjęć):




____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
MalgosiaR 14:21, 26 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Moze zadam smieszne pytanie, ale jakie podloze bedzie najlepsze dla brzozek?
Czy wystarczy ze zaprawie ziemie, ziemia kwiatowa?
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
Gardenarium 15:02, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie śmiej się z pytania, osoby które zaczynają przygodę z ogrodnictwem zadają takie właśnie pytania, a jeśli wyłącznie kwaśna byłaby dla brzózek? chcą się po prostu dowiedzieć

Kompost będzie dobry, albo jakakolwiek ziemia z worka kupiona w centr. ogr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 21:53, 10 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam czy ktos posiada może brzozę papierową?Czy taka brzoza ma takie same wymagania glebowe jak inne brzozy?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 19:32, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
beta napisał(a)
przepraszam za pytanie, ale czy brzoza biała (jak podaje sprzedawca) to to samo co brzoza brodawkowa?

bedę wdzieczna za szybką odpowiedź


Nie to samo, podejrzewam że chodzi o brzozę himalajską (pożyteczną). Brzoza biała to nie jest nazwa botaniczna, tylko zwyczajowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ayna 12:27, 27 paź 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć czym różni się brzoza Gracilis od brzozy Laciniata? Jak je rozpoznać i rozróżnić? Wg opisów Gracilis będzie mniejsza - do 5 m wysokości, natomiast Lacicniata większa - do 10 m. Na stronach zszp piszą, że Garcilis jest mało konkurencyjna jeśli chodzi o inne rośliny (myślę, że może chodzić o zapotrzebowanie na wodę). Szukałam zdjęć liści jednej i drugiej, bo są bardzo podobne, ale znalazłam tylko całych gałązek i trudno dostrzec ewentualne różnice.
Chciałabym mieć brzozy i wydaje mi się, że odmiana Gracilis byłaby odpowiednia, tylko chciałbym mieć pewność, że jeśli je kupię to będą właśnie te
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies