Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

Rojodziejowa 07:01, 10 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Okazuje się, że już tu byłam ale po cichu

Bardzo mi się oczywiście podobają proste formy. Roślinki widać zadbane. Przetaczniki wymiataja!


A te piwonie to nie przysłonią Ci przypadkiem Caradonny? No i kwitną krótko, ale liściory też ładne, więc potem one zdobią.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
iwona_d 07:48, 10 sie 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Cześć
Jeszcze mnie u Ciebie nie było. Po pierwsze gratulacje, bo działasz i będziesz miała piękny ogród. Ja podglądam ogrodowisko od ponad 5 lat, ale nie zdecydowałam się założyć wątku i walczę długo. Wszystko przerabiałam już chyba naście razy. A Ty masz wątek więc od razu będzie pięknie. W planowaniu nie pomogę bo sama ciągle walczę, ale trzymam kciuki i będę często podglądać. A i zazdroszczę takiego areału, po prostu marzenie.
Pozdrawiam
Wiolka5_7 09:49, 10 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Ile szer.ma ta rabata bez tui?
Bo myślę, że piwonie się tam nie zmieszczą.
Jakie hortensje planujesz?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 14:22, 10 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
A ja nie pamiętam czy byłam już, ale jestem teraz Fajnie działacie Nie ma czegoś takiego jak niedorosłam do bylin Trzeba próbować co będzie chciało rosnąć i sadzić, byliny maja wiele uroku i wnoszą życie do ogrodu bo sporo bzyków do nich przylatuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Liviaa 23:50, 10 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Kordina napisał(a)


Świetne ujęcie, wygląda kosmicznie, jak wybuch super nowej


Ha,ha rzeczywiście wcześniej tego nie widziałam

Dziękuję za odwiedziny
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 23:56, 10 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Rojodziejowa napisał(a)
Okazuje się, że już tu byłam ale po cichu



A te piwonie to nie przysłonią Ci przypadkiem Caradonny?


No to od teraz Asiu wpadaj i głośno komentuj Każdą krytykę przyjmę na klatę

No z tymi wysokościami to nigdy nie wiadomo... źródła różnie podają, czasami czemuś miejsce spasuje i rośnie ponad miarę, a czasem nie i na wieczność pozostaje mikrusem. Chyba tylko metodą prób i błędów da się obsadzić piętrowo.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 00:05, 11 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Cześć Iwona,
też biłam się z myślami, czy zakładać wątek. Przecież tyle tu jest pięknych ogrodów, kto będzie chciał zajrzeć do mnie?? tyle ciekawych, pięknie i dowcipnie piszących osób z niesamowitą wiedzą i wyczuciem stylu? Ja pisać nie potrafię, wiedzę liczę, że tu zdobędę, a ogród tworzę zupełnie zwyczajny. Ale wiesz co? Cieszy mnie każdy zagospodarowany skrawek terenu, każdą roślinkę darzę sentymentem i choćby po to, żeby mieć pamiątkę z takiej przygody warto założyć wątek.
Także walcz dalej i zaglądaj, będzie mi bardzo miło
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 00:08, 11 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Wiolka5_7 napisał(a)
Ile szer.ma ta rabata bez tui?
Bo myślę, że piwonie się tam nie zmieszczą.
Jakie hortensje planujesz?

Wiolu, bez thui jest 3 metry. Zaraz wstawię plan, który dziś rysowałam. Może posadzę na mijankę?
A hortensje niezbyt duże, limki i vanilki piękne, ale rosną gigantyczne. Myślę o Candlelight lub miniaturce vanilki. Ale jestem otwarta na propozycje.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 00:14, 11 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
sylwia_slomczewska napisał(a)
byliny maja wiele uroku i wnoszą życie do ogrodu bo sporo bzyków do nich przylatuje


Całkowicie się z Tobą zgadzam I mam nadzieję rozwinąć się tym kierunku, z czasem na pewno będzie ich coraz więcej u mnie.
Co do bzyczków i motylków, to ta rabata jest dla nich Większość roślin dobieram tak by były pożyteczne, nawet ten głóg.
Dziękuję za odwiedziny, ja też na pewno wkrótce wpadnę na Twoje ranczo (awatarek przyciąga)
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 00:27, 11 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
A oto co wymalowałam:

Na hortensje przeznaczyłam metr, na jeżówki pół, a na piwonie i rozchodniki po 75 cm, uda się?

teren wyznaczony:
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies