Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

LIDKA 22:52, 25 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6987
Liviaa napisał(a)
Przetaczniki już tuż tuż



Alle dorodne. Jeszcze nie mam. Musze się rozejrzeć po szkółkach w okolicy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:56, 25 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6987
Liviaa napisał(a)
Trochę nowych zakupów:



Wstawiam, co by mi nazwy nie uciekły.
Testuję, jak będą u mnie rosły. Sadzonki bardzo ładne, z każdej ułamałam jeszcze malutką odnogę, żeby zobaczyć czy łatwo się ukorzeniają. Trochę obawiam się jutrzejszego upału, ale może akurat. Podobno można spróbować trzymać je na słońcu...zobaczymy


Moim słońce nie szkodzi. Rosną przy samej lini ktoplującej. Nie znam nazw moich ale mam te Twoje i inne kolory.
Na bank żółte potrzebują cienia. Listki przypalone mam mocno. Myślę czy ich nie zabrać do donic bo nie mam dla nich cienistego miejsca.

Moim zagrażają hosty bo posadziłam na przemian a te hosty większe i rosna jak szalone.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Liviaa 01:25, 26 cze 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
LIDKA napisał(a)



Alle dorodne. Jeszcze nie mam. Musze się rozejrzeć po szkółkach w okolicy.


Cześć Lidka dzięki za odwiedziny i miłe słowa :*
Przetaczniki kupione w zeszłym roku, po posadzeniu szybko przekwitły i zrobiły się brzydkie. Byłam mega rozczarowana.. przycięłam króciutko i zaraz zrobiły się ładne kuleczki, nawet powtórzyły kwitnienie. W tym roku rosną już pięknie i naprawdę polecam, fajny kolor i bezproblemowe. Jutro postaram się zrobić aktualną fotkę.

A co do żurawek to mają pecha, bo tuż po posadzeniu nastały upały, same kupione sadzonki sobie radzą,ale z każdej oddzieliłam jedną odnogę, żeby sprawdzić czy się łatwo ukorzeniają i one są biedne.
dziś rozwiesiłam nad nimi firanki sąsiedzi mają ubaw
Kiedyś będzie tam więcej cienia, bo na razie brzozy małe i ogrodzenie niepełne (same słupki)

____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:32, 28 cze 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Przetaczniki miały swoją foto sesję



Jesienią wsadziłam za nimi anemony.. ale wtedy nie wiedziałam, że przetaczniki to takie potwory


____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:30, 30 cze 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Mam nadzieję, że w sierpniu uda się zrobić rabatę bylinową, bo póki co niewiele u mnie kwitnie.
pysznogłówka:


Już niedługo ostróżka:


Wysiałam też pod płotem (póki nie robimy placyku basenowo leżakowego) mieszankę dla motyli+ kosmosy+ czarnuszkę, ale też na razie słabiutko:
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:38, 30 cze 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Że w ciurkadełku przed domem kąpią się ptaki, że korzystają z niego pszczoły, motyle i inne bzyczki się przyzwyczaiłam. Ale dziś w nocy przyszedł się popluskać JEŻ
Rozchlapał wodę na dobre 70cm dookoła chyba, że nie tylko on nas odwiedza... na łące obok co wieczór pasą się sarenki, mama i młode, a że susza straszna to wszyscy poszukują wody.

Drobne zakupy:


Posadzone: (łopatka dla skali)


Zobaczymy czy hakone się u mnie spodoba
____________________
jak powstaje ogródek u livii
anuska2507 09:19, 30 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Hej, przejrzałam początki Twojego ogrodu. Chyba w podobnym czasie zaczynałyśmy coś działać ogrodowo. Dużo prac przed Tobą, ale też dużo już jest zrobione. Widać to zwłaszcza gdy spojrzy się na stare zdjecia. Przedogródek z ciurkadelkiem wyszedł bardzo elegancko

Skoro pod grabami już posadziłaś miskanty, to też proponuję dodać hortensje. To sprawdzony zestaw. A jako najniższe piętro sesleria albo jakieś nierozłażące się turzyce, np. Evergold albo polecana w tym roku Raureif.

Też kilka dni temu gościliśmy na działce jeża Pewnie mieszka w zaroślach za płotem.

Edit: jak chcesz pod grabami coś mniej popularnego to podrzucam jeszcze inspirkę z różami: https://in.pinterest.com/pin/721138959054398789/
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Wiolka5_7 09:36, 30 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
Przychodzę z rewizytą
Upiekszasz ten swój ogród coraz bardziej pięknie się robi

Fajne plany na oczko

Przetaczniki urosły giganty

U mnie też w poidełku kąpią się ptaki,piją wodę ,no i owady. Fajnie że jeż się u Ciebie też kąpał

Jeśli hakonki posadzłaś w przepuszczalną ,próchniczą glebę to za 2-3 sezony będą wielkie

Dobrze dziewczyny radzą, przed miskantami posadź hortensje bukietowe, z tym że jakąś niższą odmianę np.Little lime,bo Limelight bedzie za wysoka i zasłoni miskanty.Przerabiałam to u siebie.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Liviaa 01:14, 02 lip 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dla Ani- Eva u mnie:


____________________
jak powstaje ogródek u livii
anuska2507 11:27, 02 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dzięki, porównam sobie Na Twoich zdjęciach fajnie widać, jak młode listki nabierają koloru.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies