Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

11stokrotka 18:32, 08 sie 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Ha. Wiśnię umbraculifera już mam. Mam nawet 5 sztuk, rosną w przedogródku. Chętnie się nimi pochwalę, muszę zrobić zdjęcia. Ale w części prywatnej ogrodu chciałabym osłonić się od dość hałaśliwych, choć sympatycznych sąsiadów i potrzebuję wyższe i lepiej osłaniające drzewka. Mam kilka dzikich brzóz na działce, podobają mi się ich biało-szare, charakterystyczne pnie. Ale faktem jest, że masa liści jest ogromna, a brzozy wciąż rosną. Dlatego pomyślałam o mniejszych brzózkach, które można by kształtować, poprowadzić strzeliście, ale jednocześnie tak żeby osłaniały. Brzozy z białą korą rozjaśniłyby też to miejsce, które jest dość ocienione. Znajdę czas to zrobię zdjęcia i założę swój wątek. A na razie dziękuję za przyjęcie mnie w poczet forumowiczów ogrodowiska.
____________________
Mam marzenie
Gardenarium 21:55, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź brzozę chińską Fascination.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 14:43, 25 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
agam napisał(a)
Dostałam od dzieci brzozę pożyteczną "Long Trunk". Czytam wszędzie że ostateczna wysokość zależy od miejsca szczepienia, jak i od sposobu prowadzenia młodej rośliny czyli konsekwentnego podwiązywania przewodnika do podpory. Jak to się robi? Tak po chłopsku?


bardzo po chłopsku -brzoza Youngii doprowadziłem ją do 7m najpierw był palik i przedłużka (tak jak pisała Danusia), później już tylko kolejne przedłużki przywiązywane do pnia - to grubsze na czubku to właśnie przedłużka -już chyba ostatnia -teraz juz może opadać

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
11stokrotka 20:14, 26 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Dziękuję Danusiu. Przyjrzę im się.
____________________
Mam marzenie
moni 20:03, 30 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Mi bardzo podoba się brzoza brodawkowata odmiany " Laciniata"
____________________
Mona
wlasneniebo 08:56, 19 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
No i trafiłam tu w poszukiwaniu większych drzew do ogrodu. Napiszcie mi proszęczymróżni się taka zwykła brzoza (np.z lasu) od brzozy pozytecznej ??

Pozdrawiam
____________________
Ogród własneniebo
Sebek 15:44, 19 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Brzoza pożyteczna ma niżej osadzone gałęzie - no i nie rośnie tak szybko jak ta dzika. Do tego ma piękną, białą korę jak już się zestarzeje.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:29, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma też większe liście, jest po prostu bardziej ozdobna, często wielopniowa, co daje niesamowity efekt.

Lasek z brzozy pożytecznej wygląda tak (Anglesey Abbey)





A z brzozy zwykłej tak (moja realizacja)





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:31, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzoza pozyteczna w szkółce, różne egzemplarze







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:33, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Betula albosinensis 'Fascination'





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies