Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Madzenka 12:29, 13 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wiolka5_7 napisał(a)
Witam!
Chciałabym przyciąć buki kolumnowe bo bokach,żeby się zagęściły.Kiedy mam to zrobić ?


Jeśli tegoroczna zima bezie nadal tak łagodna to nawet w lutym. Zwykle dobrze jest je ciąć w marcu. W przeciwieństwie do grabów buki nie płaczą po cięciu, więc nawet jeśli się przegapi okres przed ruszeniem soków w gałęziach można je bez problemu ciąć nawet gdy jest już ciepło.

Obserwuj wątek szefowej, corocznie relacjonuje wiosenne porządki i wiosenne cięcie buków
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wiolka5_7 12:44, 13 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Dziękuje Madzenko za odpowiedź! Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 18:42, 13 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolumnowych buków nie tnę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 11:40, 12 mar 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Danusiu a zywoplot z buka kiedy radzilabyc przyciac teraz czy czekac do czerwca?
____________________
elinkowy-ogrod
Gardenarium 12:21, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy ja wygląda, czy jest do cięcia, czy nie jestJesli jest do cięcia to tnij za tydzień w środę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 18:16, 28 kwi 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Mam pytanie o to jak szybko buki startują po zimie? Mam jednego buka kolumnowego sadzonego w zeszłym roku i na tę chwilę wygląda jakby miał jakieś pąki ale one są ciemne i nic się z nimi nie dzieje? Co mam z nim robić? Czy młode rośliny wolniej startują? Podobnie mam z magnolią i wisterią
Wiolka5_7 21:46, 28 kwi 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
as1112 napisał(a)
Mam pytanie o to jak szybko buki startują po zimie? Mam jednego buka kolumnowego sadzonego w zeszłym roku i na tę chwilę wygląda jakby miał jakieś pąki ale one są ciemne i nic się z nimi nie dzieje? Co mam z nim robić? Czy młode rośliny wolniej startują? Podobnie mam z magnolią i wisterią

Moje jedne buki już mają liście, a drugi jeszcze nie rozwija pąków...
Ale powoli nabrzmiewają...ja bym poczekała
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Jaskier 11:29, 30 kwi 2018


Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 57
Od 3 lat mam buka Red Obelisk. Nie ma z nim żadnych problemów poza tym, że uszkadzają go majowe przymrozki.

Jak się sadzi buka poza obszarem jego naturalnego występowania, warto posadzić go w ciepłym i zacisznym miejscu.

http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Buk_zwyczajny

A to mój buk

Wiolka5_7 12:05, 30 kwi 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Jaskier napisał(a)
Od 3 lat mam buka Red Obelisk. Nie ma z nim żadnych problemów poza tym, że uszkadzają go majowe przymrozki.

Jak się sadzi buka poza obszarem jego naturalnego występowania, warto posadzić go w ciepłym i zacisznym miejscu.

http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Buk_zwyczajny

A to mój buk



Ładny okaz też mam buki tylko Dawyck Purple ,uwielbiam je-
bez problemu przeżyły pierwszą zimę i puściły piękne liście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Jaskier 13:22, 30 kwi 2018


Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 57
Wiolka5_7 napisał(a)
Ładny okaz też mam buki tylko Dawyck Purple ,uwielbiam je-


Też je uwielbiam. Mam Dawyck, tylko Gold, ale jeszcze śpi Nie szkodzą mu majowe przymrozki, natomiast nękają go mszyce.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies