Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Borbetka 20:32, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czy jest jakaś specjalna instrukcja odnośnie strzyżenia buków? Nie mogę znaleźć na forum. Chciałabym, żeby zrobił się taki gęsty. Mam oszukaną odmianę Purpurea Pendula, która wcale nie jest Pendula, ale za to jest Purpurea
Zawsze staram się, żeby ciąć przed rozgałęzieniem pędu, który idzie na zewnątrz nie do środka. Czy to ma znaczenie?
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 09:24, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest chyba w żywopłotach w artykule.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

a jak nie to znosi cięcie doskonale. Drzewo pojedyncze formuję obcinając na rozgałęzieniach pędów, ale co jakiś czas trzeba radykalniej uciąć. Odnowi się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 21:02, 21 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam,
na zdjęciu poniżej to Fagus Sylvatica Pendula, została posadzona u mnie 3 dni temu. Jeżeli nie widać na zdjęciu dlaczego się pojawiła w moim ogrodzie to napiszę to wprost.
Za jakiś czas chciałabym, aby to drzewo chociaż w części przysłoniło mi widok na te bloki, które niespodziewanie wybudowano mi. Nic mi one nie przeszkadzają, ale wolałabym z okien mojego domu patrzeć na jakieś drzewo niż w okna sąsiadów. Na naszym forum w wątku "Fascynujące drzewa" zobaczyłam własnie taką roślinę, bardzo rozłożystą.
Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak można osiągnąć taki efekt. Niestety nie umiem przenieść zdjęcia, które zostało zamieszczone na forum chyba w 2010 roku.
Dziękuję za pomoc.
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 21:45, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta odmiana nie zasłoni tych bloków Będzie wąska i przewisająca i dość rzadka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 21:56, 21 lip 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dobry byłby klon - np. czerwony . szybko rośnie i rozłożyście
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
nebel 22:20, 21 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Gardenarium napisał(a)
Ta odmiana nie zasłoni tych bloków Będzie wąska i przewisająca i dość rzadka

Danusiu, tak wiem!
Mam pewien pomysł na to i już parę roślin, ale nie jestem pewna swoich decyzji i potrzebuję pomocy w dalszym postępowaniu! Czy jest to możliwe, że mogę liczyć na Twoją pomoc?
____________________
Ogród Nebel
nebel 22:35, 21 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
alinak napisał(a)
dobry byłby klon - np. czerwony . szybko rośnie i rozłożyście

Widzisz, cały problem polega na tym, że położenie działki i domu jest bardzo specyficzne. Jak się ma dom w lesie to właściciel posesji nie musi się martwić o to, że trzeba sprzątać liście z chodnika. Ja mieszkam w środku miasta i muszę brać pod uwagę wiele spraw. Poza tym chciałabym, żebym w zimie mogła popatrzeć też na coś zielonego. Między tą brzozą (po lewej), a tym bukiem chcę posadzić choinę kanadyjską (zresztą już "hoduję" ją w moim ogrodzie), po prawej, od buka rośnie metasekwoja a dalej, chciałbym posadzić żółtą sosnę( też już rośnie u mnie), ale nie mam pewności czy taki "zestaw" wybrany przeze mnie jest optymalny? Jest tak wiele roślin, z pośród których można wybierać, ale zawsze chodzi o to, jaki efekt i w jakim czasie chcemy osiągnąć.
Pozdrawiam i dziękuję za rady
____________________
Ogród Nebel
Safoya 20:29, 23 sie 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Dzisiaj spełniłam swoje małe marzenie i kupiłam piękny buk dawyck purple. Ma około 2 metrów wysokości i jest u dołu zaszczepiony. Ulotka podaje, że ma urosnąć maksymalnie do 5 metrów.
Czy mogę jej wierzyć? To dość istotna sprawa.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Sebek 16:03, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ten buk rośnie do 15 metrów i ma 3 metry szerokości, także musisz pomyśleć gdzie go posadzić.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Safoya 22:45, 27 sie 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Sebek a czy to szczepienie trochę go nie "skurczy" ?

Już go posadziłam. Mam jednak cichą nadzieję, że nie będzie ogromny. To sam środek ogrodu.

____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies