Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Zuzka25 13:34, 22 lip 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam, chciałabym posadzić buka Dawyck Gold i dziś znalazłam w szkólce ładne drzewo, tylko zastanawiam się czy to na pewno buk Gold, ponieważ liście są ciemniejsze, niż dotychczas spotykałam? Czy to kwestia zacienienia?

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
ZbigniewG 19:20, 23 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Zuzka mój też zzieleniał ale młode przyrosty ma żółte(dzisiaj)
sprawdź bo teraz buki puszczają kolejne przyrosty

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Zuzka25 20:21, 25 lip 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziękuję za pomoc, jeszcze raz podjadę do szkółki w takim razie.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Fama 13:53, 13 wrz 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Czy ktoś z Was ma może w ogrodzie fagus sylvatica purpurea nana? To mała odmiana kolumnowa buka . Maksymalnie do 8 metrów dorasta.Niestety trudno dosyepna, a szkoda..
____________________
Ciasny ale własny
Fama 14:06, 13 wrz 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
I pytanko mam takie: czy kolumnowym bukom można przycinać przewodnik zachowując ich kolumnowy pokroj?
____________________
Ciasny ale własny
ZbigniewG 15:18, 13 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Fama można ale wiąże się to z dodatkową korektą przez kilka sezonów, na przyciętym przewodniku wyrośnie kilka rywalizujących które będą wypuszczać boczne odrosty a to nada drzewu kształt szerokiego kielicha.
Zostawisz jeden(góra trzy) i będzie Ok

Rohan Obelisk.......................................................................................Dawyck Gold



Rohan Weeping.....................................................................Purpurea Pendula i Purple Fountain
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anico 08:19, 14 lis 2017


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Chciałam też sobie kupić buka ale mi pasuje fontannowy. Znalazłam sklep gdzie sprzedają go przez internet (w mojej okolicy w ogrodniczych nie ma go) [] i chciałam się dowiedzieć jak wysoki maksymalnie rośnie. I jak jego pokrój się zmienia po latach. Bo mam dwa miejsca wytypowane pod niego i jedno wydaje mi się małe (około 2 m średnicy).
____________________
wiciokrzew przewiercień
Gardenarium 17:45, 14 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak wysoki rośnie jak mu pozwolisz. A jak wygląda takie drzewo przed zakupem? Z początku trzeba przywiązywać przewodnik, bo będzie się płożył po ziem, jak zostanie pozostawiony sam sobie.

Kupowanie drzew przez internet uważam za nietrafione, bo może przyjść krzywy patyk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 10:47, 15 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Anico buk z linku wygląda tak bo pozwolono mu wypuszczać kilka przewodników na różnych poziomach,Purple Fountain w młodym wieku tak ma (inne też),
jeżeli chcesz mieć ustalona wysokość i ładną sylwetkę to kup Purpurea Pendula, doprowadzasz go do ustalonej wysokości (1 do np 5m)wycinasz przewodnik a boczne gałązki z czubka na wszelki wypadek wyginasz w dół (czasami im się zachciewa wystrzelić i bałaganią)
Otrzymujesz zwisający grzybek szerszy lub smuklejszy wg potrzeb

poczekaj do wiosny i kup gdy pąki będą się już rozwijać(dla pewności)

na moim ostatnim zdjęciu widać Purpurea Pendulą z gałązką (do wycięcia) która chce zastąpić prostowany przewodnik
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Wiolka5_7 10:39, 12 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Witam!
Chciałabym przyciąć buki kolumnowe bo bokach,żeby się zagęściły.Kiedy mam to zrobić ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies