Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

olciamanolcia 17:31, 14 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Rojodziejowa napisał(a)
Ja to bym nawet pomieszała wszystkie 3 rośliny (rozplenicę, rozchodnik i jeżówkę) w taki nieregularny sposób - mieszankę, ale Livia chyba rządki czuje lepiej


Ja też bedę lekko mieszać pod grabami. Dosadzam jeszcze jeden rząd hortek-muszę pozbierać z niektórych miejsc a inne pozamieniać miejscami, dodam stipę,którą wymieszam ze wszystkim
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 17:46, 14 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
No właśnie stipa wśród jeżówek i rozchodników też wygląda bosko. Dlatego pytałam, czy Livia jest pewna rozplenicy. Ale widzę, że Ty nawet stipę z rozplenica pomieszasz
Ja dodam natomiast stipę do rabaty z seslerią jesienną
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 21:57, 14 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720


Może jakaś inspiracja? Znalazłam dzisiaj na stylowi.pl i baaardzo mi się taki zestaw spodobał
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
olciamanolcia 22:30, 14 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Ten zestaw chyba każdy ma przypięty na pintereście bossski jest
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 22:32, 14 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Rojodziejowa napisał(a)
No właśnie stipa wśród jeżówek i rozchodników też wygląda bosko. Dlatego pytałam, czy Livia jest pewna rozplenicy. Ale widzę, że Ty nawet stipę z rozplenica pomieszasz
Ja dodam natomiast stipę do rabaty z seslerią jesienną


Seslerię tez mam w tym zestawie
Stipa rozplenica sesleria rozchodniki horty i wyżarte jeżówki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Liviaa 22:32, 14 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Cześć Justyna Witaj u mnie
Co tu dużo gadać, ja Twój ogród pokochałam od pierwszego wejrzenia, a rabata z rozchodnikami jest jedną z moich inspiracji. Więc mega się cieszę, że projekt został przez Ciebie zaakceptowany
olciamanolcia napisał(a)


Rabata będzie fajna-podobnie mam nasadzoną tę pod grabami.
Hortki Candlelight sa bardzo fajne-mam cztery sztuki-już się przebarwiają. Mają zwarty pokrój, stożkowe niezbyt ścisłe kwiatostany, są wyprostowane, nie rozłażą się na boki.
Rozchodniki wraz z rozplenicami radzę posadzić na lekką mijankę. Będzie fajniejszy efekt.

Hmmm jak tak myślę, to z dyskusji i zdjęć u Ciebie wyniknęła też decyzja o candlelight

Tak, rozplenice i rozchodnki mają rosnąć porozrzucane, zobaczymy czy pokonam manię "rządków"
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 22:37, 14 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Haha Asiu, zdecydowanie rządki czuję lepiej. Ale podpatruję i uczę się od Was cały czas, więc pewnie w końcu spróbuję. Na razie czuję się zbyt niepewnie. Natura pewnie też mi w tym pomoże, jak rośliny podrosną i zaczną się przenikać, albo siać.. pewnie też poczuję bluesa
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 22:42, 14 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Bożenko, dzięki za inspirkę. Przecudna. Perowskia i stipa mają moc
Zwiewną i romantyczną rabatę zrobię kiedyś na osi widokowej huśtawki. To miejsce zostawiam sobie na koniec... a potem zacznę pewnie od początku.. przerabiać.. rozsadzać moje rządki
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Rojodziejowa 01:21, 15 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Kordina napisał(a)


Może jakaś inspiracja? Znalazłam dzisiaj na stylowi.pl i baaardzo mi się taki zestaw spodobał


Tak, też mam tą inspirkę w pinach

Każdą z tych roślin odkrywałam osobno, aktualnie na samym końcu mam fazę na bylice
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 09:35, 15 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Liviaa napisał(a)
Cześć Justyna Witaj u mnie
Co tu dużo gadać, ja Twój ogród pokochałam od pierwszego wejrzenia, a rabata z rozchodnikami jest jedną z moich inspiracji. Więc mega się cieszę, że projekt został przez Ciebie zaakceptowany

Hmmm jak tak myślę, to z dyskusji i zdjęć u Ciebie wyniknęła też decyzja o candlelight

Tak, rozplenice i rozchodnki mają rosnąć porozrzucane, zobaczymy czy pokonam manię "rządków"


Hahaha ja chyba byłam u Ciebie już..

Miło mi , że Cię zainspirowałam
Odnośnie rzadków - jak pisałam moja rabata pod grabami jest trochę rządkowa i przyznam szczerze , że powoli mnie wkurza.
Rabata z Hakuro tez w rzadkich ale tam zamieszanie robi wszędobylska werbena i jest dobrze.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies